İçeriğe git

Polarize Filtre Seçimi

ümit kar

Recommended Posts

merhabalar,

polarize filtre almaya karar verdim ancak ikilemde kaldım.Hoya,bw ve kaiseberg...hoya aklımda var kaiseberg biraz kalitesiz heralde.kullanan arkadaşlar yorumda bulunursa sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar,

polarize filtre almaya karar verdim ancak ikilemde kaldım.Hoya,bw ve kaiseberg...hoya aklımda var kaiseberg biraz kalitesiz heralde.kullanan arkadaşlar yorumda bulunursa sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

BW'ye paranız yetiyorsa alın

Makineniz nikon ise;

Eğer bulabilirseniz bu filtreyi alın, nikonun filtresi MARUMİ'dir

Marumi DHG Super Circular Polarizer CPL PL.D

Eğer doğa çekimi yapacaksanız, ND filtre almanız lazım

google'dan araştırma yapmadan almayın, youtube'yede filtre adını yazarak test videosunu izleyinki, aldınıza pişman olmayasınız

Benim tercihim

Marumi DHG Super Circular Polarizer CPL PL.D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoya 67mm Pro1 Digital NDX4 Filtre

bu filtre is gorur mu acaba_

Filtreler hakkında çok bilgim yok

ama

http://market.lensfiltre.com/lens-filtre-cesitleri

Bence ND alacaksan

Hoya 67mm Pro1 Digital NDX64 Filtre

6 stop özellikli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoya 67mm Pro1 Digital NDX4 Filtre

bu filtre is gorur mu acaba_

Bu filtre polarize filtre değildir. ND filtredir.

Ve varlığı ile yokluğu belli olmayacak düzeyde bir ND filtredir. Para harcamaya dahi değmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu filtre polarize filtre değildir. ND filtredir.

Ve varlığı ile yokluğu belli olmayacak düzeyde bir ND filtredir. Para harcamaya dahi değmez.

Dostum 90 doları olsa, en iyisi bu diyeceğim ama http://www.digitalrev.com/product/hoya-high-definition-67mm-cpl/MTAwNjk_A -_-:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konuyu zıplatmak gibi oldu ama. https://fotografium.com/urun/kaiseberg-67mm-filtre-kit Şu set iş görür mü diye sormak istiyorum fiyat gayet iyi ama ne derece tatmin eder kullanan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

189TL ye 1 adet UV filtreniz olacak.

1 adet kalın, kullandığınız lense göre köşe kararması yapacak CPL filtreniz olacak.

1 adet her zaman yetersiz kalacak bir ND filtreniz olacak.

Bana sorarsanız paranızı çöpe atmaktan başka bişey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan abi cevap için teşekkürler. Senin tavsiyen doğrultusunda marumi dhg 64 nd filtre almıştım gayette memnunum. sana şöyle iki seçenek versem hangisini tercih ederdin ? https://fotografium.com/urun/hoya-67mm-cpl-circular-polarize-filtre

https://fotografium.com/urun/benro-67mm-slim-ud-cpl-hd-circular-polarize-filtre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

filtre alırken büyük çaplı alıp çeviricilerle kullanmak mantıklı mı?

şuan elimde nikkor 24-85 VR lensim var 72mm ileride 24-70 f2.8 e geçmeyi düşünüyorum oda 77mm

bu nedenle şimdi 77 mm alsam çevirici ile kullansam nasıl olur.

Birde polarize filtre varken uv filtre almaya gerek var mı? yani sürekli polarize filtre takılı kullanabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

72MM çok saçma bir açı bir çok lens ile uyuşmaz. 77 alıp aparat ile onu ufaltmak bencede mantıklı.

Ancak bu her lensde olabilecek birşey değil. 24mm Geniş bir açı (FF makinede) 24mm de normalden fazla köşe kararması görülebilir. Denemeden birşey demek zor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BW 77mm Polarize Filtre ile BW 77mm Polarize XS-PRO HIGH TRANSMISSION MRC Filtre   arsında çok fark var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Refleks Fotodan Hoya 72mm HD Cirkular Polarize Filtre satın aldım. (http://www.refleksfoto.com/Hoya-72mm-HD-Cirkular-Polarize-Filtre,PR-123937.html)

Tripodta D610 24-85Vr lens ile sonuç aşağıda.

Doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Gerçi filtre elime ulaştığında ben buna mı 330 TL para verdim diye düşündüm ama yansımalarda sonuç çok güzel doğa fotoğrafı çekme fırsatım olmadı ama inşallah verdiğim paraya değer.

YSR_7356.jpg
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Polarize filtre kullandım. Bir süre sonra da vaz geçtim. Lens Hood bana daha pratik daha sıcak gelmeye başladı. Dünya kadar ilave para verip daha geniş açıklık sunan, daha hızlı lensler alıp sonra ışığın geçişini azaltan bir filtre almadan bu konuda her şeyi biliyor muyuz?

Satın almadan önce bir arkadaşımızın (Ocaklılar) 2006 yılında yazdıklarına göz atmakta fayda var:

Polarize filtrelerin görevi, su ve cam yüzeylerden gelen ışık 
yansımalarını azaltmaktır. Bu nedenle, çekilen fotoğraftaki renkler 
daha canlı olur, özellikle de gökyüzündeki bulutlar daha belirginleşir 
ve gökyüzü daha koyu bir mavi renkte çıkar. Filtre, döner bir yapıya 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
Şimdi, emrecnl yazdı:

Merhaba forum üyeleri , bende uv filtre var ve bende polarize filtre almayı düşünüyorum , bana aralarındaki farkı söyleyebilirmisiniz ? 10-20 sigma lens kullanıyorum .

Benim şahsi görüşüm

HOYA cam üretir

Ben size HOYA PRO öneririm

CPL

UV görevi daha farklıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Yasin Korkmaz yazdı:

Benim şahsi görüşüm

HOYA cam üretir

Ben size HOYA PRO öneririm

CPL

UV görevi daha farklıdır

videoyu izledim ve gerçekten çok farkediyor, filtre seçimi demek ki çok önemli , polarize ve uv arasındaki fark nedir ? güneşli bir zamanda uv filtreyi tavsiye edermisiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emre bey, objektif incelemelerinde artı olarak ne söyleniyorsa objektifin önüne taktığınız her şey tersini yapar. Örneğin bir dünya para verip geniş diafragma açıklığı sunan objektif alıp sonra önüne filtre koyup 2-3 stop karartmanın ne alemi var? Adamlar sensör önündeki anti alising filtreyi bile kaldırdılar!

Uzun pozlama için zorunlu haller dışında hiç bir filtre kullanmamanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.