İçeriğe git

Nikon capture NX2 veya NX-D

Recommended Posts

Arkadaşlar mac'imi el capitana güncelledikten sonra nikonun hibir programını çalıştıramadım

capture nx2 kullanıyordum, şimdi eski sürüm diye sistem kabul etmiyor, NXD diye yeni bir sürüm çıkmış

kullanımı nx2 den çok daha farklı ve karmaşık, ama onu bile kurmaya izin vermiyor el capitan,

kullanan bir bilgisi olan var mı, NX-D NX-2'nin üst versiyonu mu yoksa nx 2 yi bitirip nxd'ye mi geçti nikon

anlamadım hiçbirini kuramadığım gibi tıkandım kaldım konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen yardım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MacOS Sistem versiyonu güncellemelerine biraz temkinli yaklaşmak lazım ama eski sürüme dönülmez diye bir kaide yok. Şuradaki yazı size yardımcı olacaktir. Bence El Capitan için acele etmeyin, ben Yosemite'ye yeni geçtim. Yeni sistem yanında uyumsuz 3. parti programlar ile gelir, unutmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ah be kardeşim bir kaç ay beklesene hemen herşeyi güncellemeye ne meraklıyız :)

bende mac kullanıyorum ara sıra uyarmasına rağmen yemezler cinsinden hep erteliyorum yosemite gerçekten çok başarılı el capitani en iyi ihtimalle ancak 6 sonra yüklerim oda belki

yapacağın şey elinde yosemite cdsi yada flaş bellek üzerinde varsa format atmak başka bir çaren yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Yıllarını Bilgi Teknolojileri alanında harcamış ve uzunca yıllardır Mac OS kullanan biri olarak ben de Orçun bey ve Fatih bey gibi düşünüyorum. Eskiden biz Windows için de aynı şeyi yapardık: Windows yeni bir işletim sistemi sürümü çıkartıncaya kadar mecbur kalmadıkça hep 2 sürüm önceki ile çalışırdık, yeni çıkartınca bir öncekini yüklerdik. Yeni sürümü yüklesek bile, bir önceki ile çalışan bir bilgisayarımız mutlaka yedekte olurdu. Ya da aynı bilgisayara her ikisini birlikte kurar, istediğime göre boot ederdik (kusura bakmayın türkçesini bilmiyorum). Anlaşılan Mac OS X için de aynı durum geçerli artık.

Yosemite sürümünü daha yeni güncelledim. El Capitan için en az 5-6 ay beklerim ben de.

Yüklediğimde de mutlaka geri dönüş senaryomu hazır tutar, buna göre önlemimi alırım.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.