İçeriğe git

bir lens almayı düşünüyorum lensten anlayan konuya baksın

Recommended Posts

Nikon 50MM F1.8 AF Nikkor D Lens

bu lensle neler yapılabilir?

fiyatı sizce uygun mu ?

almayı düşünüyorum.

Nikon 50MM F1.8 AF Nikkor D Lenshttp://www.hepsiburada.com/nikon-50mm-f1-8-af-nikkor-d-lens-p-FT130618

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçinde AF Motoru yoktur. Dolayısıyla D5100 ile elle netleme yapmanız gerekir. AF Motoru olan gövdelerde otomatik netleme yapabilir. Piyasada crop gövdelerde 75mm gibi bir sonuç verdiği için portre lensi olarak kakalanır ama tam portre lensi değildir ama portre de çekilir. Fiyatı ve hafifliği yüzünden neredeyse herkezde bulunur, her çantada bir tane vardır. Tam olarak 50mm sonuç için Nikon'un DX gövdeler için ürettiği lensleri tercih etmeniz daha doğrudur. İnsan gözü 43 milimetreye denktir, eğer doğru kullanırsanız bazı açılarda 50mm ile çok güzel fotoğraflar çekilebilir. Bu fiyata fiyata 50mm 1.8/f D serisi bir lens alınır mı, ben olsam almazdım çünkü az kullanılmış neredeyse yenisinden farksız aynı lensi ikinci el satış yapılan sitelerde bulmak mümkündür. Bir de bu forumda fotoğraf konusunda yetkin insanlar bulunur ve konu hakkında bilgisi olmayan fazlaca olaya müdahale etmediği gibi bu tip başlıklara fazlaca itibar etmezler. Bu yüzden forumlarda başlık açmadan evvel arama yaparsanız sorunuzun cevabına mutlak ulaşırsınız. Buna rağmen hala daha içinize sinmeyen bir konu olursa sormaktan çekinmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''bir lens almayı düşünüyorum lensten anlayan konuya baksın''

Konu başlığındaki usluba bakın..!!

Konuyla ilgili olarak kullanıcıya uslubumuzca uyarı yapıldı, bence sizde ortalığı gerecek mesajlar atmayın isterseniz. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:mellow: Fikrimi beyan etme özgürlüğüm var..Yoksa uslubunuzca uyarı sadece sizin tekelinizde mi ..?

öyle anlamayın, sadece yazdığınız yorum bir başkasını incitebilir. Yoksa fikrinizi beyan etmek elbetteki hakkınız, başka bir kullanıcıyı incitmediğiniz veya kırmadığınız sürece bir sorun yok. Bilmem anlatabildim sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orçun Bey konuyu uzatmak istemiyorum... Adabı-Muaşeret kurallarının önemine inanırım.Niyeti ne olursa olsun biri cümle içinde emir kipi kullanırsa rahatsız eder beni. Ayrıca bir forumun , topluluğun seçkinliği uslub ve hitabet tarzı ile belli olur.. Kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçinde AF Motoru yoktur. Dolayısıyla D5100 ile elle netleme yapmanız gerekir. AF Motoru olan gövdelerde otomatik netleme yapabilir. Piyasada crop gövdelerde 75mm gibi bir sonuç verdiği için portre lensi olarak kakalanır ama tam portre lensi değildir ama portre de çekilir. Fiyatı ve hafifliği yüzünden neredeyse herkezde bulunur, her çantada bir tane vardır. Tam olarak 50mm sonuç için Nikon'un DX gövdeler için ürettiği lensleri tercih etmeniz daha doğrudur. İnsan gözü 43 milimetreye denktir, eğer doğru kullanırsanız bazı açılarda 50mm ile çok güzel fotoğraflar çekilebilir. Bu fiyata fiyata 50mm 1.8/f D serisi bir lens alınır mı, ben olsam almazdım çünkü az kullanılmış neredeyse yenisinden farksız aynı lensi ikinci el satış yapılan sitelerde bulmak mümkündür. Bir de bu forumda fotoğraf konusunda yetkin insanlar bulunur ve konu hakkında bilgisi olmayan fazlaca olaya müdahale etmediği gibi bu tip başlıklara fazlaca itibar etmezler. Bu yüzden forumlarda başlık açmadan evvel arama yaparsanız sorunuzun cevabına mutlak ulaşırsınız. Buna rağmen hala daha içinize sinmeyen bir konu olursa sormaktan çekinmeyin.

uyarınız ve verdiğiniz bilgi için teşekkürler iyi günler :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.