İçeriğe git

D750 WiFi ve AF

mnafiz

Recommended Posts

Herkese merhabalar. 

Eski bir Canon 5DM2 kullanıcısı olarak bugün Nikon D750 aldım. Daha önce hiç Nikon kullanmadığım için alışma evresine giriştim hemen. Sormak istediğim 2 soru var.

D750 WiFi'siz modeli var mıdır? Ayarlar kısmında WiFi ile ilgili bir şey bulamadım ben. Acaba wifisiz modelini mi aldım diye düşünüyorum.

2.sorum da AF noktarı ile ilgili. Canonda ben istediğim af noktasını seçebiliyordum. Ama D750'de uğraşıyorum uğraşıyorum makina bana izin vermiyor. Kendi kendine istediğini netliyor. Nasıl oluyor Nikon'da bu iş? Anlatırsanız çok makbule geçer.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Merhaba,

Cevap : 1

Elinizdeki model "K" modeli değilse Nikon D750 Wi-Fi'sız modeli yok. Elinizdeki gövdede Wi-Fi mevcut.

Nasıl kullanacağınız konusunda Kullanım Kılavuzu 281'inci sayfaya göz atabilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu yoksa bu adresten indirebilirsiniz.

Cevap : 2

Buradaki sorunuz AF Netleme noktası adedi seçimi mi (AF Alan Modu),

yoksa Netleme noktasını herhangi bir noktaya kaydırmak mı?

AF Netleme noktasını ayarlama 

Makinenizin netleme seçici kilidini aşağıdaki gibi yapın.

Screen Shot 2016-11-19 at 20.22.30.png

Yön Ok tuşları ile istediğiniz noktaya getirin, deklanşöre yarım bastığınızda makineniz bu noktayı netleyecektir. Fotoğrafınızı çekin.

Netleme noktasını tekrar ortaya getirmek için "OK" tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

AF Alan Modu seçimi  

AF modu düğmesine basarak ve alt-ayar kadranı istenen ayar vizörde ve kontrol panelinde görünene kadar döndürülerek seçilir.

Screen Shot 2016-11-19 at 20.29.55.png

Daha fazla bilgi için bakınız Kullanım Kılavuzu Sayfa 123.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.