İçeriğe git

Nikkor 50mm f/1.8D

Recommended Posts

İyi günler

İnternette biraz araştırma yaptım ve nikkor 1.8g ile bazı karşılaştırmalarını inceledim fakat fazladan o kadar para odeyecek kadar bir fark göremedim bilgisizligimden olabilir yardımcı olur musunuz sizce hangisini almalıyım ? Dediğim gibi fiyat performans kıyaslaması yapıyorum. İlgilenirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 versiyonuda kullandım

G ile arasındaki fark, benim görüşüm : G de renkler biraz daha dolgun

aradaki fiyat farkını vermeye gerek yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

G ile D arasında AF farkı var eğer kullandığınız makinanınızda kendinden AF motoru varsa D alabilirsiniz ama yoksa G almanızı tavsiye ederim aksi halde elinizle netleme yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 de sorunsuz kullanabilirsiniz. Bende de var gayet memnunum sizede tavsiye ederim. G ile d serileri arasında ki fark g biraz daha renk tonları iyi. Ama raw İşletecekseniz pek farkı ödemeye gerek duymayacaksınız.ama bütçeniz yetiyor ise g de alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu FF lens ile 50mm ile DX de portre çalışsam deseniz çalışmazsınız, sokak fotoğrafçılığı yapacam deseniz olmaz. Nikon fıstık gibi FF için üretilen 50mm lere alternetif 600 TL civarında fiyatıyla 35mm f/1.8 G yi üretmiş. Ben onu tavsiye ederim. Prime lens, düşük diyafram takıntınız yok ise 18-55mm f/2.8 tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
On ‎20‎.‎1‎.‎2016 at 23:18, Turan Babacan yazdı:

Bu FF lens ile 50mm ile DX de portre çalışsam deseniz çalışmazsınız, sokak fotoğrafçılığı yapacam deseniz olmaz. Nikon fıstık gibi FF için üretilen 50mm lere alternetif 600 TL civarında fiyatıyla 35mm f/1.8 G yi üretmiş. Ben onu tavsiye ederim. Prime lens, düşük diyafram takıntınız yok ise 18-55mm f/2.8 tavsiye ederim.

bu tavsiyeyi bir ay kadar önce görseydim 50 mm1,8 d yerine 35mm 1,8g yi alırdım ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.