İçeriğe git

Yeni Nikontürk - Bilgi

Recommended Posts

Merhaba Sayın Nikontürk Ailesi

Duyuruda söylemiş olduğumuz gibi  tam anlamıyla %100 hazır olmadığınız ve bu süre içinde sizlerden daha fazla uzak kalmamak için yayına başladık.  Bu sebeble sizden gördüğünüz yazım hataları, grafiksel bozukluk, yetki problemleri veya istek önerileriniz aşağıdaki açtığımız konuya yazmanızı bekliyoruz..

Yeni özellikler görsellikler hakkında ve İçerik olarak fazla detaya inmeden bahsetmek gerekirse bir çok yer değişti ve yeni özellikler eklendi.

• Yeni Gruplar Sayfamız - Fazlasıyla başarılı ve sizler için iyi hizmet vereceğini düşündüğümüz bölüm her kullanıcı kullandığı makina grubuna katılarak oradan gelecek bilgi bildirim yazılım gibi tüm içeriklere aynı yerden ulaşabilecek.
  • Yeni Video Galeri - Forumlarda veya başka yerlerde değildi direk olarak videoların bir yerde toplanması ve ulaşım kolaylığı için video bölümümüz eklendi
  • Yeni Kütüphane - Yeni özelliklerden biri olan kütüphane bölümümüz üyelerimiz arasında bilgilerini makale haline getirmek isteyen ve her üyemizin yazarak yönetim tarafından onaylandıktan sonra sabit ve doğru bilgilerden oluşacak bir kütüphaneye ulaşacağız.
  • Yeni Neler Oluyor - Yeni Bölümlerden biride Neler oluyor Sayfamız burada her üyenin sitede nere ne yazdığını ne paylaştıgımı Time Line mantığı ile çalışan sayfamızdır. Heryeni bilgiye ulaşmak gayet kolaydır. sadece tüm bilgileri değil site üzerinden sadece isteyerek takip ettiğiniz tüm içeriklere buradan ulaşabilir istediğiniz özelliklerde kendinize Yeni bir Akış Sayfası Oluşturabilirsiniz.
  • Yeni Üye Haritası - Üye haritası sisteminiz Nikontürk Ailesini Gerek Türkiye Gerekse Dünya üzerinden Bir Aile tablosu oluşturma mantığında görsel bir üye haritası sistemidir.
  • Yeni Haber Sistemi - Artık yeni çıkan model olsun araştırma olsun inceleme olsun bunlar gibi haberleri forumlarda kalabalık yapmaması ve haber mantığı ile sizlere daha kolay ulaşması için anasayfamızda haber sistemine geçildi. 

Yeni özelliklerimizden sizlerin önünde ve sizlere hizmet edecek sistemleri kısaca bilgilendirme olarak anlatmaya çalıştım kullanmaya başladığınızda daha bir çok özelliklerini görebileceğiniz eminim.

Bunların yanında var olan sistemimiz üzerindede bir çok yenilik ve geliştirme olmuştur.

• Galeri - Fotoğraf yükleme işlemleri profesyonel anlamda geliştirildi sadelik ve kolaylık sağlandı.
  • NT Market - Gelişti değişti ve kolaylaştırıldı
  • Forumlar  - Sadeleştirildi ve Özelleştirildi daha profesyonel hizmet için geliştirildi.
  • Bildirimler  - Bildirim sitemleri geliştirildi artık bir çok bölümden yaptığınız herhangi bir etkinlik için bildirim alacaksınız takip etmediğiniz içeriğiniz kalmayacak.

Bunlar gibi sistem içerisinde sayısız özellik ve geliştirme olmuştur.

Konuyu fazla uzatmadan kalemi sizlere bırakacağım üstte belirttiğimiz gibi yönetim olarak siz üyelerimizden dilek istek önerilerini bekliyor olacağız

Tüm Nikontürk Ailesine Hayırlı Olması Dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Orçun Edipoğlu yazdı:

sabah beri kurcalıyorum ara ara. düzeltilmesi gereken baya iş var gibi yeni sistemde. hadi hayırlısı...

Bekliyorum yazın bana direk hemen baya iş dediğin içerik olarak sanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya hocam eline sağlık çok güzel olmuş ama biz eski siteye çok alışmıştık.. yukarı köşeye bir  seçenek yapsanız isteyen eski temadan devam etse olmaz mı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her yenilik bir istememe nedeni oluyor. İnsan alışmış diğerine mesela xp çıktığında 98 çok güzelsi 7 çıktı xp çok güzeldi 10 çıktı 8 çıktı 7 çok güzeldi.

Hata şöyle bişi alıyorum sitede. Mobil destek çok güzel olmuş cevapla butonuna basınca cevaplıyor gibi ama sistemde görünmüyor tekrar basıyorum öyle cevaplıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraflar bölümünde exif bilgileri görünmüyor göster diyorum tuhaf bir şey yazıyor. Aşağıdaki gibi.

�%G 1#090 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaş belli bir sayıyı tüketince hafıza da haliyle inceliyor. Bu nedenle benim eski sistemde çok  kullandığım bir özellik vardı, yüklediğim fotoğrafları derli toplu görebiliyordum. Keşke gene olsa...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Cabir ÇAYCIOĞLU yazdı:

Ya hocam eline sağlık çok güzel olmuş ama biz eski siteye çok alışmıştık.. yukarı köşeye bir  seçenek yapsanız isteyen eski temadan devam etse olmaz mı...

Mümkün değil üzülerek söylemek istiyorum böyle şeyler herzaman olur aslında eski baya süredir oldugu için alışkanlıklar olacaktır. Ancak tema değişmesi  olmadı sadece sistemde kökten değiştiği için mümkün olmuyor.

4 saat önce, Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ yazdı:

Her yenilik bir istememe nedeni oluyor. İnsan alışmış diğerine mesela xp çıktığında 98 çok güzelsi 7 çıktı xp çok güzeldi 10 çıktı 8 çıktı 7 çok güzeldi.

Hata şöyle bişi alıyorum sitede. Mobil destek çok güzel olmuş cevapla butonuna basınca cevaplıyor gibi ama sistemde görünmüyor tekrar basıyorum öyle cevaplıyor.

Herzaman olur böyle şeyler ancak ama yeni hep güzeldir :) Yeni sistem tamamen responsive mobil destekğimiz tam Tapatalk desteğimizde yeniden aktif olacak bu sistemde ozaman daha iyi sonuclar alabilirsin. 

3 saat önce, Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ yazdı:

Fotoğraflar bölümünde exif bilgileri görünmüyor göster diyorum tuhaf bir şey yazıyor. Aşağıdaki gibi.

�%G 1#090 

Exif işi biraz karışık aslında o gordüğün Exif bilgileri yüklenen fotoğraf'dan otomatik çekilen bilgiler ve her fotograf exif bilgileri tutmuyor değişik programlarla işlendiği zaman exif bilgileri fotoğrafdan siliyor sacma sapan yapıyor buda böyle sonuclar doguruyor. Eski sistemde bunun önüne manuel yükleyen kişiden bilgi alarak yapma çözümünü bulmuştum. şimdide aynısını yapmayı düşünüyorum.

1 saat önce, Orçun Edipoğlu yazdı:

Yaş belli bir sayıyı tüketince hafıza da haliyle inceliyor. Bu nedenle benim eski sistemde çok  kullandığım bir özellik vardı, yüklediğim fotoğrafları derli toplu görebiliyordum. Keşke gene olsa...

Orçun bey bununla ilgili çalışma olarak eski sistemde bulunan portfolyo sistemini yenileyerek yayına alacagız. Sizin belirttiğiniz tüm yapılanları görme işlemi aslında daha profesyonel ve verimli olacak var devam ediyor..

http://www.nikonturk.com/profil/2398-or%C3%A7un-edipo%C4%9Flu/icerik/

Bu Linkden sitede yaptığınız tüm içerikleri yan tarafdaki menüden seçerek bulabilirsiniz.  Profil sayfanızda kapak fotoğrafı yanında İçeriklerini Bul yazan kısımdır.

Ama dediğiniz gibi fotoğraf kısmı önemli oldugu için üst kullanıcı menüsüne direk fotoğraflara ulaşacağınız bir kısım ekleriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

umarım öncekiler gibi yetersiz kalmaz.can alıcı soruyu soruyorum.hep şikayet etttiğimiz canoncuların gibi bir forum sayfasımızın olamaması umarım bu sefer giderilebilir.canonturk kadar kapsamlı forum konusu aktif bir site olabilecekmi?reklam ve tanıtım içerikli fotoğraf  vb sitelerden de gına geldi artık çünkü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, mye yazdı:

umarım öncekiler gibi yetersiz kalmaz.can alıcı soruyu soruyorum.hep şikayet etttiğimiz canoncuların gibi bir forum sayfasımızın olamaması umarım bu sefer giderilebilir.canonturk kadar kapsamlı forum konusu aktif bir site olabilecekmi?reklam ve tanıtım içerikli fotoğraf  vb sitelerden de gına geldi artık çünkü

Merhaba Mye Adınız yazmadığı için böyle yazdım.

Değişiklik inşallah içerik olarak'da gelecek yeni sistem ve arayüzle. Bahsettiğiniz sorun aslında ne kadar yönetim ile ilgili olsada siz üyelerimiz bu konuda aha ön planda oluyor. Herzaman soracagımı sorup gideyim diyen bir kitle olursa bu kötü sonuclar cıkartıyor bu sebeble aslında bahsettiginiz sorunu inşallah hep birlikte çözülecegine inanıyorum.

Reklamsız güzel sadece bilginin kaynagı olması yönünde başından beri çalışıyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, cafer aydın yazdı:

Sitede sayfalar arası geçişte ve sayfa açılışta yavaşlık var.

Şuan için testler'de sorun göremiyorum ancak bununla ilgili bilgi dahilim de incelemerim devam ediyor teşekkür ederim Cafer bey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

maddi kaygılar reklama iter bu normal karşılanabilir o kadar kasmayın ama sadece reklam içerikli yada reklam ön planda olmamalı diye dünüyorum.nikon kullanmanın bedeli zaten ekipmanla ilgili konularda yeterine fazlasıyla ödüyoruz firmaya rağmen kullanıp paylaşımda bulabilme olayını canlı tutabilirsek iyi olur.teşekkürker

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, mye yazdı:

maddi kaygılar reklama iter bu normal karşılanabilir o kadar kasmayın ama sadece reklam içerikli yada reklam ön planda olmamalı diye dünüyorum.nikon kullanmanın bedeli zaten ekipmanla ilgili konularda yeterine fazlasıyla ödüyoruz firmaya rağmen kullanıp paylaşımda bulabilme olayını canlı tutabilirsek iyi olur.teşekkürker

Maddi Kaygıları 2010'dan buyana hiç reklam'dan beklemedik. Ama dediğiniz gibi zaman neyi gösteririr bilmeyiz yeni sistem ile Tamamen Kendimize Ait bir Sunucuya Geçtik buda bedel çıkaracaktır zamanla.

Diğer Kısımda içinde El birliği çözümdür ;)

Saygılar Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni tasarım hayırlı olsun..

Genel olarak beğendim ancak özellikle anasayfada biraz ağırlık var gibi..İnternete girdiğim bilgisayar çok iyi özellikleri yok ama diğer sayfalarda bu tarz bir sorun yaratmıyor..Bu sorunu yaşayan başkaları var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Kemal Öztürk Turkoy yazdı:

Şuan için testler'de sorun göremiyorum ancak bununla ilgili bilgi dahilim de incelemerim devam ediyor teşekkür ederim Cafer bey

2 saat önce, Fethi Aktunç yazdı:

Yeni tasarım hayırlı olsun..

Genel olarak beğendim ancak özellikle anasayfada biraz ağırlık var gibi..İnternete girdiğim bilgisayar çok iyi özellikleri yok ama diğer sayfalarda bu tarz bir sorun yaratmıyor..Bu sorunu yaşayan başkaları var mı bilmiyorum.

Bir iki gündür ben de gözlemliyorum. Sunucunun gelen talepleri yorumlayıp sayfa oluşturma hızı şayet Kemal bir şeyleri mıncıklamıyor ve kurcalamıyorsa iyi. Yani hız konusunda Kemal'in alın veritabanını, alın sayfaları ne haliniz varsa görün budur, bu kadardır demesiyle kesinlik kazanacak bir konu... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanımda birini görmek iyi oldu :) Şimdi şöyledi gercekten kabul edecegim sadece anasayfa kısmı yoksa sayfalar arası post'da veya veri alımında sunucumuzda 2 türlü cache sistemi kullanıyor ve google pagespeed modülünle destekleniyoruz.

Anasayfa için iyileştirmeler devam ediyor ve sunucu üzerinden kontrollere halen devam ediyorum şuan için 89 / 100 gibi orandayız. Hız konusunda gercekten iyi durumdayız.

2 dakika önce, Orçun Edipoğlu yazdı:

Bir iki gündür ben de gözlemliyorum. Sunucunun gelen talepleri yorumlayıp sayfa oluşturma hızı şayet Kemal bir şeyleri mıncıklamıyor ve kurcalamıyorsa iyi. Yani hız konusunda Kemal'in alın veritabanını, alın sayfaları ne haliniz varsa görün budur, bu kadardır demesiyle kesinlik kazanacak bir konu... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsetmek istediğim sayfa geçiş hızları değildi. Örneğin sayfayı aşağı kaydırırken kademeli inmeler yaşıyorum..Forum sayfalarında bunu yaşamıyorum. Tahminim ana sayfada kullanılan materyallerin benim bilgisayarı kasması

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Fethi Aktunç yazdı:

Bahsetmek istediğim sayfa geçiş hızları değildi. Örneğin sayfayı aşağı kaydırırken kademeli inmeler yaşıyorum..Forum sayfalarında bunu yaşamıyorum. Tahminim ana sayfada kullanılan materyallerin benim bilgisayarı kasması

Evet görsel ve efekt olarak biraz güçlü durumda son fotoğraf bölümü biraz sıkıntılı idi onu eledik başka türlü gösterim oldu şuan için eski ile yeni arasında %60 Artış var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kemal bey dediğiniz gibi, son fotoğraf bölümü sıkıntılı idi. Bende bundan bahsedecektim fırsat olmadı.şimdiki hali daha iyi.

Mutlaka sitede bazı eksiklikler olacaktır. Nikontürk ailesi sitede dolaştıkça varsa  aksaklıklar ve  eksikleri görüp bildirirse daha kullanışlı ve güzel bir sitemiz olur.

Bu uğraşları için Kemal beye teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.