İçeriğe git

d300 renkler soluk.

ömer dindar

Recommended Posts

Devamlı yaşadınız bir problem olmaması gerekiyor.. Bunu pozlamada yaptıgınız hatadan dolayı yapıyordur. çekimleriniz herzaman -0.3 poz ile çekmenizi tavsiye ederim..

Eğer problem büyük bir solukluk var ise buraya birtane örnek koyabilirsiniz bakarız. Normalde Picture Control Default'da böyle bir problem olmaması gerekiyor. Picture Control'den Defult'ın'da "Brightness" ve "Contrast" ayalarını bir sıfırlamayı deneyin.. Değişim yapmış olabilirsiniz..

saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...

Nikon'dan optimum performans almak için çekimler raw modunda yapılmalı ve dosyalar Nikon Capture NX2 ile işlenerek istenen formata dönüştürülmelidir.

İkinci nokta ise D300'de fabrikanın koymuş olduğu renk ayarları (picture profile) içinde standart, naturel, portre, manzara gibi seçenekleri kendiniz değiştirebilir, bunların her birini kendi içinde ışık, kontrast, renk doygunluğu, keskinlik gibi değerlerde değişiklikle yapabilirsiniz.

Yine bu profiller içinde D300'ün sunmuş olduğu ekstra bir imkan ise 4 adet daha boş hafızanın bulunmasıdır. Bu 4 boş yere Nikon'un kendi sitesinden diğer D? serilerinin hazır profillerini indirip yükleyebilirsiniz. örneğin ben D3 ve D2Xs'in manzara ve portre profilini, indirip D300'ümde kullanıyorum ve gayet güzel sonuçlar alıyorum. Ama vaktim yeterliyse çekimlerim kesinlikle raw oluyor ve bunları Capture NX2'de işlerken zaten istediğim modu seçme imkanım oluyor.

Yani işin özeti, makinanızı daha iyi tanımak için vakit ayırın, bolca okuyun.

Nikon'un renk profillerini indirebileceğiniz link:

http://nikonimglib.com/opc/index.html.en

Bunların nasıl yükleneceği konusunda sitede yeterli bilgi var, dikkatlice okursanız kolaylıkla halledersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.