İçeriğe git

D810 UYGUN LENS

ahmet akkayaa

Recommended Posts

Merhabalar ,FX makinama ultra geniş açı lens arıyorum.  lensler FX formatlı olmasını tercih ediyorum. crop lensleri bu makine ile kullandığımda kenarlar karartılı çıkıyor ve photoshop ile baya uğraşıyorum düzeltmek adına.. bütçe konusunda sıkıntı değilim ..11 mm 18 mm FX arasında karartı yapmayan lens var mı acaba ?

Not : daha önce sadece 18-250 sigma kullandım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, selim kocer yazdı:

6000 TL bu hocam. bütçe sorun değil dedim ama bu kadar değil :))) 3000 TL ile sınırlı benim bütçe :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selamlar, Tamron 15-30 yorum sitelerinde ve dxomark.com daki testlerde oldukca iyi sonuclar verdigi yazıyor, http://www.dxomark.com/Lenses/Tamron/Tamron-SP-15-30mm-F28-Di-VC-USD-Model-A012-Nikon-mounted-on-Nikon-D810__963

Tamron 15-30  fiyat olarak 3.500 tl civarında, gecen hafta Tokina 16-28 f2.8  (2.300 tl ye bırakıyorlar zorlayınca ) almaya gidip seytana uyup temiz ikinciel bir 16-35 f4 nikon aldım. aldığım lensten memnunum, gayet keskin ve odaklaması cok basarılı 1 haftalık tecrübe olarak,

Tamron 15-30 yanına yaklaşan bir diğer lens Tokina 16-28 f2.8 ...  yaptığım arastırmalarda yukarıda söz ettiğim bu 3 lens fx de en iyi secenekler olarak görünüyordu...

14-24 f2.8 nikon evet belki listenin en başında ama bu kur fiyatları ve nikon fiyat politikası ile maalesef coğumuzun bütcesini aşıyor, zamanında alanlar almış 2. ele bile pek düşmüyor .  15 gün yukarıdaki 3 lens arasında gidip geldim. Hayyamdan alırsan sıkı pazarlık tavsiye ederim, bu sıra piyasa düşük iyi indirim veriyorlar günü kurtarabilmek için,

kolaylıklar dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar benim önerim tokinanın geniş açı fx lenslerini değerlendirmeniz olur. Tokina 16-28 2.8 2700 civarında veya gene Tokina 17-35 4 2000 lira.. Almışsınız hayırlı olsun memnun olup olmadığınızada söyleyin bizde değerlendirelim :)

- Time tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tokina 11-16 yı ben kullandım cok başarılı bir lens, gecen hafta 16-28 f2.8 icin 2.300 tl fiyat aldım reflex fotodan tam alacakken 2.000 tl ye nikon 16-35 f4 görünce ikinci el de olsa seytan dürttü onu aldım, Tokina işgörür lensler üretmekte.Tamron 15-30 keskinlikte nikon 14-24 yakalıyor diye epeyce yorum var, Tamron da kendi VR sistemi de bulunmakta.

Tokina ve Tamron (Nikon 14-24 de aynı) geniş açılarda bir detay da önüne filtre takılamıyor bu lenslerin, geniş açıda filtre belki çok önemli değil ama gene de korunmasın dolaşmamakta fayda var diye de söylenir :-)

bu eki fiyatlara dikkat cekmek için yazdım esasen bu sıralar alacaksanız ısrarla indirm isteyiniz. gecen hafta hayyama ugradığımdan biliyorum ki 300-400 tl niz cebinizde kalabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 saat önce, Time yazdı:

Merhabalar benim önerim tokinanın geniş açı fx lenslerini değerlendirmeniz olur. Tokina 16-28 2.8 2700 civarında veya gene Tokina 17-35 4 2000 lira.. Almışsınız hayırlı olsun memnun olup olmadığınızada söyleyin bizde değerlendirelim

Nikon ürünleri aşırı pahalı ama Tokina 16-28 ve Tokina 17-35 arasında kaldım.. 

17-35    F2.8 olsaydı keşke

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Yasar Ayka yazdı:

Tokina 11-16 yı ben kullandım cok başarılı bir lens, gecen hafta 16-28 f2.8 icin 2.300 tl fiyat aldım reflex fotodan tam alacakken 2.000 tl ye nikon 16-35 f4 görünce ikinci el de olsa seytan dürttü onu aldım, Tokina işgörür lensler üretmekte.Tamron 15-30 keskinlikte nikon 14-24 yakalıyor diye epeyce yorum var, Tamron da kendi VR sistemi de bulunmakta.

Tokina ve Tamron (Nikon 14-24 de aynı) geniş açılarda bir detay da önüne filtre takılamıyor bu lenslerin, geniş açıda filtre belki çok önemli değil ama gene de korunmasın dolaşmamakta fayda var diye de söylenir :-)

bu eki fiyatlara dikkat cekmek için yazdım esasen bu sıralar alacaksanız ısrarla indirm isteyiniz. gecen hafta hayyama ugradığımdan biliyorum ki 300-400 tl niz cebinizde kalabilir.

Merhabalar, Tamron 17-35 yine bütçemi aşıyor. sanırım tokina FX lenslerinden birini almak mantıklı olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayyamda Reflex Foto Tokina 16-28 f2.8 icin tek cekim kredi kartı veya nakit olursa 2.280 tl kdv dahil fiyat verdi gectiğimiz cuma günü.  pazarlık yaparken ihtiyacınız olur ise Yasar Aykac arkadaşımız sizden fiyat almış bu nedenle geldim diyebilirisniz. 2 sene resmi Türkiye garantili olarak iyi fiyat, ilk anda 2.600 fiyat cekiyorlar ama son fiyatları 2.300 tl.

lensin 16 veya 17 tarafından cok 28 veya 35 tarafından hangisi içinize yarar ona bakmak lazım belki, 16-28 optik olarak cok iyi diye okuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

güle güle kullanın, bende tokina 16-28 için gittim hayyama ama temiz 2. el nikon 16-35 f 4 gördüm dayanamadım aldım,  f4 seti olur diye düşündüm, 50mm 1.8 ile 16-35 - 24-120 oldu elimde birde 70-200 f4 alabilirsem ilerde meraklı amatör setim tamamlanır diye düşündüm. ama tokinayı özellikle 100 mm lensinden dolayı cok takdir etmiştim, 11-16 da kullandım ama 100 mm f2.8 olan lensi cok basarılı idi,  16-28 keskinlikte basarılı diye okuyor ve biliyorum.

cok selam ve sevgiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yasar Ayka yazdı:

güle güle kullanın, bende tokina 16-28 için gittim hayyama ama temiz 2. el nikon 16-35 f 4 gördüm dayanamadım aldım,  f4 seti olur diye düşündüm, 50mm 1.8 ile 16-35 - 24-120 oldu elimde birde 70-200 f4 alabilirsem ilerde meraklı amatör setim tamamlanır diye düşündüm. ama tokinayı özellikle 100 mm lensinden dolayı cok takdir etmiştim, 11-16 da kullandım ama 100 mm f2.8 olan lensi cok basarılı idi,  16-28 keskinlikte basarılı diye okuyor ve biliyorum.

cok selam ve sevgiler.

Bir saat önce, Yasar Ayka yazdı:

Tokina 100mm bende almayı düşünmüştüm,onun yerine nikon 150mm micro lens almıştım. 2 sene oldu.

Hocam peki tak gez lens var mı D810 makinaya göre. elimde sigma 18-250  var. köşede kararma yapıyor.ve keskinliği hiç iyi değil.. resmen fotoğrafçılıktan soğuttu beni.. şuan nikon 150 mm micro lens,tokina 16-28  var. yanlarına FX uyumlu tak gez lens eklemek isterim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üstadlar kızacak  tak gez muhabbetine, 810 makinan var neyi takıp geziyorsun diye .-)  3 sene d7000 makinaya 18-200 takıp gezmiş birisi olarak bende takıp takıstırmak konusunda fotograftan sogumamak için odagı uzun aralık  tutma derim. d 750 alınca 18-200 sattım kurtuldum. d750 ile birlikte 24-120 f4 lens geldi kit lens olarak  ki fena degil optik ve netlik konusunda..., şirkette hobi olarak keçi ve tavuk besliyoruz fabrika bahçesinde, bol bol keçi portresi çekiyorum, 24.120 f4 bence meraklı hobiciler için iyidir. kişisel hedef olarak planım.70-200 f4 ikinciel olarak temiz bulabirsem alacagım bir süre sonra ...

24-70 f2.8 nikon tavsiye etmeli ama bütce sıkıntın olacak gibi, yukardan anladıgım,full frame cıktıgında bütceni zorlar hale geliyor bir yerde,   24-120 f4 tavsiye ederim 1500 tl - 2000 tl aralıgında temiz 2.el bulunuyor f4 oldugundan ki keskinligi de iyi lensin, az ısıkta belki cok basarılı olamasa da. tamron ve sigma 24-70 lerde güzel sonuc verdiğini söylüyorlar,  benim pek tamron - sigma tecribem yok.

tecrübeliler yazsın  bu tak gez konusunu, ben de 18-200 dx lensten sonra tak gez olayına soguk bakmaktayım. (24-120 f4 takıp geziyorum gerci:-) 70-200 aldıgımda daha cok onu takar gezerim gibi bir hissiyat da var meraklı acemi olarak :-))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.