İçeriğe git

Makro tüpümü? Ters bağlama adaptörümü?

ÖMER HAKTAN BULUT

Recommended Posts

Nikon 18-105 kit lensim için makro çekim aparatı almayı düşünüyorum. Makro uzatma tüpünümü yoksa ters bağlama aparatınımı tercih etmeliyim. Şimdilik sadece bir tanesini tercih edebileceğim, daha sonra ikisinide alıp uçuşa geçeceğim :D ama ilk olarak hangisi almalıyım, hangisinden daha iyi performans alırım. Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elinizdeki objektif bu iş için pek uygun gibi durmuyor (özellikle ters bağlamada). Bu işin uzmanlarının bulunduğu makrodünyası.com adresine yazarsanız en doğru çözümü bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zamanında tüp, ters bağlama vs...ile çok uğraşmıştım. Bu tarz yöntemler çok zahmetli..Eğer sabit bir objeniz varsa iş görüyor ancak hareketli bir şey çekecekseniz oldukça zorlanırsınız. Ben en iyi çözümü lens ile body arasında iletişimi sağlayan kenko marka uzatma tüpü almıştım. Oldukça iyi sonuçlar çıkardım. Sonra baktım makro çekimlerden zevk alıyorum sonunda aldım bir tane makro lens...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zamanında tüp, ters bağlama vs...ile çok uğraşmıştım. Bu tarz yöntemler çok zahmetli..Eğer sabit bir objeniz varsa iş görüyor ancak hareketli bir şey çekecekseniz oldukça zorlanırsınız. Ben en iyi çözümü lens ile body arasında iletişimi sağlayan kenko marka uzatma tüpü almıştım. Oldukça iyi sonuçlar çıkardım. Sonra baktım makro çekimlerden zevk alıyorum sonunda aldım bir tane makro lens...

peki o tüpün fiyatı ve bulunabilirliği ne durumda?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki o tüpün fiyatı ve bulunabilirliği ne durumda?

http://www.sahibinden.com/fotograf-kamera-lens-aksesuarlari-makro-uzatma-tupu#/

Burdan bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bendeki ürün buydu https://fotografium.com/urun/kenko-extension-tube-set-dg-konvertor

takip edersen ikinci el bulunabiliyor bazen..yada daha uygun fiyata farklı markalar mevcut

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Naçizane uzatma tüpünü tavsiye ederim. Çünkü ters bağlama adaptörü sadece bir lens için kullanılabilirken uzatma setleri birden fazla lensle kullanılabilecektir. Ayrıca büyütme oranının ters bağlama adaptörüne oranla daha fazla olacağını düşünüyorum. Bir de arkadaşın da dediği gibi 18-105 mm lens ters bağlama için uygun değil. Bu lensi uzatma tüpü ile kullanırken de diyafram çentiğine kağıt vb. sıkıştırarak sabitlemeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.