İçeriğe git

Nikon SB-910 - Nikondan Yeni Flash

Recommended Posts

post-1-0-62261200-1322670625_thumb.pngpost-1-0-29260100-1322670626_thumb.jpgpost-1-0-12170200-1322670627_thumb.jpgpost-1-0-01733700-1322670628_thumb.jpgpost-1-0-97802200-1322670628_thumb.jpg

Nİkon Yakın zamanda Çıkacagını haberini verdiği SB-910 Flash Resmi AÇıklama İle Duyurmuştur ve Çıkarmıştır..

Nikon SB-800 Nazaran Daha Toplu gerek menu gerek tuş olarak Yine Harika Bir Flash'ı Duyurdu..

SB-910 Hakkında Az Bahsetmek İstersek..

Çok yönlülük gelişmiş bir sezgisel işletim sistemi ve grafik kullanıcı arayüzü (GUI) iÇermektedir.sabit tip renk filtreleri, üÇ aydınlatma düzeni, özel bir menü düğmesi, geliştirilmiş kullanıcı arayüzü iÇermektedir.

Renkli filtre türleri otomatik olarak Algılıyarak optimum beyaz dengesi ayarı iÇin body'ye bilgi aktarımı saglama özellıgı gelmıstır.

Minimum geri dönüşüm süresi: Ni-MH piller ile 2.3 saniye yaklaşık..

İleride yazılacak olan yazılımlar ile versıyon güncellenme yapabilme..

Otomatik ısınmaya karşı olarak kendini kapattıktan sonra bekleme modunda süre göstermi...

otomatik olarak Işık dagılımı tanıma özellıgı.. FX ve DX Modellerde..

Gibi birÇok güzel harika özellikler Eklenmiştir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknik olarak incelediğimizde bu model SB900'ün bir tür sorunları giderilmeye çalışılmış modeli gibi olmuş. Her ne kadar SB700 den bir arayüz almış olsa da SB900'de yaşanan termal sıkıntıyı gidermeye çalışmışlar. Ancak kullanılan yöntem incelendiğinde flaşı daha yavaş şarj ederek ısınmanın önüne geçilmek istendiğini farkediyoruz, yani bir tür manipüle de denebilir. Düşünülen satış fiyat aralığında çok tercih edileceğini sanmıyorum, hatta bundan dolayı SB900 de bir fiyat düşmesini bekleyip tercihini yine de SB900 den yana kullanacakların olacağını tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- termal skntiyi gidermek icin daha yavas sarj etme durumu yok, ayni.. isinma konusunda teknolojinin gelismesinden yararlanip birseyler yapmis olabilirler, yapmalari da gerekir..

2- sorunlari ? tek sorunu vardi o da isinma.. onun disinda performans olarak sb800 den bir farki yok ya da benim pillerim cok kaliteli..

kullanimi cok daha basit olacak yaziyordu.. umarim öyle olurda bir nikoncuya zaten gayet basitti.. ne kadar cok fonksiyon o kadar karisik...

üc aydınlatma düzeni ?

Renkli filtre türleri otomatik olarak Algılıyarak optimum beyaz dengesi ayarı iÇin body'ye bilgi aktarımı saglama özellıgı gelmıstır. Bu yeni olabilir diyecegim cünkü filtreyi TTL AW de deneyip kullanmadim.. Deneyecegim.. Ama umarim kapatilabiliyordur.. Sonucta filtreyi, isigi o renkte yakalamak icin kullaniyoruz.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Webden edindiğim bilgiye göre maalesef daha yavaş şarj etmekten başka bir teknik görünmüyor bu termal problem için. "recycletime longer" ibaresi bunu belirtir, bu zaten yeni Japon çevre kanununa göre mecburi üretilmiş bir tekniktir.

Zaten ard arda 15 kez patlamadan sonra 10 dakika dinlenme tavsiyeyi Nikondan geliyor.

Google translate ile bir nebze bilgi edinmek için şu linki okumanızı tavsiye ederim: http://tweakers.net/nieuws/78447/nikon-introduceert-nieuwe-high-end-speedlight-flitser.html

Kaliteli pil de yoğun kullanımda çare olmuyor, battery pack kullanıyorum ama o da bir yere kadar. Aletin sedece kendi tristörünün ısısından değil, pillerin ısısından da etkilendiği doğru ama bunu battery pack da çözemedi.

Renkli filtre uygulamasını SB700 den tanıyorum, hiç ihtiyaç hissedip kullanmadım, sadece denedim :) Ama arayüzde bi iyileşme varsa tıpkı SB700 gibi bu güzel olur. Bundan başka önemli bi gelişme göremedim maalesef. Makyajlanmış, yeni kanuna göre çeki düzen verilmiş model gibi görünüyor. Bi gelsin piyasaya, test sonuçlarını webde takip ederiz.

Bu arada 2 adet SB900, 1 adet SB700 ve 1 adet SB800 ü halen kullandığımı belirtmemde yarar var, yani kendilerini gayet yakinen tanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.