İçeriğe git

Fotoğraf Baskısındaki renk sorunu ve çözümü

Turan Babacan

Recommended Posts

Monitör kalibrasyon cihazı olmayan arkadaşlar için manuel olarak yazıcınızı  kalibre edebilmeniz için oluşturulmuş bir video buldum. Sizlerle de paylaşayım dedim. Umarım evde fotoğraf baskısı almak isteyen arkadaşlara faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok sağlıklı bir işlem değil kaldıki yaptığı yöntem sadece şuan gösterdiğini bir fotoğrafı basmak için. Her fotorğaf'daki renk doygunluklarına göre bunu yapmak biraz insanı bıktırır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Sabit monitör, yazıcı, mürekkep ve fotoğraf kağıdı kullanıldığı sürece sorun çıkartacağını sanmıyorum.

- Turan Babacan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl zannetmiyorsun ? Adamın yapma mantığı fotoğraf'da hatalı cıkan renk sınıflarını değerleri kısarak veya açarak ekran da gördüğü istediği renk'i cıktıda almak için.

Bunu da yapmak için Sarısı fazla mavisi fazla kızılı fazla aldı verdi bastı heh oldu ? ikinci basacağın fotoğraf'da senin mavin kızılın sarın aynı değer demi aynı fazlalık veya az durumda mı ? 

Bu mantık kötünün iyisi kötü baskının 1 level üstü diyebilirim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.