İçeriğe git

Recommended Posts

Merhaba. benim bir kaç sorum olacak şimdiden teşekkür ederim. ben gümüş takı çekimi yapıyorum. genelde mankenli çekimler yapıyodum ancak web sitem için beyaz fonda çekimler yapmam gerekiyor fakat yeşil arkaplan da kullansam beyaz arkaplanda kullansam ürünün dibinde kenarında yinede ufak gölgeler kalıyor veya ürünün rengi arkaplanla aynı olduğu için arkaplan rengini değiştirdiğimde ürününde rengi gidiyor. ışığı nasıl kullanırsam kullanayım bir türlü sonucu değiştiremedim flaşlı ve flaşsız çekimlerde de keza öyle sadece gölge yumuşuyor ancak arkaplana istediğim beyazlığı veremiyorum. bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaşım varmıdır günlerdir uğraş veriyorum ve artık beyaz fonlu çekimden nefret etmiş durumdayım. nikon d90 ve 50mm ile çekim yapıyorum. örnek görselleri aşağıya bırakcağım. şimdiden teşekkürler

ccccc.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Örnek çekim çok problemli durmuyor. Üst taraf biraz karanlık kalmış onu da PS'de halledebilirsiniz. Bence beyaz fon+dekupe ile devam edin. Arka planın beyazlığını PS'de window/info yollarını izleyerek kontrol edebilirsiniz. Örneğinizin arka plan beyaz değeri tüm kanallarda 255 yani tam beyaz veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok teşekkür ederim hocam. peki ürünü arkaplanla nasıl daha sağlıklı ayırabilirim arkaplan silme aracıyla yapınca üründe yansıma varsa ürünüde siliyor.ürünler detaylı olduğu için kalem aracıyla seçmek de detaylarını yok ediyor açıkcası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rica ederim.  Bu tarz ürünler için önerim beyaz fon ile ışığınızı çok iyi ayarlarsanız PS'a ufak tefek temizlikler haricinde fazla iş kalmıyor. Işığınız doğru ise biraz doğal gölge kalması da hoş olabilir. Bu durumda fotoğraflar web'de beyaz fonda yayınlanacak ise dekupe yapmaya gerek kalmaz.

Açıkçası PS ile yapılacakların sınırı yok ancak ben de PS uzmanı sayılmam. Takıldığım noktalarda youtube'a başvuruyorum.

- Mehmet A. tarafından düzenlendi
Ek
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. daha da geçtilçe geliştiriyorum. ekipmanlarımı biraz daha genişleterek güzel sonuçlar alacağım. çok teşekkür ederim tekrar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.