İçeriğe git

Lens Seçimi-RENK PROBLEMİ

gelennur ivgen

Recommended Posts

Merhaba,fotoğraf makinesi ayarlarından pek anlamıyorum fakat uzun araştırmalar sonucu video çekimlerinde daha iyi görüntü elde etmek ve renkleri iyi yansıtmak adına bir kaç ayar yaptım.Ne yazık ki istediğim görüntüyü alamadım.Makyaj videoları çekiyorum ve renkler hiç bir zaman iyi yansıtılmıyor.Ne makine ekranında ne bilgisayar. Bu tarz videolar çekerken renklerin olduğu gibi yansıması ve zoom yapıldığında en iyi sonucu almak önemli.18-55 mm lens kullanıyorum(makine ile beraber almıştım.) Şimdi ise renkleri daha iyi yansıtmak adına bir lens arayışındayım. İnternet'te 50 mm 1.8 lens oldukça uygun fiyata buldum.Sizce uygun mudur? Ya da nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelik olarak hangi lensi alırsanız alın beyaz ayarı doğru olmadıkça istediğiniz sonucu maalesef alamazsınız. Kapalı mekanlarda kuafor gibi makyaj aynası üzerindeki sarı yada beyaz ışıkların altında beyaz ayarı maalesef zaman zaman saçmalar manuel ayarlama konusundan tecrübe sahibi olmanız yada deneme yanılma usülü çozmeniz gerekebilir. çekim yaptığınız mekan konusunda Özet bir bilgi verirseniz sanırım daha iyi yardımcı olabiliriz. Mekan yüksekliği var olan ışıkların cinsi gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelik olarak hangi lensi alırsanız alın beyaz ayarı doğru olmadıkça istediğiniz sonucu maalesef alamazsınız. Kapalı mekanlarda kuafor gibi makyaj aynası üzerindeki sarı yada beyaz ışıkların altında beyaz ayarı maalesef zaman zaman saçmalar manuel ayarlama konusundan tecrübe sahibi olmanız yada deneme yanılma usülü çozmeniz gerekebilir. çekim yaptığınız mekan konusunda Özet bir bilgi verirseniz sanırım daha iyi yardımcı olabiliriz. Mekan yüksekliği var olan ışıkların cinsi gibi.

Cevap icin tesekkurler su anda dikdörtgen softbox kullaniyorum 4 adet beyaz işik ile yakinda 2.sini almayi planlıyorum. Bazen gun isigindada cekim yaptigim oluyor . Cekim yaptigim yer ise evimin oturma odasi ne cok buyuk ne de cok kucuk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullandığın makine modeli nedir? WB ayarın auto moddamı? eğer auto modda değilse auto moda almayı dene. Olmadı yakınlarında fiziki olarak sana yardımcı olacak deneyimli biri varsa senin için daha yararlı olacaktır. Anladığım kadarıyla acemisin. Makineye hakim olma farklı senaryolar zaman bilgi ve tecrübe gerektirir. öncelikle neyin ne olduğunu anlaman açısından elindeki makinenin kitapçığını oku farklı modlarda nasıl tepkiler veriyor çok fazla değişken olması işin hem zor hemde güzel tarafı özetle doktor gibi şu hapı al hiç bir şeyin kalmaz gibi sorulan soruya net bir cevap vermek bazen imkansız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.