İçeriğe git

Recommended Posts

Hayırlı pazarlar,

D3200 ile tek bir lens kullanmak istiyorum genelde doğa,manzara, yakın cekim,flu cekim gibi resimler çekmeyi seviyorum amatörüm 18-55 ve 70-300 nikon lensim var bunları satip nikon 50mm f1.8 mi yoksa nikon 18.105 mi tercih etmeliyim bütçem 1000tl kadar.

Vakit ayirirsaniz cok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belirtmiş olduğun şartlar içerisinde 18-105 f2.8 daha mantık bir tercih olacaktır. Tatmin edici sonuçları almanı sağlayacak bir lenstir. Benim tercihim bu şekilde olurdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaptım da bulamadım. Bi zahmet bir link verseniz..

Recep Bey'in de dediği gibi; benim bildiğim 18-105 sabit 2,8 değil değişken 3,5-5,6. Ve bu ikisi çok farklı şeyler.

- myasar tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gün geçmiyor ki yeni bilgiler öğrenmeyeyim forumlarda. mesela tamron 28-105 f2.8 varmış. mantık olarak güzel de bir lense benziyor ama nikon için olanı bulamadım ve kullananlar çok yumuşak olduğundan bahsetmiş. maalesef hiçbir yerde nikon 18-105 vr f 2.8 den bahsedilmemiş hatta kendi sitesinde bile. neyse eğer tek atımlık bir mermiye sahip olsaydım sanırım tercihim sigma 17-70c olurdu. gerçi kullanmadım ama almaya çok niyetlendiğim için çok araştırdım. hepsinin toplandığı bir lens bulmak pek mümkün değil. bazı durumlardan feragat etmeniz gerek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, myasar yazdı:

Yaptım da bulamadım. Bi zahmet bir link verseniz..

Recep Bey'in de dediği gibi; benim bildiğim 18-105 sabit 2,8 değil değişken 3,5-5,6. Ve bu ikisi çok farklı şeyler.

Örnek link, fiyat kıyaslama yapmadım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yasin Bey,

3 farklı kişinin kendi üsluplarınca uyarıda bulunmasına rağmen, "2,8 sabit açıklıklı böyle bir lens yoktur" demesine rağmen, buna örnek olarak 3,5-5,6 lensi örnek göstermekte israr ediyorsunuz. 18 - 105, bırakın bizim bu işle haşır neşir olanları, işe yeni başlayanların bile bildiği bir objektiftir. Dolayısıyla link falan vermenize gerek yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.