İçeriğe git

Ürün çekimi hk. Yardımlarınızı bekliyorum.

shaketheworld

Recommended Posts

merhabalar.

foruma yeni üye oldum. öncelikle ürün çekimi yapacağım. çekeceğim ürün deri. yani derinin tonu tam olarak çıkması için ne yapmam gerekli?

Makina: Nikon D90

Lens:

Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro Lens

Flaşör: Nikon Speedlight SB-800

ürün çekim çadırı almalı mıyım? Softbox'a ihtiyaç var mı?

Netlik ve ışık konusunda sıkıntım yok aslında fakat deri'nin tam kendi rengi çıkmıyor. bazen kızılımsı bazen de çok koyu çıkıyor.

iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

softbox size elbette lazım olacak. Rengin tam çıkmaması renk kontrolünden kaynaklanıyordur. İyi bir eğitim ve sdütyo ekipmanı ile halledebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk önce bir colour checker edinmeniz gerek. Tabi nasıl kullanılacağını da... Kaliteli bir ekran kullanıp mutlaka ekran kalibrasyon yapmalısınız. çift softbox içinde flaşları 45 derecelik açıyla kullanabilirsiniz. Doğru renk için kesinlikle doğru pozlama olmalı. En ufacık eksik yada fazla pozlama rengi değiştirir. Bunun içinde flaş ölçer kullanmalısınız. Doğru beyaz dengesinde çekilmeli ve daha önemlisi tüm bunlara çok iyi hakim olmak gerek. Tam doğru rengi tutturmak her babayiğidin harcı değildir. Ayrıca bu dediklerimin hepsi baskı için geçerli. Eğer internette yayınlayacaksanız siz doğru çekseniz bile herkesin ekranı farklı olduğu için herkes başka renk görecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.