İçeriğe git

D300S'in yerine Nikon D500 tanıtıldı.

Recommended Posts

Sensor : APS-C

MP : 20.9P

İşlemci : Expeed 5

Netleme noktası : 153

FPS : 10

ISO : 50-164.000

Ekran : 3.2" hareketli ve dokunmatik

Video : ,3840 x 2160 (4K UHD); 30p (progressive), 25p, 24p • 1920 x 1080; 60p, 50p, 30p, 25p, 24p -1280 x 720; 60p, 50p

Video Format : MOV - H.264/MPEG-4

Crop : 1.5x - 1.3x

Bluetooth 4.1 le ile anroid telefonlarla bağlantı

Mart ayında 2000$ dan piyasaya sunulacak.

rZMja1.jpg

NrA3ok.jpg

http://imaging.nikon...neup/dslr/d500/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 fps up to 200 shots

High-speed continuous shooting at approx.

10 fps for up to 200 shots (14-bit lossless compressed RAW) means you don’t miss fleeting moments

Nasıl yani dedirtiyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer sıkıntı orasından burasından sıkıntı çıkarmayacaksa Nikon bu makine ile turnayı gözünden vurabilir.

D5i beğenmedim ama bu cihaz baya iyi gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Eğer sıkıntı orasından burasından sıkıntı çıkarmayacaksa Nikon bu makine ile turnayı gözünden vurabilir.

D5i beğenmedim ama bu cihaz baya iyi gibi

Gökhan bey,

Bir gün elinize bir yerden D5 geçerse direk bana hediye edebilirsiniz, hayır demem :)

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Gökhan' ın da dediği gibi saçma sapan bir üretim hatası veya başka bir sorunu çıkmazsa; Tüm yaban hayatı ve kuşçuların yeni gözdesi olur. Mevcut özellikleriyle piyasadaki rakibi Canon 7D MII' yi geride bıraktı (ezip geçti).:)

153 Netleme noktası ve 99 tanesi çapraz tip. 200 kare 14 bit kayıpsız RAW tampon bellek.

Nikon, tepe flaşı olmamasına cevap olarak gövde yalıtımını göstermiş ama keşke tepe flaşı da olsaydı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Gökhan, D5 alır da beğenmezsen Sebahatti beyden önce bana ver. Çünkü ben daha kıdemliyim.:) Kusura bakmayın Sebahattin bey.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Gökhan, D5 alır da beğenmezsen Sebahatti beyden önce bana ver. ÇÜnkÜ ben daha kıdemliyim. :) Kusura bakmayın Sebahattin bey. :)

Anlaştık, arada ödÜnÇ verirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Bu arada Thom HOGAN' ın 2012 yılına ait bir yazısı gözüme çarptı internette. Yazıyı 27 Nisan 2012' de yazmış ve Nikon gövdelerinin yol haritasından bahsetmiş. Nikon D400 için de 2011 Ağustos ayında duyurusunun yapılacağı ancak Tayland' da meydana gelen sel felaketi nedeniyle ertelendiğini ve yeni duyuru tarihi olarak da 2016 Ocak ayı olarak belirlendiğini yazmış. Bunu nasıl bilebilir? Acaba adama Nikon tarafından bilgi mi sızdırılıyor?

Not: Vaktim olursa yazıyı Türkçeye çevirip yayınlamaya çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5 in tanıtımında 4K video ya çok büyük bir vurgu var. "çok süper kamera, 4K video ile" gibi tanıtımlar var hep.

Cihazın 4K si tam bir hayal kırıklığı. Sadece 3dk video kaydı varmış. Komik bir rakam.

Tabiki daha görmedik duymadık şimdi konuşmak boş ama zamanla ne olduğu ortaya çıkacaktır.

Şimdilik benim gözümde D500 D5 den daha güzel bir makine gibi duruyor.

Vahşi doğada falan kullanmak için 10 numara bir cihaz.

Ancak özellikle Nikon cemiyetleri dışındaki topluluklarda Nikon larda çıkan şu saçma sapan sorunlar artık ağızlara sakız gibi olmuş. Herkes burdan vurduğu için baya karalanıyor. Ve Nikon un da kaç tane cihaz da böyle hep ufak tefek sorunların önüne bir türlü geçememesi baya kötü oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Anlaştık, arada ödÜnÇ verirsiniz :)

Yaz tatilinde eğer İzmir' e gelirsem 1 haftalığına ödÜnÇ veririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biri D5 mi dedi? B)

Gökhan, D5 alır da beğenmezsen Sebahatti beyden önce bana ver. ÇÜnkÜ ben daha kıdemliyim. :) Kusura bakmayın Sebahattin bey. :)

Su bÜyÜğÜn D5 kÜÇÜğÜn :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan' ın da dediği gibi saçma sapan bir Üretim hatası veya başka bir sorunu çıkmazsa; TÜm yaban hayatı ve kuşçuların yeni gözdesi olur. Mevcut özellikleriyle piyasadaki rakibi Canon 7D MII' yi geride bıraktı (ezip geçti). :)

153 Netleme noktası ve 99 tanesi çapraz tip. 200 kare 14 bit kayıpsız RAW tampon bellek.

Nikon, tepe flaşı olmamasına cevap olarak gövde yalıtımını göstermiş ama keşke tepe flaşı da olsaydı.

Tepe flaşı olmaması bence bÜyÜk eksik değil, hatta biraz daha pro segmente yaklaşmış gibi gösteriyor. Flaştan kazanılan alana ciddi bir prizma yerleştirilebilir, aynı konuyu D1-2-34-4 gibi gövdelerde görÜyoruz. BÜyÜk iso başarımından dolayı yapay/elektronik/soğuk bir flaş ışığına ihtiyaç hissedeceğimizi sanmıyorum.

Flaş gerekçesindeki yalıtım kelimesi bana ilginç geldi. çÜnkÜ hareketli ekran yalıtım noktasında sorun teşkil etmez mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Evet üstad, mevcut özellikleriyle pro seviyeye yaklaştığı kesin ama insan yine de tepe flaşı da olsa iyi olurdu diye düşünüyor. Yalıtım soruna gelince; Dün gece yabancı bir siteden okuduğumu hatırlıyorum. Site adı şu an keşke aklımda olsaydı da senin sorduğun soruyu onlara iletebilseydik.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.