İçeriğe git

nikon d7000

bogachan sandalcı

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar gruba yeni katıldm muhtemelen bundan sonar bende nikoncu olucam bütçem kısıtlı d7000 bakıyorum bursadayım orduda bir makina buldum özellikleri ve durumu şu şekilde

Nikon d7000

18-105mm lens

full kutu

shutter 216k bu düşündürüyor beni

arkadaşla konuştuk telefonda stüdyoda kullanılmış makina ben tereddütte kaldım bana get açabileceğini makinanın shutterın yüksek olması dışında bir sorunu olmadığını söyledi makinanın fiyatı 1100tl konu hakkında bilgilendirmelerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhtemelen ben almazdım. Shutter sayısı aşırı fazla.

http://www.olegkikin.com/shutterlife/nikon_d7000.htm

Nikon'dan hissen var veya Nikon markaları satıp para kazanıyorsan Nikoncu olda. Fotoğraf hobi olarak yapıyor veya profesyonel olarak fotoğraf çekiyorsan ne Nikoncu ol ne Canoncu nede diper markalar. Bütçene göre en iyi performansı veren ürünü al. Bir markanın fanı olmak o markanın kölesi olmaktan başka bir şey değil. Markalar kendi cebini düşünür seni beni değil. Fiyat performans olarak Nikon şu anda en iyisi olduğu için Nikon kullanıyorum. İlerde makineyi değiştireceğim zaman bakarsın başka bir alternatif çıkar ona geçerim. Celeron 233mx, Pentium 4 kullandım 2007 de Celeron 2 Ghz 512kb 220 TL ye alacaktım ısı sorunu çözülmüş AMD Phenom x3 2.4 Ghz 4 MB 180 TL ye aldım ve hala onu kullanıyorum. İki kat fazla para verip Intel almaktansa FX6 alacam yakında. O zamana kadar intel bir atılım yaparsa hemen değerlendiririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

160.000'de nikon d90 kullanmıştım sorunsuzdu. Ama ben alırken d90 lar 1500tl den başlıyordu ben 1000tl ye almıştım. İyiki almışım bana çok şey öğretti. 216.000 tam bir bomba belki bir milyona kadar sorunsuz çalışabilir belki de 100 kare sonra shutter kırılabilir. Shutter değişimi 300-500tl civarında sanırım. Öyle bir makineyi almak için fiyatının çok cazip olması gerek. 1100tl bence çok cazip bir fiyat değil. İlanları sıkı takip ederseniz hesaplı düzgün bir makine bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

160.000'de nikon d90 kullanmıştım sorunsuzdu. Ama ben alırken d90 lar 1500tl den başlıyordu ben 1000tl ye almıştım. İyiki almışım bana çok şey öğretti. 216.000 tam bir bomba belki bir milyona kadar sorunsuz çalışabilir belki de 100 kare sonra shutter kırılabilir. Shutter değişimi 300-500tl civarında sanırım. öyle bir makineyi almak için fiyatının çok cazip olması gerek. 1100tl bence çok cazip bir fiyat değil. İlanları sıkı takip ederseniz hesaplı düzgün bir makine bulabilirsiniz.

bir tane daha d7000 buldum muğlada 78kda 1200tl o daha uygun geldi yarın buyuk ihtimal alıcam ama bulundugum sehırden almak isterdım nitekim olanlarda bütcemi asıyor görmeden sansımı deneyecegım artık
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahibinde bir sürü dolandırıcı geziyor. Bilinmeyen bir kişiden para gönderip ürün almak yerine hava almakta var. Mağaza olanlarından alacaksan al. öteki türlü get açtır. Get açarım 200 daha alırım diyecek. Onun yerine git İstanbul'dan hayyam pasajından kendi ellerinle al daha iyi. Sahibinden ya mağazanda al ya elden al yada get açtırarak al. Elden almak bile sorun yaratabiliyor. Arkadaş laptop alacaktı. Bornova'ya gittik. LAptoplara baktık kafede bir şeyler içtik. Adam abisi gemi kaptanı olduğunu yurtdışından iki bavula kadar getirebildiğini kendisinin de muhasebeci olduğunu dürüst biri olduğunu inandırma çalışması içgilendirdi. Arkadaş elindeki laptopu satınca alacağını söyledi. Oradan ayrıldık. 1 hafta sonra mı ne adam aradı. Asus laptopun bataryasını çaldınız kamera görüntülerini aldım. Savcılığa gidecem batarya 100 TL ediyor bana 100 TL getirin yoksa hapse attıracam sizi diye arkadaşı arıyor. Arkadaş beni aradı böyle böyle dedi. Ben almadım sende almadıysan biz gidip savcılığa dolandırmaya çalışıyorlar diye şikayet edelim dedim. Bir iki kere daha aradı sözde parasını istedi. öyle bir şey yok kime şikayet ediyorsan et deyip yüzüne kapadı. O zamandan beri de bir daha aramadı. Başka türlüde başımıza iş açabilirdi. Sahibindene o yüzden pek güvenmiyorum. Rakipsiz olduğundan hiç bir şeyi umursamayan bir şirket.

Spot Sıfır D5200 + 18-55mm VR II İzmir de Erin Digital'de. 1 yıllık dükkan garantisi olması lazım. Ben D90 ve D7100'ü oradan aldım.

http://www.sahibinde...241930958/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahibinde bir sürü dolandırıcı geziyor. Bilinmeyen bir kişiden para gönderip ürün almak yerine hava almakta var. Mağaza olanlarından alacaksan al. öteki türlü get açtır. Get açarım 200 daha alırım diyecek. Onun yerine git İstanbul'dan hayyam pasajından kendi ellerinle al daha iyi. Sahibinden ya mağazanda al ya elden al yada get açtırarak al. Elden almak bile sorun yaratabiliyor. Arkadaş laptop alacaktı. Bornova'ya gittik. LAptoplara baktık kafede bir şeyler içtik. Adam abisi gemi kaptanı olduğunu yurtdışından iki bavula kadar getirebildiğini kendisinin de muhasebeci olduğunu dürüst biri olduğunu inandırma çalışması içgilendirdi. Arkadaş elindeki laptopu satınca alacağını söyledi. Oradan ayrıldık. 1 hafta sonra mı ne adam aradı. Asus laptopun bataryasını çaldınız kamera görüntülerini aldım. Savcılığa gidecem batarya 100 TL ediyor bana 100 TL getirin yoksa hapse attıracam sizi diye arkadaşı arıyor. Arkadaş beni aradı böyle böyle dedi. Ben almadım sende almadıysan biz gidip savcılığa dolandırmaya çalışıyorlar diye şikayet edelim dedim. Bir iki kere daha aradı sözde parasını istedi. öyle bir şey yok kime şikayet ediyorsan et deyip yüzüne kapadı. O zamandan beri de bir daha aramadı. Başka türlüde başımıza iş açabilirdi. Sahibindene o yüzden pek güvenmiyorum. Rakipsiz olduğundan hiç bir şeyi umursamayan bir şirket.

Spot Sıfır D5200 + 18-55mm VR II İzmir de Erin Digital'de. 1 yıllık dükkan garantisi olması lazım. Ben D90 ve D7100'ü oradan aldım.

evet getten baska güvenli bir yöntemde bulunmuyor onuda düşünüyorum bu sefer fiyatın bir esprisi kalmıyor iyice karamsarlaştım galiba
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet getten baska güvenli bir yöntemde bulunmuyor onuda düşünüyorum bu sefer fiyatın bir esprisi kalmıyor iyice karamsarlaştım galiba

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-tertemiz-nikon-d7000-takim-234176402/detay

bugün görüştüğüm ilan sahibi ile güvenilir birine benziyor ama benzetmekle olmuyor bursada da benzerleri arasında çok fark var sizce ne yapsan get acsam 120 tl gibi fark çıkıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Turan bey merhaba,

Sahibinden.com'u kurulduğu günden beri bilen, ilk versiyonunun kodlarının tamamını bizzat yazmış olan, uzun bir süre yöneticiliğini yapmış, her aşamasında bulunmuş biri olarak ve bilerek söylüyorum; sahibinden.com sizin belirttiğiniz gibi hiçbir şeyi umursamayan bir şirket değildir. Aksine her geçen gün kendisini geliştiren, başındaki genç ve vizyoner ekip sayesinde dünya markası, örnek alınmış, yüzlerce kez taklit edlmiş ama onun kadar başarılısı henüz çıkmamış bir e-ticaret platformudur. Anlattığınız olayda sahibinden.com'un nasıl bir eksiği ve suçu var?

Bahsettiğiniz üçkağıtçılar bugün amazon.com'da, ebay.com'da gittigidiyor.com'da ve daha birçoğunda mevcuttur. O nedenle bu tür ciddi platformlar, ödeme konusunda get gibi alternatifler geliştirirler. Sonuçta, bu platformlar alıcı ile satıcıyı biraraya getirirler. 10 milyonları aşan kullanıcılarının herbirisi için GBT soruşturması yapmasını bekleyemezsiniz.

Sanal alemde alışveriş yapmanın yöntemleri ve kuralları vardır. Bu kurallara uyduğunuz sürece hiç başınız ağrımaz.

Sahibinden.com'un ofisi ve çalışma koşullarını

izleyebilirsiniz.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turan bey merhaba,

Sahibinden.com'u kurulduğu günden beri bilen, ilk versiyonunun kodlarının tamamını bizzat yazmış olan, uzun bir süre yöneticiliğini yapmış, her aşamasında bulunmuş biri olarak ve bilerek söylüyorum; sahibinden.com sizin belirttiğiniz gibi hiçbir şeyi umursamayan bir şirket değildir. Aksine her geçen gün kendisini geliştiren, başındaki genç ve vizyoner ekip sayesinde dünya markası, örnek alınmış, yüzlerce kez taklit edlmiş ama onun kadar başarılısı henüz çıkmamış bir e-ticaret platformudur. Anlattığınız olayda sahibinden.com'un nasıl bir eksiği ve suçu var?

Bahsettiğiniz üçkağıtçılar bugün amazon.com'da, ebay.com'da gittigidiyor.com'da ve daha birçoğunda mevcuttur. O nedenle bu tür ciddi platformlar, ödeme konusunda get gibi alternatifler geliştirirler. Sonuçta, bu platformlar alıcı ile satıcıyı biraraya getirirler. 10 milyonları aşan kullanıcılarının herbirisi için GBT soruşturması yapmasını bekleyemezsiniz.

Sanal alemde alışveriş yapmanın yöntemleri ve kuralları vardır. Bu kurallara uyduğunuz sürece hiç başınız ağrımaz.

Sahibinden.com'un ofisi ve çalışma koşullarını

izleyebilirsiniz.

Saygılar.

Benimde genel görüşüm ekşi sözlüktekiler gibi.

https://eksisozluk.c...m--340796?p=170

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.