İçeriğe git

d5100 Batarya problemi

TOLGA ILGIM

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba d5100 kullanıyorum geçen gün dışarı çıkmadan önce full şarj ettim. Dışarı çıktık yaklaşık 10-15 dk video çekimi ve birkaç fotoğraftan sonra makina uyarı verdi ve şarj bitti. Sizce bu normalmidir ? Yedek pil almayı düşünüyorum ama neresi orjinal satıyor bulamadım. Fotografiumda 100 küsür liraya satılıyor ama sanalpazar-gg-n11 gibi sitelerde ise 70-80 lira aralığında satılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makinenin 660 kare çekebileceği yazıyor ancak videoda ne kadar ömrü var bilemiyorum.Piliniz sorunlu olabilir? Şurda da sizin şikayetinize benzer şikayetler var http://forum.donanimhaber.com/m_75779035/tm.htm Tavsiyem ekran ışığını kısmanız ve liveview özelliğini oldukça az kullanmaya çalışmanız olur. Orijinal pil almanızı öneririm yan sanayi pillerin makineyle tam randımanlı çalışmadığını ve performanslarının düşük olduğunu okudum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba d5100 kullanıyorum geçen gün dışarı çıkmadan önce full şarj ettim. Dışarı çıktık yaklaşık 10-15 dk video çekimi ve birkaç fotoğraftan sonra makina uyarı verdi ve şarj bitti. Sizce bu normalmidir ? Yedek pil almayı düşünüyorum ama neresi orjinal satıyor bulamadım. Fotografiumda 100 küsür liraya satılıyor ama sanalpazar-gg-n11 gibi sitelerde ise 70-80 lira aralığında satılıyor.

Dostum 5100 kullanıcısıyım eğer batarya almadıysan, yarın deniyeyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen gün ben de D7000 için yedek pil aldım. Genellikle 199 lira civarındaydı, ben gittigidiyor'dan 100 liraya aldım bir kullanıcıdan. Biraz da tereddüt etmedim değil. Ancak ürün geldiğinde barkodu, kutusu, yanar döner güvenlik zımbırtıları v.s. ile orijinal olduğuna kanaat getirdim. çakma ürünler genellikle kutularından belli oluyor. çok tereddütte kalabiliyor insan, kimileri daha ucuza alınabilecek ürünleri yüksek kar marjıyla sattıkları için bile bile aptal yerine koyulmak da istemiyor insan.

Neyse, netice itibarıyla tam dolu pille bir deneme yaptım. Full HD 25 kare formatta 15'şer dakikadan 6 video çektim pil uyarısı verene kadar. Zaten o kadar uzun süre bir ihtiyaç da olmaz, gayet yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Normalse eğer batarya problemini bir şekilde aşmam gerekecek orjinalleri 100-150 tl aralığında değişiyor. Amaç fotoğraf çekimi olsa uzun gidecektir batarya zaten ama video olunca şarj çabuk gidiyor demeki

Livewiew özelliğini kullanım dışı bırakma şansım yok malesef. çünkü videoyu çekerken diğer yandan ekrana bakarak çekim yapıyorum düzgün çekim için.

Projem tutulursa eğer video kamera alma düşüncelerim var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Harici bir ekran kullanılmadığı sürece Liveview olmadan video çekimi olmaz zaten. Benim de edindiğim tecrübelerden, dışarıda çekim yapıyorsanız, her ihtimale karşı mutlaka yedek batarya bulundurun, video çekimi için illa taşınıyordur ama, fotoğraf için de dandik de olsa bir tripod bulundurun yanınızda.

İmza: çok güzel bir Mısır seyahatinde video çekeceğim derken 15 dakikada batarya bitiren ve tripod taşımaya üşendiği için nefis gece karelerinin çoğunu kaçıran adam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tripod ve monopod um var. Ama genelde kendimi videoya çektiğim için monopod'u kullanmak zorunda kalıyorum. DSLR larda gerçekten video işi çok sıkıntılı kaliteli falan çekiyor ama asıl amaçları o olmadığı için yapabilceklerin hep kısıtlı. Dediğim gibi planladığım gibi giderse herşey panasonic , sony,canon a ait güzel bir model marka video kamera almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.