İçeriğe git

Recommended Posts

Merhabalar;

Elimde 2 adet HSS destekli Yongnuo YN 568EX var. 2 adette YN622N (alıcı) ve bir adet YN622N-TX (verici) mevcut.

YN622-TX ile flashları uzaktan tetikleyebiliyorum (Gövdeler D300 ve D800), bir sıkıntı yok.

YN622-TX'in özelliği bağlı bulunduğu flashların ayarlarını uzaktan değiştirebilme.

Sorunum ise işte tam bu noktada, ben flashların ayarlarını değiştiremiyorum.

İzlediğim deneme/görüş videoları, blogları vs.lerine baktım (en dummylerini sonuna kadar sabırla izledim), yapılması gereken bir ayar göremedim.

Takıyorlar ve çalıştırıyorlar!

Velhasılkelam sevgili dostlar bende mi bir sıkıntı var, aldığım aletlerde mi?

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yapman gereken flaşları TTL konuma alacaksın. Flaş üzerinden başka bir ayar yapmayacaksın. Tüm ayarlar YN-622n-tx üzerinden yapacaksın. Örneğin M 1/8 oranını seçtin. Flaşın arka ekranında bir değişiklik olmuyor ancak flaş istediğin 1/8 oranında patlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanitiniz icin tesekkur ederim.

Izledigim goruntulerde dediginiz yontem ile ilgili bir seye denk gelmedim. Yine de dediginiz gibi denedim. Fakat elde ettigim goruntude 1/128 ile 1/1 arasinda hic bir fark yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de ayarlar aşağıdaki fotoğraflardaki gibi. Sorunsuz istediğim ayarda patlatabiliyorum. Belki makinenizin ayarlarında bir sorun vardır. Basamakla/flaş menüsünden ayarlarını kontrol etmeni tavsiye ederim.

yl5vY7.jpg

GkRJnv.jpg

ZVkqNz.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Govde ayarlarini sifirladiktan sonra sizin yonteminiz ise yaradi, tesekkur ederim tekrar.

Ama olmasi gerektigi gibi olmamasi can sikici.

Rica ederim. Sorununuzun çözülmesine sevindim. Yn622n çok başarılı bir tetikleyici. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.