İçeriğe git

2. El D800

Yaşar Cantürk

Recommended Posts

Merhabalar Kıymetli Büyüklerim

uzunca bir süredir D610 body olarak almayı planlıyordum bütçe biraz kısıtlı olduğu için

fakat bugün tanıdığım bir arkadaşımın satılık D800 body olduğunu öğrendim 60.000 shutterda birinci el ve makine çok temizmiş(gidip bakmadım) video çekimi de yapılmamış söylediğine göre 3450 TL gibi bir rakam istiyor.

Benim D800 hakkında hiçbir bilgim yok sadece sıfır fiyatının 8000 TL olduğunu biliyorum.

Bu konuda bana yol gösterebilir misiniz?

Sıfır D610 (novadan alacaktım 3.980TL ) yoksa bu makina mı daha mantıklı (3350 TL yaparım dedi.)

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok teşekkür ederim Mehmet Bey,

öncelikle kusuruma bakmayın okumadan araştırmadan böyle bir konu açtığım için insanın önüne birden böyle bir fırsat (artık fırsatmı bilinmez) hemen konu açmak istedim.

Araştırmalarım sonucunda D800 ün bana uygun bir makina olmadığı kanaatine vardım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
  • Forum Editörü
Şimdi, Ümit Yaşar Oztoprak yazdı:

Aynı konu benim de kafamı karıştırmakta.

12-24 f2.8 lens ile birliktekullanmayı planlıyorum.

2. el d610 2950 d800 3400 tl civarlarında...

Ümit bey,

Sırasıyla D610, D800 ve şimdi D810 kullanan biri olarak benim seçimim D610 yönünde olurdu. 

D810 deseydiniz durum farklı olurdu, o zaman (bütçe problem değilse tabi) D810 seçerdim.

Elbette bunları 2. El gövdeler için ve her ikisinin de çok temiz olduğunu varsayarak söylüyoruz.

Not: lensi yanlış yazmış olabilir misiniz?

Ya 14-24mm f/2.8, ya da 12-24mm f/4 lens olmalıydı sanki.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü
Şimdi, Ümit Yaşar Oztoprak yazdı:

Sebahattin bey kusura bakmayın şu an fark ettim yanlış yazdığımı:

Nikon 14-24mm f 2.8G ED Nano Crystal 

olacaktı.

Çok güzel lenstir. Benim favori lensimdir.

Seyahate çıktığımda her zaman yanımda taşıdığım Fujifilm X-T1 aynasızın yanına (gözüm yiyorsa) D810 gövdemi de alırsam üzerinde bu lens takılı olur mutlaka.

Bana göre en güzel seyahat fotoğraflarımı bu lensle çekerim.

Tabi bu durumda üzerinizde çift gövde ile robocop gibi olursunuz o ayrı bir konu.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.