İçeriğe git

D80 hakkında görüşleriniz?

Kadir YAREN

Recommended Posts

güncel bodylere yönelseniz daha uygun olur

D80 de güzel bir body dir

2 body de ihtiyaçlarınızı karşılaycak sanırım

+ ve - lerini bir kağıda yazın ve tercihinizi yapın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güncel bodylere yönelseniz daha uygun olur

D80 de güzel bir body dir

2 body de ihtiyaçlarınızı karşılaycak sanırım

+ ve - lerini bir kağıda yazın ve tercihinizi yapın

Teşekkürler ilginiz için, sanırım tercihim d5000 yönünde olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabiki ucuz olan ..

öğrendikten sonra dilediğiniz lenslerle daha da öğrendikten sonra istediğiniz gövde ile yol devam edersiniz .. çok da mantıklı bi iş yapmış olursunuz.

kesinlikle katılıyorum zaten hırpalamak için alacağınız bir makine olacaksa ucuzu daha mantıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 kullanıyormuşsunuz. Ben D90 kullanıyordum kaybolunca D3xxx ve D5xxx lere baktım. Genelde manuelde çekim yapıyorum. D3xxx ve D5xxx de manuel çekimde ön scroll olmadığı için manuelde yorucu olunca D7100 aldım. D7000 de manuel de çekim yapıyor iseniz ön scrolla alışıp alışamayacağına bakın. Bir de üst lcd ekranını ne kadar kullandığınıza dikkat edip karar verin.

Düşük ışık performansı :

D5000 : 868 ISO - Cmos sensör

D80 : 524 ISO - CCD sensör

Düşük iso da çalışıyor isen sorun olmayacaktır. Kimi kişi CCD sensörle düşük iso da sürekli çalışıyor. Kimisi High noise akımına kapılıp noise'lü fotoğraflar için sırf alabiliyor.

D80 : ön scroll avantajı, body sağlamlığı, su geçirmez, üst ekran avantajı, af motoru. (Elnizde D serisi lensler var ise af motoru olması avantaj olacaktır.)

D5000 : Fotoğraf kalitesi, dönen ekran, video kaydı, iso performansı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 kullanıyormuşsunuz. Ben D90 kullanıyordum kaybolunca D3xxx ve D5xxx lere baktım. Genelde manuelde çekim yapıyorum. D3xxx ve D5xxx de manuel çekimde ön scroll olmadığı için manuelde yorucu olunca D7100 aldım. D7000 de manuel de çekim yapıyor iseniz ön scrolla alışıp alışamayacağına bakın. Bir de üst lcd ekranını ne kadar kullandığınıza dikkat edip karar verin.

Düşük ışık performansı :

D5000 : 868 ISO - Cmos sensör

D80 : 524 ISO - CCD sensör

Düşük iso da çalışıyor isen sorun olmayacaktır. Kimi kişi CCD sensörle düşük iso da sürekli çalışıyor. Kimisi High noise akımına kapılıp noise'lü fotoğraflar için sırf alabiliyor.

D80 : ön scroll avantajı, body sağlamlığı, su geçirmez, üst ekran avantajı, af motoru. (Elnizde D serisi lensler var ise af motoru olması avantaj olacaktır.)

D5000 : Fotoğraf kalitesi, dönen ekran, video kaydı, iso performansı.

Teşekkür ederim yorumunuz yeterince tatmin edici oldu.

Yarın d5000 alacağım sanırım video konusunda farklı açılar için d7000 i destekler diye düşündüm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. Bende daha eski bir makine aldım. Nikon F70. ^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CCD candır gerisi heyecan demek isterdim..Hala renklerini arıyorum D80 nin... :)

D40 gövdemi hayatta satmam, hala kullanırım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.