İçeriğe git

Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var

sanctuary

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim ve yardımlarınıza ihtiyacım var.Yaklaşık 2 yıl Canon 600d kullandım.Cihazımdan memnundum fakat satmak zorunda kaldım.Yakın zamanda yeni bir cihaz alacağım.Bu sefer tercihimi Nikon'dan yana kullanmak istiyorum.Aklımda d5200 ve d5500 var.Genelde sokak, portre ve gece fotoğrafçılığı ilgimi çekiyor.Bütçem 2200 tl civarı. Sizlerden ricam bu bütçe ile başlanabilecek en iyi gövde lens ne olabilir. D5200 18-105 mi d5500 18-55 mi  ya da d5200 18-55 + 50mm mi? ya da bunlar dışında farklı önerebileceğiniz set, gövde ya da lens var mıdır?(İkinci el almayı düşünmüyorum) Ayrıca bana güvenle alışveriş yapacağım bir yer önerebilirseniz çok mutlu olurum.Teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5500 hem yenilik hem kalite olarak tabiki daha önde fakat d5200 ile inanilmaz işler başarılabiliyor hem mp olarak hem imaj kalitesi olarak iyi puanlar topluyor. Sıfır almak istiyorsanız arasfotodan almistim ben resmi bayilerden biri. İkinci el düşünmüyor olabilirsiniz belki ama yinede söyleyeyim sıfır ayarında çünkü. 2 ay önce aldım 1590 22ay daha resmi garantili d5200 hic video cekmedim evden disari da cikartilmadi sadece makro cekim icin ev ortaminda kullanildi sifirdan farksiz 1250tl ek olarak isterseniz yaninda 50mm ile birlikte 1500e verebilirim. Cektigim ornek fotolarda ilanimda mevcut 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, S.Kaya yazdı:

D5500 hem yenilik hem kalite olarak tabiki daha önde fakat d5200 ile inanilmaz işler başarılabiliyor hem mp olarak hem imaj kalitesi olarak iyi puanlar topluyor. Sıfır almak istiyorsanız arasfotodan almistim ben resmi bayilerden biri. İkinci el düşünmüyor olabilirsiniz belki ama yinede söyleyeyim sıfır ayarında çünkü. 2 ay önce aldım 1590 22ay daha resmi garantili d5200 hic video cekmedim evden disari da cikartilmadi sadece makro cekim icin ev ortaminda kullanildi sifirdan farksiz 1250tl ek olarak isterseniz yaninda 50mm ile birlikte 1500e verebilirim. Cektigim ornek fotolarda ilanimda mevcut 

Teşekkürler, konuyu açmadan önce sizin ilanınızı gördüm aslında ama hem kredi kartıyla almayı düşündüğümden hem de kredi kartının hesap kesim tarihini beklediğim için mesaj atmadım.İlk mesajımda dediğim gibi daha önceden Canon 600d kullandım ve memnundum.D5200, 600d'den çok üstün bir cihaz ve kesinlikle yeteceğini biliyorum.İmaj kalitesi d5500 ile çok farketmese bile wifi ve dokunmatik ekran kullanıcı dostu özellikler bence.Onun içinde almışken d5500 alıp geçeyim diyorum.Fakat bu seferde bütçe spot ürüne yetiyor anca.Spot ürün almak mantıklı mı? Eğer mantıklıysa hangi firmadan almalı felan gibi sorular var kafamda:) Her cihazı alırken bu sıkıntıları yaşıyorum hayırlısı diyelim.İnşallah yardımcı olan arkadaşlar çıkar da bende alırım bir an önce cihazımı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İsterseniz sanalpazardan veya gittigidiyordan ilan açabilirim kredi kartı ile ödemeniz açısından. Spot ürünlerin içinde eksiklikler olabiliyor açık kutu geldiği için ben açıkcası güvenemiyorum o yüzden alırken de onun spotunu almaktansa d5200 aldım. İnşallah bulursunuz istediğiniz gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, sanctuary yazdı:

Arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim ve yardımlarınıza ihtiyacım var.Yaklaşık 2 yıl Canon 600d kullandım.Cihazımdan memnundum fakat satmak zorunda kaldım.Yakın zamanda yeni bir cihaz alacağım.Bu sefer tercihimi Nikon'dan yana kullanmak istiyorum.Aklımda d5200 ve d5500 var.Genelde sokak, portre ve gece fotoğrafçılığı ilgimi çekiyor.Bütçem 2200 tl civarı. Sizlerden ricam bu bütçe ile başlanabilecek en iyi gövde lens ne olabilir. D5200 18-105 mi d5500 18-55 mi  ya da d5200 18-55 + 50mm mi? ya da bunlar dışında farklı önerebileceğiniz set, gövde ya da lens var mıdır?(İkinci el almayı düşünmüyorum) Ayrıca bana güvenle alışveriş yapacağım bir yer önerebilirseniz çok mutlu olurum.Teşekkürler şimdiden

Bence, sıfır D5500

İkisinin arasında, abartılı bir fark yok ama 5500 dokunmatik

Buda karşılaştırma videosu

Giriş seviye gövdelerde AF motoru yoktur, lenslerin AF-S olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Yasin Korkmaz yazdı:

Bence, sıfır D5500

İkisinin arasında, abartılı bir fark yok ama 5500 dokunmatik

Buda karşılaştırma videosu

Giriş seviye gövdelerde AF motoru yoktur, lenslerin AF-S olsun

Teşekküler bende dokunmatik ekran ve wifi için 5500 almaktan yanayım.Fakat Türkiye garantili fiyatı şuanda bütçemi aşıyor.İthalatçı garantili olanların fiyatları düşük fakat onları da almak sağlıklı olur mu emin değilim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, sanctuary yazdı:

Teşekküler bende dokunmatik ekran ve wifi için 5500 almaktan yanayım.Fakat Türkiye garantili fiyatı şuanda bütçemi aşıyor.İthalatçı garantili olanların fiyatları düşük fakat onları da almak sağlıklı olur mu emin değilim.

Bakın Burada 2,169

Üstelik kargo bedava, kaçırmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Yasin Korkmaz yazdı:

Bakın Burada 2,169

Üstelik kargo bedava, kaçırmayın

Teşekkürler.İthalatçı garantili d5500ler genelde bu fiyatlara bulunabiliyor.Gittigidiyorda 2100tl+çanta+hafıza kartı+100 tl bonusla yakalamıştım fakat bütçeyi başka bir şey için harcadık o vakitler...50-100 tl çok önemli değil aslında benim için önemli olan aldığım firmanın güvenilir olması.Okuduğum yorumlarda tamir görmüş cihaz satan firmalar felan olduğu yazıyor.Sorun bir firmadan alışveriş yapıp stres yaşamak yerine 50-100 fazla verip malının arkasında duracak bir esnaftan almak lazım.Bu yönde de  tavsiye verilirse çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

35 dakika önce, sanctuary yazdı:

Teşekkürler.İthalatçı garantili d5500ler genelde bu fiyatlara bulunabiliyor.Gittigidiyorda 2100tl+çanta+hafıza kartı+100 tl bonusla yakalamıştım fakat bütçeyi başka bir şey için harcadık o vakitler...50-100 tl çok önemli değil aslında benim için önemli olan aldığım firmanın güvenilir olması.Okuduğum yorumlarda tamir görmüş cihaz satan firmalar felan olduğu yazıyor.Sorun bir firmadan alışveriş yapıp stres yaşamak yerine 50-100 fazla verip malının arkasında duracak bir esnaftan almak lazım.Bu yönde de  tavsiye verilirse çok sevinirim.

Hepsiburada sitesine güvenebilirsin ve herşey sıfır

2 hafta (14 gün) içerisinde, beğenmez, memnun kalmazsan, arıza yaparsa iade edebilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Yasin Korkmaz yazdı:

Hepsiburada sitesine güvenebilirsin ve herşey sıfır

2 hafta (14 gün) içerisinde, beğenmez, memnun kalmazsan, arıza yaparsa iade edebilirsin

Evimin tüm gereçlerini(tv,beyaz eşya,mobilyalar mutfak gereçleri dahil) hepsiburada.com dan almış biriyim aslında ve hiçbir sorun yaşamamıştım fakat hepsiburada artık kendi n11 gibi bir sisteme döndüğü için arada komisyoncu gibi çalışmakta ve müşterilerini satıcılarla karşı karşıya getirmekte kendisi aradan çıkmaktadır.En son yiğenime aldığım hediye arızalı çıktı ve parasını 1 ayda zorla iade alabildim.Tabi bu bütün satıcılar bu şekilde demek değil:) Keşke İstanbulda olsam direk gidip alma şansım olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, sanctuary yazdı:

Evimin tüm gereçlerini(tv,beyaz eşya,mobilyalar mutfak gereçleri dahil) hepsiburada.com dan almış biriyim aslında ve hiçbir sorun yaşamamıştım fakat hepsiburada artık kendi n11 gibi bir sisteme döndüğü için arada komisyoncu gibi çalışmakta ve müşterilerini satıcılarla karşı karşıya getirmekte kendisi aradan çıkmaktadır.En son yiğenime aldığım hediye arızalı çıktı ve parasını 1 ayda zorla iade alabildim.Tabi bu bütün satıcılar bu şekilde demek değil:) Keşke İstanbulda olsam direk gidip alma şansım olurdu.

alla alla benim 4 5 geri gönderim oldu, arızalı diye  3 günde paralarını aldım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spot ya da ikinci ele yöneleceğinize D7000'i de değerlendirin. Dokunmatiğe mokunmatiğe kanmayın. Arada segment farkı var. Bir 5200 kullanıcısı olarak naçizane tavsiyem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Yasin ÜYEL yazdı:

Spot ya da ikinci ele yöneleceğinize D7000'i de değerlendirin. Dokunmatiğe mokunmatiğe kanmayın. Arada segment farkı var. Bir 5200 kullanıcısı olarak naçizane tavsiyem.

D7000ni hiç düşünmemiştim Yasin Bey, şimdi biraz onuda inceleyeceğim. teşekkür ederim.Bu arada forumda ne çok Yasin isimli adaşım varmış:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, sanctuary yazdı:

D7000ni hiç düşünmemiştim Yasin Bey, şimdi biraz onuda inceleyeceğim. teşekkür ederim.Bu arada forumda ne çok Yasin isimli adaşım varmış:)

Adaş :)

Video izle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Yasin ÜYEL yazdı:

18 saat önce, Yasin ÜYEL yazdı:

Şimdi çalıştığım kurumda Basın dairesine çıktım. cihazlarından birisi d7100 18-105 onu kurcaladım biraz.Öncelikle malzeme kalitesi, yapısı ve ele oturuşu çok iyi.İlk defa Nikon kullandığım için menüsü biraz karışık geldi.Nedendir bilmiyorum ama Netleme konusunda biraz yavaş geldi bana.Belkide herkesin elinde olduğu için biraz hor kullanılmış ve problemli de olabilir.Birkaç fotoğraf çektim Canona göre çok daha keskin olduğunu farkettim.Ama sokak fotoğrafçılığı için bence biraz fazla ağır. Trekkinge felan gittiğimi de düşünürsek beni çok yorar sanırım.Onun için şuanda 5500 daha sıcak geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7100 ün malzeme kalitesini beğendiyseniz birde D7000 i deneyin benim ikinci diğer makinem de D7000 sokak icin evet biraz ağır ama 5000 serisinin mp olarak daha fazla olmasına ramen D7000 in kalitesi ve özellikleri (yarı prof özellikleri) baya avantaj sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, S.Kaya yazdı:

D7100 ün malzeme kalitesini beğendiyseniz birde D7000 i deneyin benim ikinci diğer makinem de D7000 sokak icin evet biraz ağır ama 5000 serisinin mp olarak daha fazla olmasına ramen D7000 in kalitesi ve özellikleri (yarı prof özellikleri) baya avantaj sağlıyor.

Olaya mp olarak bakan birisi değilim aslında.Normalde Sony a6000 (24 mp) veya olympus omd m10(16 mp) alacaktım fakat eller biraz büyük olduğundan kavrama konusunda sıkıntı yaşadım.A6000 ni canlı görme fırsatım oldu ama omd m10'u görmedim.Yaklaşık aynı boyutta olduklarını düşünerekten olympus ta da aynı sorunla karşılaşacağımı düşündüm.Diğer bir konu ise A6000nin tuşları bit kadar ve dokunmatik ekran felan da yok, kullanım olarak pek kullanıcı dostu olduğu söylenemez açıkcası.Menüleride Nex serisi gibi ise büyük sıkıntı.Yoksa bu 2 model hem taşınabilirlik hemde imaj kalitesi olarak baya iyiler okuduğum yorumlara göre.Aynasız modelleri eledikten sonra hem daha taşınabilir hem de ergonomik oluşundan dolayı d5500 düşünmüştüm:) Bu arada kurumda d7000 bulmaya çalışacağım.7000 serisi üzerinde bu kadar durulduğuna göre vardır bir hikmeti:) Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam şimdi D7xxx D segment bir araba. Size güven verir, virajlarda sizi huzursuz etmez. D5xxx ise C segment bir araba. Sizi istediğiniz yere götürür ama çukurlarda takırtı yapar, yüksek hızda sizi zorlar. Ama ikisi de gideceğiniz yere götürür. Volvo mu kullanmak istersiniz yoksa dacia mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.