İçeriğe git

Ayrı karelerden panaroma

İbrahim ÖZKAN

Recommended Posts

Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar.

12 ayrı kare ile oluşturduğum bir panaroma fotoğrafım var. Çekim konumunu sabit tutmamdan dolayı bina hem eğri hem köşelerden elips gibi duruyor fotoğrafları photoshopta birleştirdiğim zaman. Görüntüyü daha düz elde etmek için nasıl bir yol izleyebilirim photoshopla ? 

dO2a5n.jpg

Fotoğraf için tıklayınız.

Herkese teşekkür eder, bol ışıklı çekimler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar hoşgeldin @İbrahim ÖZKAN

Gösterme amaçlı Hızlı bir düzeltme ile bu hale gelebilir fotoğrafın.

dO2a5n.jpg

Nasıl yapıldığı konusunda basit bir araçla bunu yapabilirsin fotoğraf açıp background kilidini kaldır layer haline getir crtl+T ile transform menüsünde fotoğraf üzerinde sağ tuş yap warp ile biraz kurcala :) 

photoshop_warp.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Kemal Öztürk Turkoy yazdı:

Tekrar hoşgeldin @İbrahim ÖZKAN

Gösterme amaçlı Hızlı bir düzeltme ile bu hale gelebilir fotoğrafın.

dO2a5n.jpg

Nasıl yapıldığı konusunda basit bir araçla bunu yapabilirsin fotoğraf açıp background kilidini kaldır layer haline getir crtl+T ile transform menüsünde fotoğraf üzerinde sağ tuş yap warp ile biraz kurcala :) 

photoshop_warp.jpg

Teşekkür ediyorum Kemal bey. Tam olarak aradığım çözüm :) 

2 saat önce, Yasin Korkmaz yazdı:

Tekrar merhaba @İbrahim ÖZKAN bey

Bunun yardımı dokunurmu?

Yasin bey sizede teşekkürlerimi sunarım. Bu yöntemle birleştiriyordum fakat içeriğe göre hizalamayı unutmuşum öyle bir fonksiyon olduğunu hatırlıyordum ama tam ismi aklıma gelmedi bir türlü 3-4 yıllık aradan sonra hatırlayamadım. o yöntemle tekrar oluşturacağım fotoğrafı denemiş olmak için. Çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@İbrahim ÖZKAN fotoğrafı photoshopta açtıktan sonra filter bölümünden "adaptive wide angle" filtresini seçip açtığınızda eğri olan yerleri çizgisini çekerek düzeltme yapabiliyorsunuz. bazen güzel sonuçlar alabiliyorsunuz. sağdaki menüden de kamera cinsini seçip daha farklı sonuçlar almanız mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.