İçeriğe git

CameraRaw ve NEF problemi

elif duman

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, sizlere bir sorum olacaktı. d7100 ile raw formatta çekim yaptım fakat bu fotoğrafları camera raw'da (8,7) açamıyorum. ViewNX'de açılıyor fakat hiçbir işlem yapamıyorum.desteklenmeyen dosya türü yazıyor. d90'da yaptığım çekimlerde hiç böyle sorun yaşamadım lütfen yardım edin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni kameralar çıktığında, yeni lensler çıktığında camera raw da sürekli update edilir ki bu lensleri kameraları desteklesin.

En son versiyon Adobe Camera Raw ı download edip kurun. Sorun ortadan kalkacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar, sizlere bir sorum olacaktı. d7100 ile raw formatta çekim yaptım fakat bu fotoğrafları camera raw'da (8,7) açamıyorum. ViewNX'de açılıyor fakat hiçbir işlem yapamıyorum.desteklenmeyen dosya türü yazıyor. d90'da yaptığım çekimlerde hiç böyle sorun yaşamadım lütfen yardım edin

D7100 için ViewNX 2.7.4 sürümüne ihtiyacınız var.

Yine Capture NX2 için Capture NX version 2.4.1 sürümüne ihtiyacınız var.

Camera Raw için 7.4 sürümü yeterlidir. Hala bir sorun varsa sisteminizi kontrol etmenizi öneririz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Raw 8.7 Açmıyorsa makinanız RAW'ları kart yazarken bir problem olmus olabilir kart'da problem olabilir veya siz PC aktarım esnasında RAW'ları bozmus olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Farklı bir hafıza kartı deneyin özellikle yazma hızı yüksek olan hafıza kartı deneyiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.