İçeriğe git

antik kent kültür ve fotoğraf gezisi

sadikbasal

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar,

bir arkadaşım ile nisan sonu gibi 3 gün sürecek ve ege deki antik kentlerin bir çoğunu gezip fotoğraflayacağımız bir fotoğraf ve kültür gezisine çıkmayı planlıyoruz.Yol güzergahı ve uğrayacağımız yerleri aşağıda belirteceğim.O yöreleri bilen ve şuraya da uğrayın dediğiniz fotoğraflık güzel bir yer var ise paylaşmanızı ve fikirlerinizi bekliyoruz.

1.gün:

03:00 evden çıkış

bergama = pergamon antik kenti , asklepion antik kenti , kahvaltı yenigün lokantası ( sahibi 100 yaşında )

şirince = şirince şarapları , gezi , közde kahve , nesin matematik köyü , felsefe köyü

efes : efes antik kenti ve meryem ana klisesi

çamlık : çamlık buharlı lokomotifler müzesi

gece konaklama = didim altınkum - yazlıkta:))

2.gün

didiyma antik kenti 

milet antik kenti

priene antik kenti

nysia antik kenti

afrodisias antik kenti

konaklama : denizli merkezde bir otel:)

3.gün

salda gölü

pamukkale travertenler ve hireapolis antik kenti

sardes

istanbul varış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk gün çok zorlar. Fazla koşturmacalı. 2. gün daha da zor.  5 tane antik kent koymuşsunuz. Bu pek olası görünmüyor. Bence, sadece afrodisias bir gün ayrılması gereken bir ören yeridir.

Önerim; programınızın biraz daha özetlenmesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şirince - efes - didiyma-priene-milet daha önce gittiğim gezdiğim yerler bu yüzden buralarda fazla zaman geçirmeyeceğiz. afrodisias sürpriz benim için ama diğer yerler de geçirdiğim zamanı düşününce 2,5 saat yeterli gelir bence.Yine de o günün durumuna göre özetlemeye çalışırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel program ama bence fotoğraf için fazla yoğun. Yerler konusunda yetkin değilim ama  Photopills programını öneririm. Biraz pahalı (70TL) ancak parasının karşılığını veren bir program. Gün doğumu, gün batımı, samanyolu  vb. bilgileri ile yolculuğunuzu ışık bilgilerine göre programlayarak keyifli fotoğraflar çekebilirsiniz. Bence doğru ışıkta doğru yerde olmak çok yer görmekten daha önemli.

- Mehmet A. tarafından düzenlendi
Ek
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mehmet A. yazdı:

Güzel program ama bence fotoğraf için fazla yoğun. Yerler konusunda yetkin değilim ama  Photopills programını öneririm. Biraz pahalı (70TL) ancak parasının karşılığını veren bir program. Gün doğumu, gün batımı, samanyolu  vb. bilgileri ile yolculuğunuzu ışık bilgilerine göre programlayarak keyifli fotoğraflar çekebilirsiniz. Bence doğru ışıkta doğru yerde olmak çok yer görmekten daha önemli.

doğru diyorsunuz ama böyle bir programda tüm bölgelerde doğru ışıkta olmak çok zor.Programı farklı zamanlarda farklı aylarda yapmak ise çok masraflı.Bu yüzden doğa nın şartlarına göre kendimizi ayarlayacağız mecburen ve olabildiğince yaratıcı fotoğrafçılığımızı göstereceğiz.Zaten zor zamanlarda daha çok yaratıcı oluyor insan bence.

photopills kullanıyorum güneş konumunda çok faydalı oluyor.

ben aldığımda 40-45tl idi:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, sadikbasal yazdı:

doğru diyorsunuz ama böyle bir programda tüm bölgelerde doğru ışıkta olmak çok zor.Programı farklı zamanlarda farklı aylarda yapmak ise çok masraflı.Bu yüzden doğa nın şartlarına göre kendimizi ayarlayacağız mecburen ve olabildiğince yaratıcı fotoğrafçılığımızı göstereceğiz.Zaten zor zamanlarda daha çok yaratıcı oluyor insan bence.

photopills kullanıyorum güneş konumunda çok faydalı oluyor.

ben aldığımda 40-45tl idi:)

Ben almamak için çok direndim. İndirim kovala falan derken sonunda pes ettim:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.