İçeriğe git

manuel lens focus sesi

Recommended Posts

arkadaşlar nikon d610 body kullanmaktayım nikon 50mm 1.8d ve 24-85 vr lenslere sahibim bu lenslerde mf kullanmak istedigimde sesli uyarı alamıyorum

samyang 85mm lens almak istiyorum fakat sesli uyarı alamadıgım için sıkıntı yaşamam muhtemel

bu manuel focusta dıt dıt sesini duyabilmemizin bir yolu varmı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

c

arkadaşlar nikon d610 body kullanmaktayım nikon 50mm 1.8d ve 24-85 vr lenslere sahibim bu lenslerde mf kullanmak istedigimde sesli uyarı alamıyorum

samyang 85mm lens almak istiyorum fakat sesli uyarı alamadıgım için sıkıntı yaşamam muhtemel

bu manuel focusta dıt dıt sesini duyabilmemizin bir yolu varmı

mf moda aldığınızda af modu devre dışı bıraktığıızdan af yardımcı sesini duyamazsınız bundan bahsediyorsanız
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet af yardımcı sesinden bahsediyorum fakkat mf de ses alamıyormuyuz canon kullanırken vardı en ucuz bodylerinde bile şaşırıyorum ondan bilgi rica ediyorum arkadaşlar

mf de ses ihtiyacınızı anlayamadım neye göre ses çıkarıyordu canon makineniz ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sesi bilmiyorum ama içinde çip olmayan M42 lens bile taktığınızda Nikon, vizörden bakınca netleme noktasına gelen yere göre yine vizörden bakarken sol altında bulunan netleme sizi oklarla yönlendiriyor ve netlenince oklar daireye dönüşüyor. Odağı bulduğunuzu anlayabiliyorsunuz. Ses için bir ayar var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Manuel de zaten istediğiniz yer netleşecek. Ses çıkmasını beklemeye gerek varmı bilmiyorum ama vizörde netliği gösteren bir yer vardı. Sol altta yada sağ altta. Yuvarlak nokta oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vizörden bakarken ses duymak istemem gözümün sürekli sol alttaki < 0 > kalmamasını saglıyor

şimdi samyang 85mm 1.4 e merak saldım ancak lens manuel live view kullanmıyorum vizörden bakarak çekşm yaparken netlik sesi duymak istiyorum bununla ilgili sorum malesef 50mm ve 24-85 de mf modunda bu ses yok af de ise sıkınsız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Adı üstünde ELLE NETLEME. Yani netleme otomatik DIŞI. Netlik yapılınca kameranın çıkardığı ses de sadece otomatik netleme devredeyken çalışır. ELLE NETLEME de gözünüz mecburen < 0 > bu göstergede olmak zorunda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ses Canon'da var evet ama çok önemli değil arkadaşların dediği gibi çünkü ben MF.de kullanırken nesneye dikkatimi veriyorum. Sol alt köşede de netlik sağlandığında uyarı geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nesleye odaklanırken gözünüzün sol alta kayması modele olan dikkatinizi dagıtabiliyor o yüzden takıldım o sese basit ama olmaması da bir eksiklik bana göre mf ye alışmak zor cünkü şimdi samyang lensten sırf o ses olmadıgı için vazgecmek zorunda kaldım mf de amatörüm nrtlrmrmi yapayım gözrmi odaklayım sol altamı bakayım bi bip yeterli oysaki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Manuel lensle çalışacaksanız, hareketli ve çabuk olup biten olayları fotoğraflamak oldukça zor olacaktır. En baştan vazgeçin. Yok acelem yok, zamanım var diyorsanız o zaman manuel lensler tam elinize ve gözünüze (vizördeki netlik onay LED'i) göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.