İçeriğe git

Nikon 50mm F 1.4 D mi yoksa Nikon 85mm F 1.8 D lens mi :)

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba;

Ben fotoğrafçılığı meslek olarak sürdüren hatta ekipman alım satımı yapan bir birey olarak kendi Nikon D200 üm için bir lens önerisinde bulunmanızı istiyorum.

soru basit Nikon 50mm F 1.4 D mi yoksa Nikon 85mm F 1.8 D lens mi almalıyım

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili İzzet crop çarpan faktörünü göz önünde bulundurursak 50mm alman daha mantıklı olacak. İleride Full Frame kullanmaya karar verirsen her ikisinide almanı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

85 mm'de 1.4 yegane tercihimdir. Ancak fiyat olarak çok uçuk olduğunu da unutmamak lazım. Eğer 85 mm 1.4 alamıyorsam bu kez 50 mm 1.4 alırım. 85 mm 1.8 e göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hem FF hem de DX de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de aynı ikilemdeyim ama 85'i daha ön planda düşünüyorum. sokak fotoğraflarında özneleri rahatsız etmeden çalışmak niyetindeyim ve 85 bu iş için daha uygun olur kanaatindeyim. sabit portrelerde 50 daha iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikiside farklı lensler, bu arada ikiside FF lens crop değil, ApsC Sensörlerde, 50mm = 75mm ve 85mm = 127.5mm görüş açısı sağlar,

Geri kalan Diyafram seçeneği ve Görüş açısı tamamen fotoğrafçının kendi çekim tercihlerine ve ne çekmek istediğine bağlıdır,

eğer bu konuda deneyim sahibi değilim diyorsanız, tavsiyem 50mm f:1.8 ile başlayıp beğenmezseniz, uzaklık ve diyafram seçeneğine göre 50mm 1.4 yada 85mm 1.8 alabilrsiniz. Aslında en güzeli deneyerek almak, saygılar

şimdiden lensinizi güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Belki forumda gezip bu iletiyi okuyan olur diye yazıyorum 50mm 1,4 hem dx hem fx de çok iyi sonuçlar veriyor hatta analog body ile inanılmaz sonuçlar verdi neden eski yıllarda kullanmadım diye çok pişman oldum ... eğer benim gibi dx body kullananlar 85mm 1,8 ile bu lensin arasında kalıyorsa kesinlikle 50mm 1,4 ü denesinler derim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hem 50 mm hem de 85 mm'nin F1.8 versiyonlarını kullandım. Değil 85 mm F1.4, 50 mm F1.4 bile bana göre 85 mm F1.8 'den daha güzel. D3 ve D300'de kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Biraz önce 50mm 1.4 ler ile çekilmiş fotoğraflara baktım cidden çok kaliteli bende bi 85mm 1.8 almayı düşünüyordum yarın fiyat konusunda uygun olursa Mehmet abiyi dinleyip bir 50mm 1.4 alırım.Cidden kaliteli,kullanıp denemektede fayda var tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.