İçeriğe git

d5200 mü d5100 mü

Recommended Posts

Merhaba, foruma yeni uye oldum. Simdiye kadar dijital fotograf makinesiyla cekim yaptim. Photoshop ve cizimle ugrasiyorum. SLR fotograf makinesiyla cekim yaparak kendimi gelistirmek istiyorum ve bu makinelar hakkinda 3 gundur arastirma yapiyorum. 3 fotograf makinesi arasinda kaldim ve sizlere danismadan satin alip pisman olmak istemiyorum.

Fotograf Makineleri

Nikon D5100 + 18-55 mm VR

1500tl

Nikon D5100 + 18-55 mm VR + 55-200 mm VR

2000tl

Nikon D5200 18-55 VR

2000tl

(Nikon D5100 + 18-55 mm VR + 55-200 mm VR) ve (Nikon D5200 18-55 VR) alma olasiligim daha fazla onuda belirteyim.

Yardimci olursaniz sevinirim. Simdiden tesekkurler.

(Klavyemde sorun oldugu icin boyle yazmak zorunda kaldim. Lutfen kusuruma bakmayin)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Merhaba,

Hoş geldiniz. Yaz aylarında bende dahil siteye pek giremiyoruz sanırım. Nikon D5200 ile ilgili Banding sorunu olduğunu okumuştum. Banding sorunu ne derseniz; Fotoğrafın koyu veya gölgeli alanlarında beliren sensör kaynaklı dalgalı çizgiler diyebiliriz. Bu sorunu hiç dert etmeyenler olduğu gibi çok büyük sorun olduğunu düşünenler de var. Bandingle uğraşmam derseniz, Nikon bu segmentte Nikon D5300 ve sonrasında ise D5500' ü çıkardı. Bence bu saatten sonra Nikon D5100' e özellikle sıfırına para verilmez. Size tavsiyem, alabiliyorsanız D5500 veya D5300 yoksa temiz ikinci el D5100 sanırım 800-1000 TL' ye temiz 2. elleri var (kit lensli).

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir 5500 kullanıcısı olarak açılmamış kutulu 18-140 lı d5500ler var garantili.benim şahsi tavsiyem bu tarz bi araştırma içine girmendir kardeşim.ve hem yeni cihaz olmasından dolayı hem de özelliklerinden dolayı kesinlikle 5500 tavsiye ederim.

ama sorun hakkında da en azından fikir sahibi olabilmen için https://kiyas.la/tr/fotograf-makinesi/karsilastir/Nikon-D5100-vs-Nikon-D5200 göz atabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5100 + 18-55 + 55-200 yerine D5200 + 18-105 düşünülebilir.

Uzun müddet işde görür.

D5100 her ne kadar eskisede hala iyi makina ama kesinlikle bu saatten sonra sıfırına para vermemek gerekir.

öyle sanıyorum ki 2.eli 1000TL nin altına düşmüştür artık. Alınacaksa 2.el olarak almak gerekir.

D5500 > D5300 > D5200 > D5100

Sıralama bu yöndedir şaşmaz.

D5100 zaten elinizde olan bir kamera ise D5200 e geçmenize gerek yok ama yeni alıyorsanız her zaman yenisini almakda fayda var.

Yalnız ümit Abi 'nin bahsettiği sorun ciddi bir sıkıntı.

Eğer gerçekten varsa durup bir düşünmek lazım. Sorunlu çıkarsa kolayca iade/değişim yapabileceğin bir yerden almak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.