İçeriğe git

300 - 350TL Aralığında Çanta Tavsiyesi [SIRT] [2. EL DE OLABİLİR]

Recommended Posts

Merhaba. Yukarıdaki bütçeye göre bir çanta arıyorum. Ekipmanlarım şöyle:

D7100 DSLR

Nikon 28-300 Lens

Uzaktan Kumanda

1 adet tripod

2 Tane kutulu Filtre

YAKIN ZAMANDA DA ŞUNLARI ALCAM. ÇANTAMA GİRSİN İSTİYORUM:

Ipad

Tepe Flash

50mm 1.8 lens.

Teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canavar gibi çanta. 150 liraya geliyor. Yeni aldım ben de. Gayet memnunum. Orjinal değildir belki ama piyasada 250-300 e satılan çantalardan çok daha iyi. Dışı kalın ve koruyuculuğu iyi. Su geçirmez kılıfı ile geliyor ve su geçirmiyor. Denedim tabi ki :) 1 ay bekleyeceksin ama kalan parayla belki bir tık üst lens alırsın. Beklediğine değer.

- Yasin ÜYEL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Yasin ÜYEL yazdı:

Canavar gibi çanta. 150 liraya geliyor. Yeni aldım ben de. Gayet memnunum. Orjinal değildir belki ama piyasada 250-300 e satılan çantalardan çok daha iyi. Dışı kalın ve koruyuculuğu iyi. Su geçirmez kılıfı ile geliyor ve su geçirmiyor. Denedim tabi ki 1 ay bekleyeceksin ama kalan parayla belki bir tık üst lens alırsın. Beklediğine değer.

Hocam size kaç günde geldi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ yazdı:

Hocam müthiş öneriniz için teşekkür ederim... Çok üst düzey bir öneri bu. Aman yarabbi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam müthiş öneriniz için teşekkür ederim... Çok üst düzey bir öneri bu. Aman yarabbi

İyi niyetle söyledeğinizi var sayıyorum.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Atakan Alp yazdı:

Hocam size kaç günde geldi acaba?

Araya bayram girmesine rağmen 30 günde ulaştı elime. Tri goal diye bir satıcıdan aldım. Ürünü gözü kapalı alabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Yasin ÜYEL yazdı:

Araya bayram girmesine rağmen 30 günde ulaştı elime. Tri goal diye bir satıcıdan aldım. Ürünü gözü kapalı alabilirsin. 

Anladım hocam. Teşekkür ederim. Gümrük ödemediniz dimi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır hayır. Bildiğim kadarıyla 150 dolar ve üzeri ödeniyor. Ben 143 lira ödedim totalde. Zaten gönderimi ücretsiz. Tek durum yaklaşık 1 aylık bekleme süresi ama dediğim gibi beklediğinize değer. Gidip 300-400 lira vermektense 1 ay beklerim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atakan Bey Merhaba;

Alternatif olarak izlediğim metodu yazayım,

"LowePro 400AW flip" ürünü Türkiyede 500-600 liraya bulunabiliyordu.

https://geek.wish.com/c/566e7f38e8643950bf1c0069 burada 170 TL orjinal ürün getirttim.(gümrüğe takılmadı) Sertifikaları garanti belgeleriyle tam olarak elime ulaştı.

Buradan da Türkiye fiyatını değerlendirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, dursun bal yazdı:

Atakan Bey Merhaba;

Alternatif olarak izlediğim metodu yazayım,

"LowePro 400AW flip" ürünü Türkiyede 500-600 liraya bulunabiliyordu.

https://geek.wish.com/c/566e7f38e8643950bf1c0069 burada 170 TL orjinal ürün getirttim.(gümrüğe takılmadı) Sertifikaları garanti belgeleriyle tam olarak elime ulaştı.

Buradan da Türkiye fiyatını değerlendirebilirsiniz.

İlginize çok teşekkür ederim. O siteyi daha önce duymamıştım. Çin'den mi geliyor acaba o da? Aliexpress'den aynı çantanın siparişini verdim. 500-600 tl vermek tabii ki akıl karı değildi.. 138TL'ye geldi bana. Hayırlısı bakalım. Umarım elimize geçer :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Atakan Alp yazdı:

İlginize çok teşekkür ederim. O siteyi daha önce duymamıştım. Çin'den mi geliyor acaba o da? Aliexpress'den aynı çantanın siparişini verdim. 500-600 tl vermek tabii ki akıl karı değildi.. 138TL'ye geldi bana. Hayırlısı bakalım. Umarım elimize geçer

Ürün Hollanda'dan kargolanıyor.

Tabiki Ptt kargo rezaleti ve gecikmesi ile 3-4 haftada elime ulaştı.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Atakan Alp yazdı:

İlginize çok teşekkür ederim. O siteyi daha önce duymamıştım. Çin'den mi geliyor acaba o da? Aliexpress'den aynı çantanın siparişini verdim. 500-600 tl vermek tabii ki akıl karı değildi.. 138TL'ye geldi bana. Hayırlısı bakalım. Umarım elimize geçer

Geldiğinde göreceksiniz. Güzel bir çanta. Ben iki body üç lens bir sürü filtre iki şarj cihazı ufak tefek eşyaları falan rahat sığdırdım. Orjinal mi bilmiyorum ama değilse de iyi bir taklit :) O paraya daha iyisi şamda kayısı :) Arkadaşın dediği siteyi de ilk kez duydum. Bilmek lazım işte. Gelince haberdar ederseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yasin ÜYEL yazdı:

Geldiğinde göreceksiniz. Güzel bir çanta. Ben iki body üç lens bir sürü filtre iki şarj cihazı ufak tefek eşyaları falan rahat sığdırdım. Orjinal mi bilmiyorum ama değilse de iyi bir taklit O paraya daha iyisi şamda kayısı Arkadaşın dediği siteyi de ilk kez duydum. Bilmek lazım işte. Gelince haberdar ederseniz memnun olurum.

Teşekkür ederim Yasin Bey. Çok yardımcı oldunuz :) Bugün "Shipped" yazdı. Sanırım çin'den gönderim oldu. Artık Avrupa, oradan da türkiye'yi beklicez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rica ederim ne yaptım ki. 3 haftaya gelir merak etmeyin. Ali expressten çok alışveriş yaparım ve bugüne kadar aldığım en iyi üründü. Diğer siteye de baktım muhtemelen oradan bir ithalatçı çinden alıp avrupaya gönderim yapıyor. Ürünler aynı. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çanta konusunda da kendi deneyimimi aktarayım; Bunun benzeri çantalarım oldu. Sonunda şuna karar verdim ki, bu çantalar ekipmanı taşımaya değil, saklamaya yarıyor. Yani iyi etmişsiniz almakla ama bir çanta dolusu eşyayı taşımak bildiğiniz hamallık. Sonunda bir üçgen çantayla body ve lens üzerinde  (ceplerine kablo-batarya koyup)  ve ayrıca mutlaka elzem ise pantalon kemerime takılan toka ya da karabina tarzı bir aparatla bağladığım lensi yanıma alıyorum. Tripot, pc, tablet zaten çantada taşınabilir şeyler değilller, makina lens, vs toplamda 20 kg yu buluyor.

Fotoğraf çekmek için özgür ve hafif olmanın daha çok gerekli olduğuna kanaat getirdim.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazı uzun mesafeli yürüyüş gereken yerler için almıştım çantayı esasen ve dediğiniz gibi hafif olmak büyük rahatlık. Bazen arabayla çekim yapacağım yer arası bir kaç kilometreyi buluyor. Risk alamıyorsunuz ve tüm ekipmanları yanında taşımak da güven veriyor. Her çekimde kaplumbağa gibi gezmek çok akıllıca olmuyor o konuda katılıyorum. Kemerler çok mantıklı ondan da bir tane sipariş vereceğim. Pratik görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraf "ve" günlük kullanım konusunda gördüğüm en yenilikçi çanta Lowepro Hatchback 18 veya 21.

Çanta tüm hava koşullarında kullanmalık, ekstra yağmurluğu var.

1DSLR + 3 lens ( küçükse 4 de olabilir) taşıma kapasitesi var. Ayrıca günlük kılık kıyafet vs taşınabiliyor.

Tripod ufaksa ok, büyükse bir çok çantada olduğu gibi sıkıntı çıkartır.

Ben benimkini 250TL den satılığa çıkarttım çünkü kapasite yetmiyor.

Gece konaklamalı geziye çıktığımda kılık kıyafet belki çadır falan 21lt çok az geliyor bana.

Benim çantamı alın demiyorum. Ancak söylediğiniz kadar ekipman koyacaksanız bu modeli bir göz önünde tutun.

Zira sadece kamera ve lens alan sırt çantaları 10 tane lensi olan profesyoneller için. Dur şuraya bi çikolata sıkıştırayım da acıkınca yerim diyemiyorsunuz.

- Gökhan YAZICI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.