İçeriğe git

D3300 için 35mm prime lens tavsiyesi

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar bu işe yeni başlayanlardanım ve yardımınıza ihtiyacım var, şimdi ben 4 ay önce D3300 ilk makinamı aldım yanındada 18-55 kit lens var. ilk lensimi almayı düşünüyorum, aklımda ise şu lensler var

nikon 35mm f/ 1.8g

sigma 35mm f/1.4 dg HSM art

sigma 18-35 f/1.8 dc HSM art

tamron 35mm f/1.8 di vc usd

bu lenslerin fotolarına baktım gerçektnde çok güzel fotolar ayırt edemedim, sonra çoğu kişi Dx0mark sitesine bakmayı tavsiye etti inceledim, ve aklıma takılan şöle bişiy oldu örneğin: sigma 35mm f/1.4 art D800E ile 43 score almışken, benim makina D3300 ile 30 score almış :( şimdi burda şumu demek oluyo, ne kadar iyi lens alırsam bu makina ile fazla keskinlik beklemeyimmi ?  böle pahalı bir lens almaya gerek yokmu ? ben fotograflarımda keskinlik olsun istiyorum..siz hangisini tavsiye edersiniz yardımcı olursanız benim gibi acemi biri için yanlış bir seçim yapmaktan kurtarırsınız, şimdiden teşşekürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon 35mm 1.8g altın gibi birlens. İstediğin zaman zarar etmeden neredeyse satabilirsin o yüzden abilerimden önce benim tavsiyem budur. Al keyfine bak. Keskin lenstir ve renkleri de çok güzel. Body uyumuda önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İsimsiz nikli monchine arkadaşım. elbette FF makine sensörüyle elde edebileceğiniz görüntü kalitesini APS-C sensörle elde edemezsiniz. Ancak bunun çok dert edilecek bir tarafı yok;

- FF makineler çok yaygınlaştılar, çeşitlendiler ve sonuçta ucuzladılar. Belki hemen şimdi değilse de ileride alabilirsiniz

- Elinizdeki D3300 ile bundan iki misli fiyata satılan D7100, APS-C sensörlü makinede de aynı skoru elde edersiniz. 

- Her şeye rağmen sizin gözle görülür keskinlik dediğiniz şey, edit-işleme uygulamalarından kaynaklanıyor. 

Nihat beyin önerdiği lens, f/p olarak son derece makul. Önemli olan, siz 35 mm f/1.8 lensin hakkını verebilecek misiniz?

Aksi ihtiyarın dediği gibi, her iyi daktilosu olan ünlü bir romancı olmuyor!..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.