İçeriğe git

Hangi lens.

Recommended Posts

D3100 gövde 18-55 ve tamron 70-300 makro objektifim var. üçüncü bir lens düşünüyorum. Manzara ve panorama daha çok ilgilendiğim formatlar 500 tl ye kadar bütçe ayırabilirim. neler tavsiye edersiniz.

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sorunuza karsılık soru sormus gibi olacagım kusura bakmayın ama..

bende nıkon d5000 kullanıcısıyım 18-55 lensten baska bı lens daha almayı dusunuyorum ve bu lense de ya 70-300 tamron veyahut nıkkorun

yada nıkkor 55-200..

sızde bı tamron 70-300 kullanıcısı olarak tavsıye der mısınız su anda kulandıgınız lensı?

hangı amacla kullanımlara daha uygun?

ve sızı tatmın edıcı duzeyde fotolar cıkartıyor mu?

tesekkurler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamron'dan çok memnunum. özellikle makro'su güzel. teleside güzel. Tek handikapı üçayaksız veya sabitlemeden çekimlerde fotoğraflarda netlik le ilgili sıkıntılar oluyor. Fakat fiyat ve performans kıyaslaması yapıldığında gayet tatmin edici

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Arkadaşlar öncelikli olarak yeni başlayan arkadaşların genelde yaptıkları hata lens almış olmak için lens almalarıdır, sizlere tavsiyem biraz paranızı biriktirip belli başlı kaliteli lenslere odaklanmanızdır.

Beğendiğim bazı lensleri incelemenizi tavsiye edeceğim

DX format

AF-S DX NIKKOR 10-24mm f/3.5-4.5G ED

AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED

Fx Format

AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II

Sabit açılı

AF Nikkor 14mm f/2.8D ED

AF Nikkor 20mm f/2.8D

AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih Allahını seversen. Zaten Evde yengenle Bu malzemeler yüzünden papazız. Bide bunlara bu paraları verirsem Bana ait çekilen son fotoğraf otopsi fotoğraflarım olur. Sen bi kıyak yap bana olurundan bi kaç lens söyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D3100 gövde 18-55 ve tamron 70-300 makro objektifim var. üçüncü bir lens düşünüyorum. Manzara ve panorama daha çok ilgilendiğim formatlar 500 tl ye kadar bütçe ayırabilirim. neler tavsiye edersiniz.

saygılar

Merhabalar,

18-55 ile birlikte 55-200mm objektif edinirsenizse daha iyi olacaktır.

Bu objektifler giriş ve geliştirme düzeyinde başarılı objektiflerdir.

Selamlar,

Hekim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.