İçeriğe git

D7100 almayı düşünüyorum

Yaşar Cantürk

Recommended Posts

merhabalar

uzun süredir nikon d610 almayı planlıyordum ama sonradan nedendir bilmiyorum vazgeçtim bütçenin ağırlıklı olarak etken olduğunu söyleyebilirim birde günlük çekimler yapacağım özellikle 1,5 yaşındaki oğlumu çokça çekmek istiyorum d7100 fazlasıyla yeter diye düşündüm. D610 a fazladan vereceğim parayla iyi bir lens alırım olur biter.

link paylaşmak yasakmı bilmiyorum ama http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-d7100-body-dslr-fotograf-makinesi-217862192#product-detail

bu makinayı almayı düşünüyorum axess 100 tl chip para ile 2131 liraya gelecek

ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amacınız portreyse body yeterli elbette, iyi bir lensle neden olmasın? 

Eğer arada çok fark yoksa 7200'lere de bir bakın isterseniz. Büyük bir fark olacağından değil ama crop makinelerin en iyilerinden olduğu ve dxomark'ta sensör performansı çok iyi yazıldığı için diyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şuan almayı düşündüğüm yerde 3.100TL, yani 1000 TL fark var değer miki?

- Yaşar Cantürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar, bir d7100 kullanıcısı olarak çok isabetli bir karar olduğunu düşünüyorum :) zira orta segment dx'te muazzam bir body.

ayrıca d610 ve d7200 kullanma şansım da oldu. tabiki ff sensör bir makineyle kıyas etmek abesle iştigal olacaktır. Fakat d7200 vs d7100 1000tl farkı kesinlikle hak etmiyor. o fiyata harika bir lens alırsınız. 50mm 1.8D lensi bahsettiğim 3 makinede de kullanma fırsatım oldu. d610 u ayrı tutacak olursak, ahım şahım bir fark olduğunu düşünmüyorum. bilhassa çocuğunuzu çekecekseniz. bence güzel 1-2 prime lens d7100'e çok yakışacaktır. yoksa inanın bu işin sonu yok, :) d610'a geçmeyi planlarken d750'ye kaydı gönlüm ve  şuan d810 a fena halde kafayı taktım mesela :D

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynı süreçleri yaşıyoruz sanırım :D

aslında herşeyin en iyisini alma taraftarı olan birisiyim ama dediğiniz gibi bu işin sonu yok.

Alınacaksa d750 alınmalı bencede eğer alamıyorsan D7100 fazla fazla yeter şuan mantık bu :D

Lakin d7200 de çok güncel bir makina ya isosu AF motoru yeni, görüntü kalitesi çok iyi exped 4 işlemci var vsvs vs :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aradaki fiyat farkına bence değer
1000tl az para değil kabul ediyorum 
D7100 ü ben sevemedim... renkler hoşuma gitti...
7200 de sensör değişti ve 7100 den daha güzel daha kıvamında bir body oldu
7100 e kötü demiyorum yanlış anlaışmasın fakat ben bir daha para vermem..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

http://1000wordpics.blogspot.com.tr/2014/04/nikon-d610-versus-d7100.html

burada çok enterasan bir makale var çok anlayamadım yardımcı olabilecek var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Yaşar bey merhabalar. Elimde bir hevesle alıp kullanamadığım D7100 var. 1000 Shuttle gibi deneme çekimleri yaptım. Şuan kutusu ve çantasında sıfır gibi yatıyor. Detayları isterseniz bana ulaşabilirsiniz. mehmetyesilova@icloud.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 09.05.2016 at 08:32, Yaşar Cantürk yazdı:

merhabalar

uzun süredir nikon d610 almayı planlıyordum ama sonradan nedendir bilmiyorum vazgeçtim bütçenin ağırlıklı olarak etken olduğunu söyleyebilirim birde günlük çekimler yapacağım özellikle 1,5 yaşındaki oğlumu çokça çekmek istiyorum d7100 fazlasıyla yeter diye düşündüm. D610 a fazladan vereceğim parayla iyi bir lens alırım olur biter.

link paylaşmak yasakmı bilmiyorum ama http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-d7100-body-dslr-fotograf-makinesi-217862192#product-detail

bu makinayı almayı düşünüyorum axess 100 tl chip para ile 2131 liraya gelecek

ne dersiniz?

Tabiki o gövdeye ve genellikle oğlunuzun fotoğrafları için, size portre lens lazım olacak..

Yanlış anlamayın 50mm 1.8 D satıyorrum, temiz - sorunsuz - kusursuz

Sıfırı 400 TL'ye yakın, kargo dahil 280 TL'ye satarım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 saat önce, Yaşar Cantürk yazdı:

elimde 50mm var üstad teşekkürler.

85mm varsa ona talip olabilirim :D

Yok maalesef :)

85 pahalı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

d 90 kullanıcısydım fotoğrafı nikonda sevdim.sonra bir d 7100 alayım dedim başta çok iyiydi bir kaç ay geçti sensörde lekelenlemeler oluşmaya başladı.netten araştırdım temizliği yüksek fiyata yapıyorlar.gövdeyide değiştirmiyorlar.  birde temizlesende  tekrardan kirlenebiliyormuş sensör. fotoğraf çekmekten soğudum valla.:-(.tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, ebenli yazdı:

d 90 kullanıcısydım fotoğrafı nikonda sevdim.sonra bir d 7100 alayım dedim başta çok iyiydi bir kaç ay geçti sensörde lekelenlemeler oluşmaya başladı.netten araştırdım temizliği yüksek fiyata yapıyorlar.gövdeyide değiştirmiyorlar.  birde temizlesende  tekrardan kirlenebiliyormuş sensör. fotoğraf çekmekten soğudum valla.:-(.tavsiye etmem.

şansızlık diyelim herkesin başına gelebilecek bir durum olmasa gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7100 e bir daha olsa bir daha 1800 TL verirdim. Hiççç pişman değilim. Muhteşem bir body. Önüne sigma 85mm 1.4 taktım. Sonuçlar çoook daha güzel oldu. D7100 çok fazlasıyla işinizi görecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende uzun süre makine aradım hep gönlüm canon dan yanaydı fakat az daha koy şu var az daha koy bu var derken nikon d 90 aldım ve buradayım.İşin özü bu işin sonu yok bütçeniz neye el veriyorsa onu alın derim.sizi tatmin edecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

D7200'ün fotoğraf kalitesi olarak D7100'e kattığı tek bir artı bile yok. +1000 liraya Wifi ve NFC desteği alıyorsunuz. Bence D7100 sizi mutlu edecektir. D7000 almayın çünkü Low Pass Filter'ı var. Fotoğraf kalitesi olarak D7000 ile D7100 arasında ciddi farklar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaşar bey fotoğraf dünyası demek kafa karışıklığı demek zaten. Hoşgeldiniz :))

Fotoğraf amatörlerini soğutan temel etken genellikle body, lens, flaş, tripot çanta  taşımak-bulundurmaktaki zorluklar oluyor.

"Ne almalıyım" sorusuna ister lens ister body için olsun, "ne çekeceksiniz" diye sormak adettendir.

Siz zaten temel amacın çocuk olduğunu söylemişsiniz. Ben iyice kafanızı karıştırayım; Hareketli ekranı nedeniyle bir D5200 ile çok daha fazla fotoğraf çeker, 

O küçük canavarı bir savaş muhabiri gibi izlersiniz. Hafif, küçüktür, yere yatmanız, kıvrılıp bükülmeniz gerekmez; kirlendi, düştü aman sakınayım demeziniz. 

Savaş muhabiri demişken Nikon un ve nikoncuların nirvanası olan lensleri kovalamaya da 24-70 le başlayacak bütçeniz olur. 

Hadi size kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.