İçeriğe git

Yeni kullanıcı

Akın ÇINAR

Recommended Posts

bunun spesifik bir cevabı yok. her kullanıcı, kullanım alışkanlıklarına göre ayarlar yapıyor. Ama illa bir yerlerden başlamak istiyorsanız br yol gösterici olarak KULLANMA KILAVUZU iyi bir başlangıç noktasıdır. Kılavuzu bir kere okuyun, sonra yanınıza makinenizi alıp bir kere daha okuyun. kullanma kılavuzunu okudum bitti diye bir şey yok, elinizin altında bulundurun ve gerek internette gerekse kitaplarda araştırmalar yapın. Fotoğraf aslında basık ama kavraması zor bir uğraştır. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Kameranızı tıpkı akıllı telefonunuzun her zımbırtısını bildiğiniz gibi çok detaylı bir şekilde öğreneceksiniz ama iyi fotoğraf çekmek için yeterli olmayacaktır. Sonra ISO, perde hızı ve diyafram denen kutsal üçlü ile tanışacaksınız. Bu üçlünün arasının ne kadar sıkı fıkı olduğunu fark edecek ve fotoğraf hayatınız bu üçlü üzerinden yürüyecektir. Daha sonra bakacaksınız ki; Halen iyi fotoğraf çekemiyorsunuz..:) Bu sefer de başta kadraj ve kompozisyon eğitimleri almanız gerektiği ortaya çıkacak. Bakalım bu kadar sabredebilecek misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

En son olarak da asıl soru IŞIK NEDİR ve en ideal şekilde nasıl fotoğraflanır sorusunu soracaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Işık, daha fazla ışık diye kıvranacaksınız bir süre, sonra da makul karanlıkta fotoğraf çekmenin güzel olabileceğini fark edeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Daha sonra DX mi FX mi paradoksu başlayacak.

Sahip olduğunuz lensleri beğenmeyeceksiniz.

50mm mi yoksa 85 mi,

F/1.8 mi yoksa 1.4 mü.

Kuş mu çeksem, makro mu,

Manzara mı, portre mi,

vs. vs. vs

Birkaç yıl sonra bir bakacaksınız, avuç dolusu para harcayıp almış olduğunuz lenslerin, filtrelerin çoğuna ne zamandır elinizi bile sürmemişsiniz.

Yani virüs girdi mi rahat bırakmayacak sizi.

Aramıza hoşgeldiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. D7000 güzel bir gövdedir. Bol bol fotoğraf çekin. İnternetten videolar çok izleyin. Fotoğraf okuyun. Fotoğraf sitelerinde bol bol fotoğraflara bakın. Kompozisyon ile ilgili kitaplar okuyunuz. çünkü fotoğrafı en güzel gösteren kompozisyonudur. Kompozisyonsuz bir fotoğraf ne kadar kaliteli çekilsede göze hitap etmedikten sonra bir işe yaramaz. İster D4 ile çek İster D800 ile.

Kolay gelsin.

Orçun abi imza güzel olmuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

En son olarak da asıl soru IŞIK NEDİR ve en ideal şekilde nasıl fotoğraflanır sorusunu soracaksınız.

Ümit bey ışığın etkin kullanımı ile ilgili bildiğiniz bir dökÜman video vb şey var mıdır acaba?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit bey ışığın etkin kullanımı ile ilgili bildiğiniz bir dökÜman video vb şey var mıdır acaba?

Mail adresini ver ışıkla ilgili birkaç dökÜman göndereyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abiler arkadaşlar butun mesajları okudum ellerinize yureğinize sağlık biraz yoğun bir iş temposundaydım yazamadım.

HErkese teşekkürler tavsiyeleri tabikide dinliyor yerine getirömeye çalışıyorum

herkese bol fotograflı günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Bildiğim tek dökÜman; Bilgi okyanusu internet ve bizi ona götÜren google amca.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mail adresini ver ışıkla ilgili birkaç dökÜman göndereyim

Bu tÜr bilgileri bizlerle de paylaşın arkadaşlar. uatumen@hotmail.com

TeşekkÜrler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar benimde makinem geldi Nikon D7000 ilk önce hangi ayarları yapmalıyım ilk izleyecegim adımlar neler olmalı şimdiden teşekkürler

Hayırlı, bol fotoğraflı günlerde olsun inşallah..

Daha sonra DX mi FX mi paradoksu başlayacak.

Sahip olduğunuz lensleri beğenmeyeceksiniz.

50mm mi yoksa 85 mi,

F/1.8 mi yoksa 1.4 mü.

Kuş mu Çeksem, makro mu,

Manzara mı, portre mi,

vs. vs. vs

BirkaÇ yıl sonra bir bakacaksınız, avuÇ dolusu para harcayıp almış olduğunuz lenslerin, filtrelerin Çoğuna ne zamandır elinizi bile sürmemişsiniz.

Yani virüs girdi mi rahat bırakmayacak sizi.

Aramıza hoşgeldiniz :)

Denilen Çok doğru !

Ben burada D5100'e aynı yorumu yazdım,

http://www.nikonturk.com/konu/2446-nikon-d5100-ayarlari-icin-yardim/

iİlk başta sadece bilmeniz gereken, ENSTANTANE - DİYAFRAM - ISO

Daha sonra örneğin, 2 haftadan sonra, doğru pozlama ve Çekim tekniklerini öğrenmeniz size Çok yardımcı olacaktır..

Bu işlemi sende takip edebilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.