İçeriğe git

Temizlik için yardımcı olur musunuz?

Recommended Posts

Öcelikle herkese iyi forumlar.

Yaklaşık 3 gün Önce Nikon D3300 18-105mm'lik fotoğraf makinasını satın aldım. Tamamen acemiyim ve ilk fotoğraf makinam. Bugün bostancı sahilde 5 saatlik bir fotoğraf çekme turum oldu.

Bu tur esnasında hava biraz rüzgarlıydı ve hava baya sıcaktı. Elim yüzüm aşırı terledi. Şimdi yardım istediğim konu; Makinanın dış aksamı, yanı LCD ekranı, tuşlar ve tutma yerlerini neyle temizleyebilirim. Lensin Ön camına toz taneleri yapıştı, bu toz tanelerini neyle giderebilirim, sadece lensin Ön camı için. Bu toz tanelerini giderdikten sonra, lensin Ön camına ne takmamı Önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Yada Önerebileceğiniz İstanbul'da bir servis var mı? Şu servise git yarım saatte temizliği yapar cüzi miktarda parayı verir kafan rahat eder dediğiniz bir yer?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle hayırlı olsun. hiç bir kimyasal kullanmadan hem gövdeyi hemde lensi bir tarafı çok az nemli diğer tarafı tamamen kuru kaliteli bir mikro fiber bez ile temizleyebilirsiniz. sadece lensin camını temizlerken çok bastırmadan dairesel hareketler ile temizlemek lensin çizilme riskini azaltacaktır. lensi uzun süreli korumak istiyorsanız da uv filtre kesin çözüm olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle hayırlı olsun. hiç bir kimyasal kullanmadan hem gövdeyi hemde lensi bir tarafı çok az nemli diğer tarafı tamamen kuru kaliteli bir mikro fiber bez ile temizleyebilirsiniz. sadece lensin camını temizlerken çok bastırmadan dairesel hareketler ile temizlemek lensin çizilme riskini azaltacaktır. lensi uzun süreli korumak istiyorsanız da uv filtre kesin çözüm olacaktır.

Fatih Bey, verdiginiz cevap için çok teşekkür ederim. Mikro fiber bezin bir tarafını hangi sıvı ile nemlendirip makinamın gövdesini temizliyim. UV filtre olarak bunu buldum uygun mudur?

http://www.fotopazar.com/bw-67mm-uv-filtre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CarrefourSA'da şöyle birşey buldum işe yarar mı? 10TL

http://i.hizliresim.com/DRdYyZ.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar bilgisayar, TV vs LCD temizlemek için.

Su sizin için yeterli olacaktır.

Yumuşak yüzeyli herhangi bir bez de olabilir. İlla mikrofiber şeylere gerek yok. Zaten mikrofiber diye satılan çoğu bez de normal :D

En pratiği selpak alıp silmek. Selpak marka kağıt mendiller hem yumuşak hem dayanıklı oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar bilgisayar, TV vs LCD temizlemek için.

Su sizin için yeterli olacaktır.

Yumuşak yüzeyli herhangi bir bez de olabilir. İlla mikrofiber şeylere gerek yok. Zaten mikrofiber diye satılan çoğu bez de normal :D

En pratiği selpak alıp silmek. Selpak marka kağıt mendiller hem yumuşak hem dayanıklı oluyor.

Zaten 10TL fazla değil benim için. Bu işimi görür dedi? Bezi, suyu ve fırcası?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç bir kimyasal temizlik için uygun değildir sadece su yeterlidir su derken temizlik yapacağın bezin bir kısmını bir kaç damla su ile ıslatmaktan bahsediyorum

ama arzu edersen çamaşır makinesi yada bulaşık makineside uygun olabilir tercih meselesli :)))

carrefourda bulduğun şey lcd filan temizlemek için lenslerin camını temizlemekten çok yağ katmanı gibi bir katman oluşturarak aslında daha çok kirletiyor benim tecrübem böyle

o yüzden yumuşak bez bir kaç damla su bir de uv filtre ok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç bir kimyasal temizlik için uygun değildir sadece su yeterlidir su derken temizlik yapacağın bezin bir kısmını bir kaç damla su ile ıslatmaktan bahsediyorum

ama arzu edersen çamaşır makinesi yada bulaşık makineside uygun olabilir tercih meselesli :)))

carrefourda bulduğun şey lcd filan temizlemek için lenslerin camını temizlemekten çok yağ katmanı gibi bir katman oluşturarak aslında daha çok kirletiyor benim tecrübem böyle

o yüzden yumuşak bez bir kaç damla su bir de uv filtre ok.

O zaman gözlükçüden gözlük bezi alıcam sonra lensi bir güzel temizliycem sonra Satın aldığım UV filtresini takıp rahat edicem. Teşekkür ederim yardımınız için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih bey in soyledigini ben de tecrube ettim. Ekran temizleyici sivilar garip lekeler birakiyor. Ancak bir foto marketten lens temizleme sivisi aldim, oldukca efektif temizledi.

murat ne marka bu sıvı ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.