İçeriğe git

Sigma 17-50 f2.8 vs SİGMA 24-70 2.8

Recommended Posts

Sigma 17-50mm f/2.8 OS hatta Tamron 17-50mm f/2.8 artı Digitalslr Türkiye dergisinin bu ayki sayısında %10 indirim çeki var. Onunla 100 TL daha ucuza alabilirsin.

Sigma 17-50mm den daha keskin olan Tamron 17-50mm toz sorunu var diyorlar. Tozun fotoğrafta hiç bir etkisi görülmediği söyleniyor.

Sigma da keskinlik daha az. Toz sorunu yok. Hala D7000 de sensor yağlanma sorunu var diye muhabbetlerini düşünürsek yabancı ciddi bir sitede araştırmaya devam edebilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma 17-50mm gayet başarılı bir lens. Dx gövde için yeterde artar bile. Ayrıca açı olarak 24-70mm'den avantajlıdır. 24mm çok yerde dar kalacaktır. Ayrıca fiyat farkları da malum. Aradaki farka güzel bir lens alınabilir. Ben olsam DX bir gövde için 17-50mm alıp aradaki farka güzel tele bir lens alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma 17-50mm gayet başarılı bir lens. Dx gövde için yeterde artar bile. Ayrıca açı olarak 24-70mm'den avantajlıdır. 24mm çok yerde dar kalacaktır. Ayrıca fiyat farkları da malum. Aradaki farka güzel bir lens alınabilir. Ben olsam DX bir gövde için 17-50mm alıp aradaki farka güzel tele bir lens alırdım.

merhabalar benim de bir sorum olacaktı nikon d7100 kullanıcısıyım full frame gövde'ye geçmeye karar verdim fakat bütçem gereği nikon d800e alabiliyorum oda ikinci el distribitör garantili buldum tabi aslında 810 almak gayemdi ama bütçe bu aşamada diğer gövdeye yetiyor ne gibi eksileri olabilir .. not uzun süre kullacağım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar benim de bir sorum olacaktı nikon d7100 kullanıcısıyım full frame gövde'ye geçmeye karar verdim fakat bütçem gereği nikon d800e alabiliyorum oda ikinci el distribitör garantili buldum tabi aslında 810 almak gayemdi ama bütçe bu aşamada diğer gövdeye yetiyor ne gibi eksileri olabilir .. not uzun süre kullacağım

öncelikle hobi amaçlı mı fotoğraf çekiyorsunuz yoksa ekmeğinizi fotoğraftan mı kazanıyorsunuz?

Sonra bu forumda sorulan klasik bir soru var. D7100'le çekemediğiniz hangi fotoğrafı D800 -D810 ile çekebileceğinizi düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle hobi amaçlı mı fotoğraf çekiyorsunuz yoksa ekmeğinizi fotoğraftan mı kazanıyorsunuz?

Sonra bu forumda sorulan klasik bir soru var. D7100'le çekemediğiniz hangi fotoğrafı D800 -D810 ile çekebileceğinizi düşünüyorsunuz?

bildiğiniz üzre elimdeki gövde crop sensör .. ben genelde sokak ve portre cekiyorum bazen de makro elimde bulunan lens ekipmanım 24 27 nano 105 makro ve 70 200 vr 1 burda amacım full frame gövdeye geçip çok sevdiğim fotoğraf çekiminin keyfini yaşamak .. evet hobi amaçlı çekiyorum ticari amaç taşımıyorum ve çok da seviyorum ben sadece bütçemin 800e gövdeye yettiğini iletmek istedim yani bu gövdeyi bana önerirmisiniz yoksa birazdaha birikim yapım 810 mu almalıyım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesela manzara çekiyorsanız Tokina 11-16mm f/2.8 yanına çok güzel gider ^^

D800 yerine D750 daha mı iyi giderdi acaba? 2000 TL gibi bir fiyat farkı var. Bu fiyat farkı lense yatırım yapılabilir. Işıklandırma üstüne gidilebilinir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+ Şimdi D7100, D7200 konusuna mesaj atarken aklıma geldi. Bir kaç seneye kadar Full Frame bir makineye geçmeyi düşünüyormusunuz? D610 ile D7200 ler kafa kafaya fiyatları sonuçta. Fullframe geçmeyi düşünüyor iseniz 24-70mm f/2.8 daha doğru bir tercih olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki harici flaşlarınız paraflaşınız var mı?

hayır flaş ve paraflaşım yok flaş kullanmayı sevmiyorum dediğim gibi bu benim hobim ve sokak ve portre çekiyorum özel portre değil sokakta alelade doğal portreler çekiyorum yani ticari amaç gütmüyorum burda belirtmek istediğim iyi bir ff ile hobime devam etmek amacım ha diyeceksinizki ndn 610 yada 750 değilde 800E , çüNKü 1/8000 farkı daha iyi gövde olması benim için önemli etken
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+ Şimdi D7100, D7200 konusuna mesaj atarken aklıma geldi. Bir kaç seneye kadar Full Frame bir makineye geçmeyi düşünüyormusunuz? D610 ile D7200 ler kafa kafaya fiyatları sonuçta. Fullframe geçmeyi düşünüyor iseniz 24-70mm f/2.8 daha doğru bir tercih olur.

sorunuz bana ise zaten ff gövdeye geçmeyi düşünüyorum ve ayrıca elimde 24 70 N ve 70 200 vr 1 ve 105 mm N MEVCUT
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sorunuz bana ise zaten ff gövdeye geçmeyi düşünüyorum ve ayrıca elimde 24 70 N ve 70 200 vr 1 ve 105 mm N MEVCUT

Sorum hampar kartuyan 'a idi. ^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır flaş ve paraflaşım yok flaş kullanmayı sevmiyorum dediğim gibi bu benim hobim ve sokak ve portre çekiyorum özel portre değil sokakta alelade doğal portreler çekiyorum yani ticari amaç gütmüyorum burda belirtmek istediğim iyi bir ff ile hobime devam etmek amacım ha diyeceksinizki ndn 610 yada 750 değilde 800E , çüNKü 1/8000 farkı daha iyi gövde olması benim için önemli etken

Tercih sizin... İstediğiniz makineyi alabilirsiniz. Asıl sorunuza geri dönecek olursak. Fotoğrafa bakarak "Bu d800e'de çekilmiş bu da 810'da çekilmiş" diyebilecek adam var mıdır bu dünyada ? Bence yoktur. Hatta uzaktan bakarak "Bu d610'da çekilmiş bu da 810'da çekilmiş" diyebilecek kişide yoktur.

Ama sizi teknoloji tuzağına yakalanmış gibi hissettim. Sadece şunu unutmayın makine değil fotoğrafçı çeker.

Ben D7000 kullanıyordum Sonra D800 aldım. Alma nedenim stock fotoğrafçılık yapmam. Stock fotoğrafçılıkta yüksek megapiksel değeri önemlidir. O nedenle aldım. Peki D800 bana fotoğrafçılık adına bir şey kattı mı? Hayır. Hiç bir şey katmadı. Hatta D800, D7000'e göre çok hantal ve kullanması zor bir makine. (Birisi reddedemeyeceğim bir teklifte bulundu ve D800'ü sattım. Şuan D610 kullanıyorum )

Ama yıllar önce dandik bir yongnuyo yn468 manuel kafa flaşı almıştım. O flaş bana çok şey öğretti. Işığa hakim olmanın eşiğinden atlattı. Hala öğreniyorum.

Eğer stock fotoğrafçılık yerine hobi amaçlı fotoğraf çekiyor olsam D7000 ile mutlu mesut geçinirdim.

Sizin yerinizde olsam makine yerine ışığa yatırım yapardım.Kafa flaşı yada flaşları ve ekipmanları alırdım. Işığa hükmetmeyi öğrenip kendimi geliştirirdim.

Ama tabi karar sizin. Ne alırsanız güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tercih sizin... İstediğiniz makineyi alabilirsiniz. Asıl sorunuza geri dönecek olursak. Fotoğrafa bakarak "Bu d800e'de çekilmiş bu da 810'da çekilmiş" diyebilecek adam var mıdır bu dünyada ? Bence yoktur. Hatta uzaktan bakarak "Bu d610'da çekilmiş bu da 810'da çekilmiş" diyebilecek kişide yoktur.

Ama sizi teknoloji tuzağına yakalanmış gibi hissettim. Sadece şunu unutmayın makine değil fotoğrafçı çeker.

Ben D7000 kullanıyordum Sonra D800 aldım. Alma nedenim stock fotoğrafçılık yapmam. Stock fotoğrafçılıkta yüksek megapiksel değeri önemlidir. O nedenle aldım. Peki D800 bana fotoğrafçılık adına bir şey kattı mı? Hayır. Hiç bir şey katmadı. Hatta D800, D7000'e göre çok hantal ve kullanması zor bir makine. (Birisi reddedemeyeceğim bir teklifte bulundu ve D800'ü sattım. Şuan D610 kullanıyorum )

Ama yıllar önce dandik bir yongnuyo yn468 manuel kafa flaşı almıştım. O flaş bana çok şey öğretti. Işığa hakim olmanın eşiğinden atlattı. Hala öğreniyorum.

Eğer stock fotoğrafçılık yerine hobi amaçlı fotoğraf çekiyor olsam D7000 ile mutlu mesut geçinirdim.

Sizin yerinizde olsam makine yerine ışığa yatırım yapardım.Kafa flaşı yada flaşları ve ekipmanları alırdım. Işığa hükmetmeyi öğrenip kendimi geliştirirdim.

Ama tabi karar sizin. Ne alırsanız güle güle kullanın..

siz ticari amaçla kullanıyorsunuz her türlü ekipmana ihtiyacınız var evet ama ben hobi amaçlı kullanıyorum bana elimdekiler taktir edersinizki yeterlidir .. ha evet 610 alabilirdim işimide görürdü lakin ya 1.4 diafram değerlerinde bazı gün ışığı şartlarında beni 1/4000 enst olması zor durumda bırakabilirdi ayrıca belirteyimki 800E modelini megapikseli 36 diyerek tercih etmedim megapiksel takıntım yok gövde olarak daha iyi olduğunu düşündüğüm için tercih ettim en azından çok uzun süre kullanma niyetindeyim dediğim gibi hobi amaçlı kullanıyorum crop gövdeye gelince ff ile portre çekince aradaki farkı görmemek te ff gövdeye sensörüne hakaret olur değilmi şunu ikimizde biliyoruz ki ff gövdenin verdiği kalitede fotoğrafı crop gövde veremez özelliklede iso konusunda
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında şuan için D7000 veya D7100 ile idare edip ( ikisi arasında pek bir fark yok çün ki ) biraz daha sabredip D610 yerine full frame ye D750 ile girmeyi çok istiyorum ve planlıyorum. bakalım kısmet :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında şuan için D7000 veya D7100 ile idare edip ( ikisi arasında pek bir fark yok çün ki ) biraz daha sabredip D610 yerine full frame ye D750 ile girmeyi çok istiyorum ve planlıyorum. bakalım kısmet :)

laf aramızda kalsın ama D610'da FF bir gövdedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1-2 sene ye full frame geçecem diyorsunuz. O zaman 24-70mm f/2.8 alırdım ve onunla idare ederdim. Küçük yerlerde çekmesi zor olur o kadar idare edemem derseniz 17-50mm f/2.8'i sıfır değil ikinci el alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.