İçeriğe git

7100 AF Motoru ve Lens AF Motoru

SERKAN BURAN

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Nikon D7100 18-140mm VR Lens kiti ile aranıza katılmış durumdayım.

Benim merak ettiğim konu, D7100 Body üzerinde AF motoru var. 18-140mm lens üzerinde de AF motoru var.

Ben hem body hem de lens üzerindeki motorların çalışıp çalışmadığını test etmek istedim.

1. Body üzerinde "M" 'yi, Lens üzerinde "AF" seçtim ki lens otomatiği çalışsın diye. Fakat otomatik netleme yapmadı. (Lens otomatiği bozuk sanırım diye düşündüm)

2. Body üzerinde "AF" 'yi. Lens üzerinde "M" yi seçtim ki Body otomatiği çalışsın diye. Otomatik netleme yine yapmadı. (Acaba Body 'deki otomatik mi bozuk dedim bu sefer)

3. Hem Body, hem de Lens üzerinde "AF" seçtiğim durumda ancak otomatik netleme yapabildi.

Hem body hem de lens AF motorunun ikisininde sağlıklı çalıştığını nasıl test edicem ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üzerinde af motoru olan lenslerde sadece lens üzerindeki af motoru aktif olur. Siz gövde üzerindeki af motorunu da denemek istiyorsanız af olmayan bir lens ile deneyebilirisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.