İçeriğe git

Nikon D5200'mı Nikon D5300'mı ?

NzmKptn

Recommended Posts

Herkese hayırlı akşamlar D5300'ın D5200'dan hissedilir farkları var mı acaba ? Yurt dışından getirme ihtimalim var D5300'ı Türkiye fiyatı ile D5200 fiyatına denk geliyor benimde şuan 1900-1800 tl arası bi bütçem var yardımcı olabilir misiniz , verdiğiniz fikirlere göre beklemeden uğraşmadan Türkiye'den alabilirim ...(Genel itibari ile manzara, gece çekimleri için kullanacağım.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5300'ün lenslerde sunduğu keskinlik kağıt üzerinde 5200'den bir tık önde. Bunu gözle farkedebilir miyiz bilemiyorum. 5300 alma imkanın varsa neden olmasın? Bu body'lerin üzerlerinde otofokus motoru olmadığını biliyorsun değil mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yasin arkadaşım ve ben neredeyse nöbetçi cevapçı olduk. Diğerleri tatildeler heralde.

Neyse, 5300 ün fotoğrafla doğrudan alakalı olarak 5200 den bir üstünlüğü yok. En önemli gelişme, ekranda (büyüklük ve çözünürlük) ve GPS olması. İşinize yarar mı, benim yaramaz! Sanırım bu, minor gelişmeler markette "yeni" imajı yaratmaya yönelik. Halen D70 le çektiği fotoğrafları çekemediğim arkadaşlarım var. Cihaza bu kadar bel bağlamayın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atalay bey biraz öyle oldu haklısınız :) Malesef buraya katılırken daha aktif bir forum olduğunu düşünmüştüm. Fakat henüz fotoğrafçılığın başlarında olan arkadaşlara yardımcı olmazsak şevkleri kırılacakmış gibi geliyor. Hevesleri varken biz de yardım edersek güzel bir hobileri olacak. O kadar yaşamaktan uzak bir toplumuz ki ne spor yapıyoruz ne kitap okuyoruz ne geziyoruz. En azından bir hobi ile az da olsa nefes almak mümkün oluyor. En azından kendi adıma diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Getirtebilirseniz d7xxx serisi getirtin. 5xxx senilerin gövdesinde af motoru yok. İlla ikisi dersen ek özellikler 5300 de daha fazla. Gözle görülür fark olmaz fotoğraflarda ama bilbordlara ilan asmak için fotoğraf çekmediğiniz sürece. Fotoğrata ekipmandan çok fotoğrafı çeken önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.