İçeriğe git

genis aci icin Tokina AT-X 11-20 F2.8 PRO DX

Recommended Posts

Bende 12-24 var tokina çok memnunum. İç.mekanda rahat kullanırsınız ama 11mm köşelerde yamulma çok olurmu onu bilmiyorum 12-24 12 mm başarılı köşeler hel halükarda yamulacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tokina gerçekten çok güzel lensler yapıyor. Mümkün olduğunca Nikon lens kullanlar bile Tokina'yı beğeniyor.

Tokina 12-24mm f/4 AT-X Pro DX II fotografiumda 1.384 TL den var.

Tokina AT-X 11-20 F2.8 PRO DX ile Tokina AT-X 11-16 F2.8 DX PRO II arasında performans farkı nedir? Bu konuda bir araştırma yaptınız mı? Benimde ilerde bu iki lensten birini seçip alacağım da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tokina gerçekten çok güzel lensler yapıyor. Mümkün olduğunca Nikon lens kullanlar bile Tokina'yı beğeniyor.

Tokina 12-24mm f/4 AT-X Pro DX II fotografiumda 1.384 TL den var.

Tokina AT-X 11-20 F2.8 PRO DX ile Tokina AT-X 11-16 F2.8 DX PRO II arasında performans farkı nedir? Bu konuda bir araştırma yaptınız mı? Benimde ilerde bu iki lensten birini seçip alacağım da.

II ibaresi üzerinde motor barındıran modeller için kullanılıyor Tokina'da. Fokus motor derdi olmayanlar 11-18mm F2,8 ile çok iyi sonuçlar alabilirler. Aynı şekilde 12-24mm nin ilk versiyonu performans olarak Nikon 12-24'ten hiç de aşağı kalmıyor, fiyatı ise uygun, ikinci ellerini araştırın derim: Benim bildiğim İstanbul'da satan biri var.

Bu arada, geniş açı kullanıp da distorsiyondan şikayet etmek lensin mantığına ters, buna katlanmak zorundasınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2007 den beri benim dar ekipman listemde tokina 11-16.

ilk zamanlardaki gibi sık kullanmıyorum ama orada olması insan rahatlatıyor.

plastik filtre yuvası dışında kusuru yok benim gözümde.

hele verdiği his harika metal gövdenin.

listesinde olanlara öneririm ben de.

2007 den beri paraya kıyıp da bir slim polarize takamadım üzerine yaz aylarının ultra geniş açılı lenslerinin vazgeçilmez aksesuarıdır bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belarus`ta tokinalar pahali

Tokina AT-X 116 Pro DX II........................: 700$

Tokina AT-X 11-20mm F2.8 PRO DX........: 790$

Nikon 12-24mm f/4G ED-IF AF-S DX........: 1.050$

civari fiyatlar var. Genis aci sevdasini erteleyecegim galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.