İçeriğe git

HD-600 HSS özelliği aktif hale gelmiyor

fotografcekimteknikleri

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ,

Jinbei HD-600 Akülü paraflaş ( birinci versiyon ) ın HSS özelliğini aktif hale getiremiyorum. HSS özelliğini açan kısayol tüşları olan set tuşu ve altında ki tuşa basıldığında aktif hale geliyor HD-600 İkinci versiyonunda fakat bunda bir türlü olmuyor. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarımızdan cevaplarını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

D7100

Yongnuo Tetikleyici

Jinbei HD-600 Akülü Paraflaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Ben de Hd600 kullanıyorum. Makinenin üstüne Yn622n-tx takıyorum ve jinbei hd600'a yn622n 'i pc kablo ile bağlıyorum. İki tuşa basıp HSS moduna alınca paraflaşı 1/8000e kadar sorunsuz tetikliyorum. Tek hatası HSS modunda 1/16'nın altına inmiyor.  Bu şekilde bağlarsanız sorununuz çözülecektir. Aşağıda bağlantı kablosuyla ilgili bir fotoğraf ekliyorum. Tetikleyici bağlamadan HSS modunda kullanamazsınız.

_DSC1754.jpg _DSC1756.jpg

- turkstockfotograf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler hocam. Buraya yazdığımda bir kaç kullanan fotoğrafçı arkadaşımız ile iletişime geçtim. Benim kullandığım 1'nci versiyonu olduğu için bunda 1/8000 lere sadece 1/1 tam güçte çıkılabiliyormuş. Sizin ki gibi yeni versiyonlarda ancak diğer güçlerde çıkılabiliyormuş. Şimdilik bununla yetineceğiz artık :)

Bu arada 1/32 1/64 1/128 gibi guclerde hss desteği olmuyor ondada anladığım kadarıyla değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.