İçeriğe git

24-70 lens tercihi

Recommended Posts

Titreşim engelleyicili bir 24-70 almak istiyorum ama karar veremiyorum . Nikonun nikkor 24-70 2.8g ed lensinde malesef titreşim engelleyici yok . Nikkor 24-70 lensi ile netlik alabilirmiyim bilemiyorum . 70-200 vr2 nikkor kadar net ve keskinlik neticesi verirmi onuda bilmiyorum.

Şu an tercih olarak iki marka kalıyor Sigma ve Tamron .

Sizce hangi 24-70 lensi almalıyım . Nikon d800 üzerinde kullanacağım.

Şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Titreşim engelleyicili bir 24-70 almak istiyorum ama karar veremiyorum . Nikonun nikkor 24-70 2.8g ed lensinde malesef titreşim engelleyici yok . Nikkor 24-70 lensi ile netlik alabilirmiyim bilemiyorum . 70-200 vr2 nikkor kadar net ve keskinlik neticesi verirmi onuda bilmiyorum.

Şu an tercih olarak iki marka kalıyor Sigma ve Tamron .

Sizce hangi 24-70 lensi almalıyım . Nikon d800 üzerinde kullanacağım.

Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba

"Nikkor 24-70 lensi ile netlik alabilir miyim bilemiyorum" Cümlesine taktım. Ne demek netlik alabilir miyim? Elbette hemde en alâsını alırsınız. Sorunuz şöyleyse; Elim titrer de netlik alabilir miyim? ise evet olabilir. Aslında bu lenslerden birini bile kullanmadığım için tecrübem yok ama yanlış anlaşılmanın önünde geçmek için yazma gereği duydum. Sitede Mehmet Köse üstadımız, sanırım Kemal' de ve bir de Ramiz beyde olacak ve görüşlerini yazacaklardır.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24-70 de VR çok da ihtiyaç olan bir şey değil. Olmazsa da olur.

Ben bunca zaman hiç eksikliğini hissetmedim.

Ancak bir çok test ve kullanıcı yorumu Tamron 24-70VC nin çok iyi olduğunu, hatta Nikkor 24-70 den iyi olduğunu iddaa edenlerde sürekli çıkıyor.

Paranız yetiyorsa çok düşünmeye gerek yok. Tamron 24-70 VC fazlası ile işinizi görecek bir lensdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24-70lerde sıralamam:

1) Canon 24-70mm f2.8 L II (hem de bence açık ara önde)

2) Nikon 24-70mm f2.8G

3) Tamron 24-70mm f2.8 VC (Nikon'a yakın performansı var ama Nikon biraz daha iyi)

4) Canon 24-70mm f2.8 L

Ben D800'de Tamron'dan çok çok çok memnunum. Gökhan, VC bence her zaman faydalı. f2.8 düşündüğün kadar geniş bir diyafram değil, özellikle akşam 5'ten sonra. Ayrıca her zaman f2.8 istemiyorsun, bazen f8 istediğin zamanlar da oluyor ve o zamanlarda VC çok faydalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24-70lerde sıralamam:

1) Canon 24-70mm f2.8 L II (hem de bence açık ara önde)

2) Nikon 24-70mm f2.8G

3) Tamron 24-70mm f2.8 VC (Nikon'a yakın performansı var ama Nikon biraz daha iyi)

4) Canon 24-70mm f2.8 L

Ben D800'de Tamron'dan çok çok çok memnunum. Gökhan, VC bence her zaman faydalı. f2.8 düşündüğün kadar geniş bir diyafram değil, özellikle akşam 5'ten sonra. Ayrıca her zaman f2.8 istemiyorsun, bazen f8 istediğin zamanlar da oluyor ve o zamanlarda VC çok faydalı.

VC VR hiç kullanmamış biri olarak asla karşı değilim.

Olsun tüm lenslerde olsun, gövde de olsun bu teknoloji.

Ama 24-70mm için olmasada olur görüşündeyim sadece. özellikle FX cihazda 70mm de elde fotoğraf çekmek kolay (12MP ile tabiki :D )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikkor 24-70'i D600 , D800 , D810 'da kullandım. D600 de aldığım netliği diğer 2 gövdede alamadım. Bununu nedeni D800 ve 810 daki yüksek çözünürlük diye düşünüyorum. İşte bu nedenlede Nikkor lensimi satıp Tamron satın aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence 24-70 aralığı VR gerektiren bir aralık değil ama olursa tabi ki artısı olur, Ertan hocanın sıralaması sanırım doğru sıralama , Ben keskinlik olarak bir sorun yaşamadım ama 2,8 i çok çok keskin değil çoğu lenste olduğu gibi 2 stop kısarak en iyi verimi almak mümkün , bir defasında 50 1,8 d ile aynı çekim değerlerinde kıyaslamıştım onu ve başka bir örneği altta ekliyorum.

50 mm 1,8 D

15674759559_80109a66b5_b.jpgRMZ_7039 by Ramiz06, on Flickr

24-70 2,8

15675037737_429d8da33e_b.jpgRMZ_7038 by Ramiz06, on Flickr

Diğer örnekler

17016427930_7709ceb397_b.jpgUntitled_Panorama1 by Ramiz06, on Flickr

16641288339_62caca3f1a_b.jpgRMZ_8810 by Ramiz06, on Flickr

16396539159_a39e69e466_b.jpgRMZ_8291 by Ramiz06, on Flickr

16186762220_6f18cf3db6_b.jpgRMZ_8379 by Ramiz06, on Flickr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın abilerim . Nikkor 24-70 de VR özelliğine gerek yok diyorsunuz , benim için gelin damatın yüzünün kaşlarının göz bebeklerinin net olması gerekiyor şu an elimde olan 24-70 "Sigma 24-70 f2.8 IF EX DG" var. Bu lenste titreşim engelleyici yok diye hiç memnun değilim. Ayrıca çekimlerde dansöz gibi gezerim , ve çekimlerimde çoğunlukla 70-200 vr2 nikkor kullanırım onun netliğine alışkın olduğum için nikkor 24-70 beni hayal kırıklığına uğratır gibi geliyor. O yüzden sizden Tamron ve Sigma arasında gidip geldiğimi belirttim . Tamron üzerinde son kararınız mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın abilerim . Nikkor 24-70 de VR özelliğine gerek yok diyorsunuz , benim için gelin damatın yüzünün kaşlarının göz bebeklerinin net olması gerekiyor şu an elimde olan 24-70 "Sigma 24-70 f2.8 IF EX DG" var. Bu lenste titreşim engelleyici yok diye hiç memnun değilim. Ayrıca çekimlerde dansöz gibi gezerim , ve çekimlerimde çoğunlukla 70-200 vr2 nikkor kullanırım onun netliğine alışkın olduğum için nikkor 24-70 beni hayal kırıklığına uğratır gibi geliyor. O yüzden sizden Tamron ve Sigma arasında gidip geldiğimi belirttim . Tamron üzerinde son kararınız mı acaba ?

2-3 stop VR avantajının sizi mutlu edeceğini sanmıyorum sizin sıkıntının çözümü sanırım başka bir yol olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de D800E üzerinde yaklaşık 4-5 aydır tamron 24-70 VC kullanıyorum. ve şu ana kadar sonuçlar mükemmel. tabi bir nikon 24-70 yapar mı onu bilemem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir görüş te ben bildiriyim :)

- Bu forumun en yaşlılarından sayılırım, en azından herhalde ilk 5 bilemedin 10 içindeyimdir. (El titremesi konusuna vurgu yapmak bakımından bu ayrıntıya değindim.)

- Keza en acemiler sıralamasında da muhtemelen ilk 5 / 10 larda yer alırım :)

- Yukarıda iki olumsuz etmene rağmen en güzel fotoğrafları 24-70 ten alıyorum. Ve 24-70 te çekmiş olduklarımın çoğunluğunu da elde çekiyorum.

Mert İçpınar arkadaşa gönül huzuruyla Nikon 24-70mm tavsiye ederim. Ekonomik olsun diyorsa elbette Tamron da Nikonu aratmaz.

Bir aralar yapmış olduğum bir araştırmadan aklımda kalmış: Tamron 24-35 aralığında (veya 24-50 de olabilir, şu an tam hatırlayamadım) Nikondan daha iyi; buna karşın Nikon 35-70 / veya 50-70 aralığında Tamrondan daha iyiymiş. Eğer böyleyse, ki güvenilir bir siteydi hatırladığım kadarıyla (photograpylife olabilir), bu durumda düğün dernek, portre vs. için Nikon tavsiye ederim. Elbette bu şu demek değil: Tamron 35-70 aralığında kötü. Tabii ki Tamron' un da çok iyi bir lens olduğunu herkes söylüyor, ve yukarıda da söylemişler zaten...

Karar Mert arkadaşın.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Halen Nikon D810 ile tamron 24-70 f2.8 vc usd kullanıyorum. Çok uzun süre olmadı alalı ama Çok inceleme okuyarak aldım. F2.8 de tartışmasız olarak nikondan daha üstün. diafram kısıldıkÇa nikon onu yakalıyor ve f8'den sonra geÇiyor. Fiyat/performans olarak ise tartışmasız lider.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.