İçeriğe git

d800 de Altın Oran Gridlerini nasıl açarım?

oyku ozgen

Recommended Posts

Merhaba,

D800 de vizörden baktığınızda kimi makinada gözüken altın oran çizgilerini nasıl açarım? (çizgisel olarak tam gözükmesini istiyorum)

Makinanın içerisinde her hangi bir ayar yoksa şayet ek bir yazılımla bu mevzuyu çözebiliyor muyuz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vizörde bunun herhangi bir ayarı yok (D800 de böyle bir teknoloji yoksa ki pek mümkün olan bişey değil).

Bahsettiğiniz ayar live view da vardır yani LCD de görülebilir.

Eğer vizörde o çizgileri görmek istiyorum diyorsanız özel focus screen alıp taktırmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşin gerçeği şu ki daha önce bir makinada değişik bir yazılımla pek çok yeni özellik sağlanabildiğini gördüm. Aynı zamanda d800'de Aslına bakarsanız grid mevcut fakat 4 e ayrılmış durumda ben istiyorum ki 3'e ayrılsın.

Bu arada dediğiniz focus screen'a baktım. Daha önce bilmediğim bir şeydi, bu bilgiyi bana kattığınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canon ve magic lantern den bahsediyorsunuz muhtemelen.

Nikon da böyle şeyler yok. Neyse o.

Vizör ekranı yazılım ile değiştirilemez. Vizörde gördüğünüz olay focus screen dediğim plaketin üzerinde olan bişey zaten.

O yüzden yazılım ile değiştirmek mümkün olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vizorde gridleri görmek istiyorsan d7000 d750 d800 d800e d810 modellerinde özel ayarlar menüsü, çekim/ekran, vizör kılavuz çizgi ekranını on durumuna getirin. ayrıca fn yada farklı bir tuşa sanal ufuk çizgisi atarsanız o tuşa bastığınızda gridleri açar kapar aynı zamanda terazi işlevi görür

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.