İçeriğe git

SAMYANG 10 mm f2.8

Recommended Posts

Herkese merhabalar;

Samyang 10 mm f 2.8 yeni bir lens ve bu konuda çok fazla bilgi ve tecrübe yok araştırdığım kadarıyla. Kullanan ya da bilgisi olan varsa eğer rica ediyorum paylaşabilir mi? Tokina 11-16 ve bu lens arasında ben de dahil tercih yapmakta zorlanan insanlar için bir ışık tutarsanız seviniriz. 

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Merhaba,ben de samyang 8mm 3.5'i araştırıyorum.10 mm hakkında bilgim yok ama tokina 11-16 ultra geniş açıda f/p en iyi lenslerden diye biliyorum. Gerçi mayıs ayında yazmışsınız eğer aldıysanız deneyimlerinizi paylaşır mısınız? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben tokina aldım ve memnunum. Eğer body'de focus motoru olsaydı samyang alacaktım. Fakat tokina güzel lensmiş hakkaten. Pahalı falan ama güzel ve keyifli çekimlerim oldu. Keskin, kontrastı çok güzel, hızlı, sessiz, sağlam bir lens. 2,8 diyaframı samanyolu çekimlerimde çok güzel iş çıkardı. Severek kullanıyorum. Temiz ikinci el bulsam elden alacaktım ama sıfır aldım bulamayınca. Aslında vardı da görmeden almak istemedim. Düşünüyorsanız bütçeniz elverişli ise iyi bir tercih olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Yanıtınız için teşekkür ederim,hayırlı olsun :)  Tokina 11-16'yı almak için zamanında çok heveslenmiştim ve dediğiniz gibi 2.8 diyaframı yıldız pozlamada çok avantajlı olacaktı ancak ilerde D610'a geçmeyi planlıyorum ve malesef tokina ff uyumlu değil onun için ikinci plana atmıştım.Gerçi fiyatlar da zıpladıkça zıplıyor bakalım ne olacak. Işığınız bol olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende içmekan çekmek için bu lensi (tokina 11-16mm) takip ediyorum. acaba örnek fotoğraflar var mı paylaşabileceğiniz? işime yarar mı? çok dar odalar oluyor, tek karede bükülme düzeltilebilir boyutta kalacak şekilde işime yarar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 01.09.2016 at 17:47, neehot yazdı:

bende içmekan çekmek için bu lensi (tokina 11-16mm) takip ediyorum. acaba örnek fotoğraflar var mı paylaşabileceğiniz? işime yarar mı? çok dar odalar oluyor, tek karede bükülme düzeltilebilir boyutta kalacak şekilde işime yarar mı?

İşinizi görecektir. Zaten daha geniş açıya ancak FF ile ulaşırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.