İçeriğe git

Sigma 150mm os Lens hakkında yardım

Recommended Posts

Yukarıda bahsettiğim lensi ikinci el olarak aldım.Yalnız lensin makineye takılan yerinden içine bakınca sallandığında içindeki merceğin hareket ettiğini gördüm.Sizce bu olağan bir şey mi?Lütfen yardım edin.Yoksa lensi geri iade edeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıda bahsettiğim lensi ikinci el olarak aldım.Yalnız lensin makineye takılan yerinden içine bakınca sallandığında içindeki merceğin hareket ettiğini gördüm.Sizce bu olağan bir şey mi?Lütfen yardım edin.Yoksa lensi geri iade edeceğim.

Sallayınca mı haraket ediyor mercek. Hareketten kastınız ileri geri bir hareket mi yoksa sallantı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorununuz tam anlamadım ama lensin içindeki mercekler olması gerekenden bir kaç milim farklı yerde durursa fotoğraftaki sonucu olumsuz şekilde etkiler. Fotoğraf yada video çekerek anlatırsanız daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

OS (VR) sisteminde lensin içindeki en az bir mercek bir tür amortisör sistemiyle lense sabitlenmiştir. Bundan dolayı bir merceğin ani hareketlerde sallanması normaldir.

https://youtu.be/jS8yNO_ZP0c

http://www.nikon.com/about/technology/rd/core/software/vr_e/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.