İçeriğe git

Nikkor 35 mm f/1.8 G

Recommended Posts

İyi günler;

Elimde D3200 nikon ile 35mm 1.8 G objektif var. Body'den diyafram bozmadan/kapanmadan çıkarmak istiyorum. Daha açık bir tabir ile örneğin makine açık iken 1.8 yaptığım diyaframı 1.8 şekilde; 5.6 yaptığım açıklığı objektifi çıkardığımda 5.6 olacak şekilde çıkarmak istiyorum. 

Bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadıç :D  Bir yıl afyonda kaldım herkse kullanırdı :D G elektronik olduğu için olurmu olmaz mu pek bişi diyemem ama d seriri olursa boynet trafından elle istediğin diyaframa getirebilirsin. İstediğin diyaframa nasıl getirebilirsin şöyle bir düşünüyorum belki uzun pozlama yapıp istediğin diyaframda bıraksan mesela bir dakka pozladığını var sayıyorum o arada fotoğraf makinesinden pilini çıkartsan sana olduğu gibi bırakacak mıdır bilmiyorum. Artı zarar verirmi objektifinize iyice araştırırsanız iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ teşekkür ettim Sadıç yorum için :D ben canondaki olay gibi yardımcı tuş ile diyafram bozmadan çıkabilir diye düşünüyordum. Bu seçenek sanırım yok. D3200 video seçeneği hakkında da yorumda buluna bilirsen sevinirim. 

- özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu yani,

Nikkor lenslerde diyaframı ilkel bir yöntemle en açık konumunda şu şekilde kitleyebilirsiniz:

Lensin makinaya giren kısmında bir metal tırnak var. Bu tırnak diyafram bıçaklarını harekete geçiren bıçaktır ve ileri geri (içeri dışarı değil) oynar. bir yay mekanizmasıdır. En açık konuma getirip araya bir alüminyum folyo vs sıkıştırıp koyarsanız diyafram hep en açık konumda kalır. Ben bu şekilde makro çekimler yapıyorum manuel tüple.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Atalay Mete teşekkür ederim değerli bilgiler için. Ben video kullanıcısıyım yani şuanda video çekmek için bu objektif tiplerine ihtiyacım var. İki tane sabit objektif var bunların ikisi de G özelliğine sahip. elimde ise bayonet var fakat sadece manuel nikkorlar için, diyaframı denetlemek istiyorum, objektifin arkasındaki mandal ile diyaframı dediğiniz gibi kontrol ede biliyorum fakat video kullanıcısı için bu yeterli değil. 

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, özkan yazdı:

@Atalay Mete teşekkür ederim değerli bilgiler için. Ben video kullanıcısıyım yani şuanda video çekmek için bu objektif tiplerine ihtiyacım var. İki tane sabit objektif var bunların ikisi de G özelliğine sahip. elimde ise bayonet var fakat sadece manuel nikkorlar için, diyaframı denetlemek istiyorum, objektifin arkasındaki mandal ile diyaframı dediğiniz gibi kontrol ede biliyorum fakat video kullanıcısı için bu yeterli değil. 

Teşekkürler.

Tam olarak aslında istediğim bu başlıkta geçen konuşmalar. Canon body üzerinde yardımcı tuş ile diyafram kitlenerek çıkarılıyor. Bu özellik Nikon(D3200) ile mevcut mu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Sayın Özkan bey, denemelerinizden bir sonuç aldınız mı bilmiyorum ancak geçen bir videoya denk geldim; makineyi bulb moda alıp diyaframı istediği değere ayarladıktan sonra deklanşöre basılı tutuyor ki 30sn ye ayarlayıp yapmak daha kolay gibi, sonra makine çekerken lensi çıkarıyor ( eskiden olsa eyvah gitti film ) böylece lens istediği f değerinde kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.