İçeriğe git

Nikon D7000 Sıfır kullanılmamıs

erdemkny

Recommended Posts

İstanbulda hayam pasajında yada internetten karfo garantili olarak gittigidiyorda satanlar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler kardeşim hayyamdan birkac magazayla görüstüm zaten cevap bekliyorum, kıbrıstan gelip alacagım icin kesin bir bilgi bekliyorum çünkü tek günlük ucak biletiyle gelip alıp kıbrısa dönecegim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kıbrıs'ta yok mu? Fotoğraf makinesi almak için Kıbrıstan gelmek. Avrupada daha ucuza alabilirsin mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 üzerine iki versiyonu daha çıktı bildiğim kadarıyla artık üretilmiyor. Bulur da alırsanız haber verin, ben yanılıyor olabilirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlısı bakalım inşallah bulursunuz.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü
Bir saat önce, erdemkny yazdı:

evet d7200 cıktı ama bana d7000 önerdi birkaç profosyenel abim o yüzden d7000 arıyorum :)

Erdem bey,

D7200 yerine hangi argümanlarla (fiyatı dışında) D7000 önerdi profesyonel abileriniz?

İyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diyotların daha büyük oldugu için daha saglam daha keskin fotograflar cektigini söyledi, kendisindede d7000 ve d7200 var ama  dedigim gibi d7000 den daha çok memnun.

Sizin dusunceleriniz nedir? 

iyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Bende ikisi de yok. 

Ama ikisi arasında bir seçim yapmak zorunda kalsam aşağıdaki birkaç neden bile D7200 seçmem için yeterli olurdu:

• Daha yüksek çözünürlük, dolayısıyla %50 daha detaylı fotoğraf (24Mp vs 16Mp)
  • NFC sayesinde mobil telefonlarla iletişim imkanı
  • Wi-Fi olması
  • 60fps video çekim imkanı (D7000'de 24fps)
  • 51 adet AF noktası ve bunlardan 15'inin çapraz tipte olması (D7000'de 39 AF noktası, 9'u çapraz). Böylece hareketli objeleri izlemede üstünlük.
  • Anti-Aliasing Filtre olmaması, dolayısıyla daha keskin fotoğraflar
  • D7200 sanırım 1,5 yıl kadar önce anons edildi (2-3 ay oynayabilir), yani teknolojik olarak daha yeni, D7000 anons edileli sanırım 6-7 yıl olmuştur.

bunlar artılar. 

D7000 seçersem ne olurdu? Yukarıdakilerin hiçbiri olmazdı, ama aşağıdakilere sahip olurdum:

• Aynı boyutta ama daha az çözünürlük sayesinde piksel boyutu 4.79 mikron olurdu, bu da bana birazcık daha az ışıkta fotoğraf çekme şansı, biraz da dinamik aralık sunardı. Ama DXOMark D7200 efektif ISO değerinin D7000'den üstün olduğu söyler, bu da düşük ışık koşullarında D7200'ün üstünlüğü anlamına gelir, bilemem. Nedeni algılayıcı teknoloji farkı elbet.
  • Anti-Aliasing filtresi sayesinde fotoğraflardaki moire etkisi azalmış olurdu, ama keskinlikten taviz verirdim. Tekstil çekersem bu filtre bir avantaj olabilirdi belki.
  • 5.9fps RAW fotoğraf çekebilirdim. Bu değer D7200'de 4.9fps, yani saniyede 1 frame daha fazla fotoğraf çekerdim.

Bunlar benim kriterlerim elbet. Yukarıdaki artı ve eksiler sizin için neyi ifade ediyorsa ona göre karar verin.

Üstelik diğer arkadaşlarıma katılıyorum; Sıfır D7000 bulmak belki de imkansız.

İyi günler.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

18-55mm f/3.5-5.6 VR II

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Avantaj / dezavatajdan daha önemlisi, siz hangisi alsanız bir süre sonra sizi kesmeyecektir. 

Hep daha hızlı lens arayıp duracaksınız ve bunun sonu yok.

O nedenle başlangıçta, hem nispeten fiziksel olarak küçük olması ve hem de fiyat avantajı nedeniyle 18-55mm ideal seçim olacaktır.

Lensler için bazı genel-geçer kurallar vardır. Onlardan biri de 1/3 odak uzaklığı çarpanıdır. Yani bir zoom lensin en düşük odak uzaklığı ile en yüksek odak uzaklığı arasındaki oran 1/3  olmalıdır denir. 18-55mm'de bu oran 1/3'tür. Ancak 18-105mm'de bu oran neredeyse 1/6'dır. Bu, daha fazla element ve daha büyüklük ve ağırlık (195gr / 420gr) demektir.

Özetle; bence paranız şimdilik cebinizde kalsın. 18-55mm lens 247 USD iken 18-105mm lens 397 USD (bunlar bhphoto fiyatları, TR'de daha fazla olabilir).

Benden bu kadar. Daha detaylı bilgi isterseniz nette bu konuyla ilgili sayısız doküman bulabilirsiniz. Oralardan araştırma yapmanız daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.