İçeriğe git

nikon a modu flash senkron hızı yardım

hakanlevent

Recommended Posts

arkadaşlar 4 yıllık canon kullanıcısıyım af konusundaki başarısından dolayı d7100 e geçtim hss uyumlu flashımda var sıkntısz kullanıyorum ancak canondaki gibi a modunda estantane hızını 1/200 e yada daha üzerine fixleme şansımız varmı ?

post-6493-0-02523500-1432312638_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Auto FP (320) moduna alınız. İhtiyaç olursa kendisi zaten enstantaneyi yükseltir.

İkinci bir seçenek ise M modda istediğiniz diyaframı ve enstantaneyi giriniz. Sizin seçtiğiniz değerlere göre flaş gücünü ayarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

estantaneyi otomatik yukseltiyor evet ama a modunda min estantane degeri düşük gibi dx makina 1/60 az gibi keske 1/200 e fixleyebilsek canonda cok işe yarıyordu 1/200 altına düşmediği içn titreme derdim olmuyordu şimdi m de yaparız saglık olsn . :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

estantaneyi otomatik yukseltiyor evet ama a modunda min estantane degeri düşük gibi dx makina 1/60 az gibi keske 1/200 e fixleyebilsek canonda cok işe yarıyordu 1/200 altına düşmediği içn titreme derdim olmuyordu şimdi m de yaparız saglık olsn . :rolleyes:

A modunda 1/200 ün altına düşmeyip o değerde sabit kalması, M modunda sizin verdiğiniz değerde kalmasıyla aynı değil midir? :)

Her iki durumda da flaşın gücünü değiştirerek doğru pozlamayı sağlamaktadır nasılsa?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

özel ayarlar menüsünü inceleyiniz bahsettiğiniz ayar mevcut

birde daha önce olmayan ama d750 ve d810 da olan diyafram enstantane kitleme olayı bu gövdelerde mevcut

d7100 de varmıdır bilemiyorum menüyü incelemek lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.