İçeriğe git

PALLAS AUTO FMC 135MM 2.8 LENS

Recommended Posts

esenlikler herkese..
yıllar önce bir arkadasım kullanmadığı pallas lensini bana vermisti..bir kösede öylece durması canımı sıkmaya basladı.
  bu lensi kullanmak için analog bir makine almak yerine, kendi nikon d80'imde kullanmak için ne tür bir adaptör almam lazım?

s-l1600.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atalay bey çok sağ olun yardımınız için.

Asagıda paylastığım ürün isimi görür mü sizce, yoksa adaptörün yalnızca bir parçası mı?

http://www.hepsiburada.com/nikon-dslr-modelleri-icin-m42-lens-objektif-adaptoru-ring-p-FTAZT57025?magaza=CazipShop&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CIq8g5nh1tACFdUaGwodY2YO7w

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon ve M42 lensler iyi anlaşmaz.

Siz o adaptörü alsanız bile lens sonsuza netlemeyecek. Yani belli bir mesafeden sonra işe yaramayacak lens. Sonsuza netlemesi için içi mercekli adaptörler var. Ancak adaptördeki mercekten dolayı lensin kalitesi çamura dönüşecek. Yani nikon da M42 lens kullanmak pek mantıklı değil maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlarında dedği gibi m42 adaptörle lensi tam anlamıyla kullanmıycaksınız ama bir adaptör temin edip hevesinizi ve merakınızı almanızı öneririm eski m42 lensler gerçekten çok başarılı optiklere sahip o yüzden denemeye tecrübe etmeye değer :) bende bi dönem d80'imde hanimar 135mm f2.8, pentagon 50mm f1.8 kullanmıştım tecrübe etmek gerekiyomuş denemeye değer tabi sizin tercihinize kalmış..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok çok sağ olun arkadaslar zaman ayırıp yanıtsız bırakmadığınız için beni((: görüslerinizi dikkate alacağım.. hem adaptör alıp d80'de denemeyi hem de zenit'le denemeyi düsünüyorum. filme ya da sensöre nasıl yansır bilmiyorum fakat çıplak gözle söyle bir lensi incelediğimde çok hosuma gitti gördüklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.