İçeriğe git

D7000 Video Modu

Hasan Deniz YILMAZ

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Nikon D7000 kullanıcısıyım. (Lens: 18-105)

Fotoğraf çekerken yaptığım ayarlar (diyafram, enstantane, iso) fotoğraflarda istediğim etkiyi ve sonucu verirken, video modunda istediğim sonucu elde edemiyorum.

Örnek verecek olursak Enstantane değerim 1/50 iken çektiğim video ile 1/1000 değerinde çekilen videonun verdiği görüntü aynı.

Fotoğraf çekiminde sıkıntı yok iken video çekiminde ayarladığım değerler doğrultusunda etkiyi vermemesinin sebebi ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçtiğimiz ay 5100 de durumun farkına bende vardım 
fakat bir çözümü resmi olarak yok 
7000 7100 de de bu şekilde olmalı 7200 de müdahale edilebiliyor
3xxx 5xxx serilerinde de bildiğim kadarı ile müdahale edilemiyor ( yanlış biliyorsam düzeltin )

Ben çözümü şu şekilde buldum 
body yazılımlarını hackleyerek  içinde ki dosyalara müdahale ederek manuel ayarlayabilmenin yolunu bulmuşlar
d5100 ün bölümüne bakarsanız orada da özetledim hatta oradan adamların youtube kanalına ulaşır belki 7000 içinde benzer çözümü üretmişlerdir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.