İçeriğe git

D7000 Vs D7100

Recommended Posts

garanti durumu sorun değil eğer ki gerçekten temiz kullanıldı ise..

ben 7100 ü sevemedim...

şahsi fikrim o sensör o mp i kaldıramıyor...

+ - lerini bir kağıda yazın bütçenize ve aklınıza hangisi uyarsa tercih edin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Berat, CCD' nin canlı renklerini sunan D200' den sonra kolay kolay CMOS sensörlü kamera sevemez insan.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Merhaba arkadaşlar ,

2 yıllık garantısı yenı bitmiş D7000 mi (15k - 1400 TL ) yoksa 4 ay daha garantısı devam eden 14k'da D7100 mü? ( 1900 TL )

Garanti konusuna taktım kafayı. Suya düştü, yere düştü, üzerine çay-kahve döküldü, bir yere çarptı gibi durumlarda hiçbir garanti yok. O zaman garantili kamera alıp 1.000 TL garantiye neden para verir insan? Garanti, üretim hatası varsa onu kapsar. Alacağınız kamerada üretim hatası vs. varsa zaten kamerayı spot olarak aldığınızda dükkanlar size 2. elde 6 ay, sıfır üründe ise 1 sene kendi garantilerini veriyorlar. Hayatımda 2004 yılında 1 kez (Nikon F80) garantili kamera adım ve sonra anladım ki garanti diye boşuna para vermişim.

Size tavsiyem; Daha yeni kamera olması ve netleme noktası sayısındaki fazlalık nedeniyle D7100 ama asla 1.900 TL vermeyin. Bende D7100' ü satıyorum. 18K' da ve 1.700 TL hadi size de 4 ay garanti ama üretim hatalarına karşı.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Berat, CCD' nin canlı renklerini sunan D200' den sonra kolay kolay CMOS sensörlÜ kamera sevemez insan. :)

Ümit Bey

bu söz gerçekten doğru :)

insan neden cmos kullanır ki dediğim cok an oluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben nikon d50 ve d7000 İ birebir eşit ortamda test ettim dediğiniz gibi bir fark göremedim açıkcası. D7100 ise bence çok iyi bir makina. D80 yada d90 kullanmadım belki onlar d50 den çok farklıdır ve yanılıyorumdur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.