İçeriğe git

Fotoğrafları kitap haline getirmek

parmen

Recommended Posts

Kitap haline getirmek aslında bu kişinin tarzına kalmış bir durum dizgi mizanpajını kendiniz istediğiniz gibi yapmaktır. ama fotoğraf bastırmak veya kitap haline getirmekde öncelik amaç şahsen dikkat etmen gereken kısım tasarımda fotoğraflarının boyutları min. 20x30 gibi boyutlardan küçük olmamasıdır ki bakan kişi fotoğraf dan tad alabilsin. 

Not: Fotoğrafları basklılı halde görmek ayrı bir zevk dir bence güzel bir şey olucaktır sonuç'da sizi tatmin edecek bir iş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 minutes ago, Kemal Öztürk Turkoy said:

Kitap haline getirmek aslında bu kişinin tarzına kalmış bir durum dizgi mizanpajını kendiniz istediğiniz gibi yapmaktır. ama fotoğraf bastırmak veya kitap haline getirmekde öncelik amaç şahsen dikkat etmen gereken kısım tasarımda fotoğraflarının boyutları min. 20x30 gibi boyutlardan küçük olmamasıdır ki bakan kişi fotoğraf dan tad alabilsin. 

Not: Fotoğrafları basklılı halde görmek ayrı bir zevk dir bence güzel bir şey olucaktır sonuç'da sizi tatmin edecek bir iş.

öneri için teşekkürler. benimde düşündüğüm boy 20x30  . kitap haline getirme olayını nasıl yaptırabiliriz peki ? kime yaptırabiliriz ? siz hiç ilgilendiniz mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az çok photoshop bilginiz varsa sıfırdan bile olmasa internette bulunan daha çok yabancı kaynaklardan hazır kitap kalıpları vardır onlardan yararlanarak yapabilirsiniz aslında. 

Örnek olarak bunlara bakabilirsiniz aslında  : http://wisset.com/photobook-album-photoshop-and-indesign-templates/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lukapu kaliteli işler çıkartıyor diye biliyorum. Ama fiyatları oldukça yüksek sanırım. Fotoğraf kitabı basan yerler de bunların programları var diye biliyorum. Oraya fotoğraflarınızı götürüp onlara da yaptırtabilirsiniz. Hemde aldığınız çıktıda renkler istediğiniz gibi çıkmış olur. Renk kalibrasyonu yaptırmamış monitör de yapacağınız çıktılar monitör ekranında gördüğünüzden farklı çıkma ihtimali çok yüksek. Bu da sizi memnun etmeme ihtimalini de ortaya çıkartıyor. Bu yüzden bunu baskıyı yapacağınız matbaadaki renk kalibrasyonu yapılmış bir bilgisayar da yapmanız daha iyi olacaktır. 

Ücretsiz fotoğraf albümü yapma programları. Hiç kullanmadığım için tavsiye de bulunamayacağım. PS biliyor iseniz arkadaşın verdiği temalarla yapmak daha iyi olacaktır.

http://en.softonic.com/s/free-photo-album-maker-software-full-version

- Turan Babacan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında nostalji yapacaksınız. Bir boş albüm alıp bastırdığınız fotoğrafları ona yapıştıracaksınız :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 23.09.2016 at 16:35, Kemal Öztürk Turkoy yazdı:

Az çok photoshop bilginiz varsa sıfırdan bile olmasa internette bulunan daha çok yabancı kaynaklardan hazır kitap kalıpları vardır onlardan yararlanarak yapabilirsiniz aslında. 

Örnek olarak bunlara bakabilirsiniz aslında  : http://wisset.com/photobook-album-photoshop-and-indesign-templates/

netten biraz baktım. bu tip iş yapan sitelerin kendi hazır şablonları var. fotoğraflar onlara yükleniyor . yinede referans almak istedim daha önce  yaptıran var mı?baskıda renkler nasıl oluyor ?koyu çıkar açık çıkar kim nasıl ayarlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 23.09.2016 at 17:33, Turan Babacan yazdı:

Lukapu kaliteli işler çıkartıyor diye biliyorum. Ama fiyatları oldukça yüksek sanırım. Fotoğraf kitabı basan yerler de bunların programları var diye biliyorum. Oraya fotoğraflarınızı götürüp onlara da yaptırtabilirsiniz. Hemde aldığınız çıktıda renkler istediğiniz gibi çıkmış olur. Renk kalibrasyonu yaptırmamış monitör de yapacağınız çıktılar monitör ekranında gördüğünüzden farklı çıkma ihtimali çok yüksek. Bu da sizi memnun etmeme ihtimalini de ortaya çıkartıyor. Bu yüzden bunu baskıyı yapacağınız matbaadaki renk kalibrasyonu yapılmış bir bilgisayar da yapmanız daha iyi olacaktır. 

Ücretsiz fotoğraf albümü yapma programları. Hiç kullanmadığım için tavsiye de bulunamayacağım. PS biliyor iseniz arkadaşın verdiği temalarla yapmak daha iyi olacaktır.

http://en.softonic.com/s/free-photo-album-maker-software-full-version

lukapuya baktım. fiyatları beni aşar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.